Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Mikromusic Mikromusic ‎– Piękny Koniec (2013)

Mikromusic ‎– Piękny Koniec (2013)

User Rating: / 1
PoorBest 

Mikromusic ‎– Piękny Koniec (2013)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Za Mało 	
2 	Jestem Super 	
3 	Biedronki W Słoikach 	
4 	Sopot 	
5 	Śmierć Pięknych Saren 	
6 	Pożar 	
7 	Takiego Chłopaka 	
8 	Pod Włos 	
9 	Zostań Tak 	
10 	Halo 	
11 	Adam

Mikromusic to:
Natalia Grosiak – śpiew
Dawid Korbaczyński – gitara
Robert Szydło – gitara basowa
Adam Lepka – trąbka
Robert Jarmużek – instrumenty klawiszowe
Łukasz Sobolak – perkusja

 

 

 

Nazwa płyty – “Piękny koniec” – brzmi nieco groźnie, ale mimo zwodniczego tytułu, nie jest to ostatnie wydawnictwo Wrocławian.

 

Jedno z pierwszych skojarzeń, jakie przychodzą mi do głowy myśląc o tym albumie to: rytmiczność. Na płycie znajdziemy bowiem dużo rytmicznych uderzeń perkusji w połączeniu z gitarowymi brzmieniami. Nie jest to jednak płyta muzycznie monotematyczna, gdyż prym na krążku wiodą raczej spokojniejsze melodie, w których usłyszeć można łagodne smyczkowe wstawki, dźwięk trąbek czy klawiszy.

 

No właśnie, mimo tego, że większość piosenek na “Pięknym końcu” to utwory melancholijne, a ich teksty w dużej mierze dotyczą spraw trudnych – przemijanie, śmierć, koniec świata (np. przeszywające “Halo”, w którym padają pytania o ów koniec, lekko dramatyczne “Biedronki w słoikach” czy choćby sentymentalny “Pożar”) – to jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, ta płyta jest dla mnie synonimem wiosny i dobrego nastroju. Słuchałam “Pięknego końca” przez ostatnie kilka tygodni – kiedy to za oknem panował jeszcze mróz, a na chodnikach leżał śnieg – a mimo tej zimowej aury, muzyka Mikromusic wprawiała mnie w wiosenny, przyjemny stan ducha. Przypuszczam, że duży wpływ na tak “optymistyczny” odbiór płyty miały kojące melodie i przede wszystkim hipnotyczny, delikatny wokal Natalii. Artystka posiada bowiem niezwykłą barwę głosu i nawet, gdy śpiewa o rzeczach trudnych czy przeszywająco smutnych, jej utwory brzmią jak liryczne kołysanki czy sympatyczne ballady. Wykonując natomiast bardziej żywiołowe kawałki, w jej głosie słychać uśmiech, którym zaraża słuchacza. I chyba właśnie to sprawiło, że patrzę na “Piękny koniec” jak na płytę naładowaną ciepłymi emocjami.

 

Ciepłe emocje… Największe wrażenie pod tym kątem zrobiły na mnie kawałki “Zostań tak” i “Sopot”. Z tej pierwszej bije wręcz błogość i beztroska, a słuchając jej na myśl przychodzą mi same najlepsze wspomnienia z wakacyjnych wyjazdów, podczas których radość unosiła się w powietrzu i po prostu chciało się zatrzymać czas. Podobne odczucia rodzą się podczas słuchania “Sopotu” – rytm nadany przez perkusję idealnie przeplata się z łagodnym głosem Natalii, a z piosenki biją fajne emocje, które sprawiają, że ma się ochotę wskoczyć do wagonu PKP i wyruszyć w podróż nad morze. Nie sposób nie wspomnieć także o innych utworach – np. o szybko wpadającym w ucho i nieco przewrotnym “Jestem super” czy o rytmicznym “Pod włos”. Ach, no i oczywiście nie zapominajmy o kawałku “Takiego chłopaka”, czyli o rozsławionej już modlitwie do losu o znalezienie życiowego partnera.

 

Cóż więcej mogę dodać? Album posiada wszelkie elementy, które składają się na dobrą płytę: zróżnicowane melodie, zabawa słowem w tekstach i piękny wokal. Polecam wiosennie. ---uwolnijmuzyke.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 242 guests
Content View Hits : 134297569