Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Tęskno tęskno ‎– mi (2018)

tęskno ‎– mi (2018)

User Rating: / 0
PoorBest 

tęskno ‎– mi (2018)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	wymówka 	
2 	łeb 	
3 	razem (feat. Duit)	
4 	kombinacje 	
5 	mapa 	
6 	z chaosu 	
7 	galop 	
8 	lawina 	
9 	uszy 	
10 	zwyczajna 	
11 	mięsień 	
12 	układ sił

Arranged By – Hania Rani
Cello – Dobrawa Czocher (tracks: 9), Zuzanna Stradowska
Double Bass – Staszek Czyżewski
Viola – Mateusz Wasiucionek
Violin – Kornelia Grądzka, Paulina Kusa
Vocals, Piano, Synthesizer – Hania Rani
Vocals, Violin – Joanna Longić

 

„Mi” to tytuł debiutanckiego albumu Tęskno – projektu wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Raniszewskiej. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi. Okrzyknięty jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 roku, zespół po zaledwie roku istnienia ma na koncie występy m.in. na Open’erze, Slot Art Festivalu czy Transatlantyku oraz wyprzedane koncerty klubowe. ---mystic.pl

 

Atmosfera kompozycji na debiutanckim albumie tęskno zdaje się być zawieszona gdzieś pomiędzy spokojem, a przejmującą melancholią, dawkowaną jednak z umiarem.

Każdy z utworów, cytując fragment fantastycznego Łba, uderza w czuły punkt i w mniejszym lub większym stopniu urzeka swoim klimatem, autentycznością i prostotą. Hania Rani to wspaniała pianistka, a instrumenty smyczkowe, tak ważne dla brzmienia tęskna, wprowadzają specyficzny klimat, korespondujący zarówno z nazwą projektu jak i napisanymi przez Joannę Longić tekstami. A te, pisane specyficznym, chwilami pełnym metafor i niedopowiedzeń, językiem poetyckim brzmią bardzo świeżo. Można zastanawiać się ile zawarto w nich osobistych historii, ponieważ wszystkie są bardzo uniwersalne, a w połączeniu z melancholijnymi i pełnymi delikatności piosenkami, dobrze oddają wątpliwości, tęsknoty i pragnienia większości ludzi.

Każdy aranż brzmi pięknie i słychać kompozytorski sznyt. Hipnotyzująca Wymówka zdaje się być deklaracją dążenia do celu i również nienachalnie do tego motywuje. Singlowe Razem, Kombinacje i Mapa mają w dużo uroku, a instrumentalizacje w Galopie zdecydowanie działają na wyobraźnię. Charakter utworu wytwarza też dziwny niepokój. Przyjemnie delikatna piosenka Uszy przykuwa uwagę fragmentem Mimowolnie porywa mnie dźwięk / Wszystko jemu oddaję. Mimo czarującej melodyjności każdej z tych kompozycji, zawarto w nich również wiele smutku, najlepiej wyrażonego w Lawinie i Układzie sił, ostatnim utworze na wydawnictwie. Całość jest niesamowicie klimatyczna.

Mi to bardzo spójna płyta pełna prześwietnych kompozycji. Wszechobecne w utworach liryczność, wdzięk, nastrojowość i melancholia tworzą niesamowicie melodyjne i klimatyczne dźwiękowe obrazy. ---Mateusz Stypuła, nadmiernysmutek.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 209 guests
Content View Hits : 150464226