Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Scarlet Moon Scarlet Moon - In Embraces Ov Eternal Darkness (2010)

Scarlet Moon - In Embraces Ov Eternal Darkness (2010)

User Rating: / 0
PoorBest 

Scarlet Moon - In Embraces Ov Eternal Darkness (2010)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. A Dream of Scarlet Moon 	05:44
2. Eternal Winter 	04:11
3. Forgotten Altar of Gloomy Shadows 	03:48
4. Birches Forest in November 	02:21
5. Ominous Fog Blinded Pagan Lands 	05:38
6. In Land of the Dead Sun Not Rising 	03:24
7. Nocturnal War 	04:55
8. On Graveyard Lies My Heart 	04:45
9. Death of Mother Nature 	05:44
10. Cliffs of Suicide 	07:49
11. Agony 	05:53

Damian Muszyński - vocals and bass
Kamil Stokłosa - guitar 

 

Scarlet Moon to zespół z Polski, wykonujący muzykę, która można określić jako symphonic black metal. Poszczególne albumy różnią się między sobą podgatunkiem muzycznym oraz tematyką, jednak charakterystyczny styl tworzenia czyni całość dość oryginalną i spójną.

Zespół został założony przez Damiana Muszyńskiego i Kamila Stokłosę w maju 2009r. początkowo jako black metalowy projekt. Po stworzeniu materiału rozpoczęło się nagrywanie „In Embraces Ov Eternal Darkness". Nagrany w domowych warunkach, album o dość surowym brzmieniu, ujrzał światło dzienne w 2010r. W jakiś czas potem, do zespołu dołączyli Gabriela Samborowska oraz Bartosz Socha. Rozpoczęły się próby zespołu w pełnym składzie a także tworzenie kompozycji do następnego albumu. Niestety w grudniu szeregi zespołu opuścił Kamil Stokłosa, lecz jego miejsce zajął Michał Kustra. W tym składzie nagrany został album "Delight And Suffering". Ukazał się on początkiem 2012r. i był przełomem w twórczości zespołu. Wyklarował się na nim styl łączący w sobie cechy symphonic black metalu z wysokim kobiecym wokalem.

Po wydaniu albumu niemal od razu zostały przedsięwzięte prace nad następnym krążkiem, zatytułowanym "Tam Gdzie Sięga Słowo". Wydany został w 2013r., a muzyka na nim zawarta to wypracowany wcześniej styl, wzbogacony nieco elementami folku, osadzony w słowiańskiej, pagan metalowej konwencji. Równolegle trwały prace nad kolejnym alumem, który gatunkowo najbardziej różni się od swych poprzedników. "From The Vastelands Of Eastern Europe" ukazał się w drugiej połowie 2014r. i łączy cechy poprzednich dwóch albumów, został jednak oparty w dużej mierze na samplach instrumentów klawiszowych. Po dłuższej przerwie ukazał się "When The God Is Falling Aleep" w 2017r. EP-ka zawiera 5 utworów. Muzycznie nawiązuje do dwóch pierwszych wydań, aczkolwiek znalazło się na niej sporo nowości. Przede wszystkim brzmieniowo jest ona znacznie lepszej jakości, niż dotychczasowe nagrania. Ścieżki dźwiękowe nagrane zostały na lepszym sprzęcie i w bardziej profesjonalnych programach, wciąż jednak są to nagrania domowe, których obróbką zajmują się członkowie zespołu. Ponadto oprócz dotychczasowych wokali, usłyszeć można również wokal wspomagający gitarzysty Dargora. ---band.pl/scarletmoon

download (mp3 @128 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 220 guests
Content View Hits : 162231816