Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Kasia Popowska Kasia Popowska - Tlen - Kolor i Maj (2015)

Kasia Popowska - Tlen - Kolor i Maj (2015)

User Rating: / 0
PoorBest 

Kasia Popowska - Tlen - Kolor i Maj (2015)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.

CD 1:
  1. Mantra
  2. Tlen
  3. Przyjdzie taki dzień
  4. Daleko
  5. Lecę tam
  6. Wszystko co mam
  7. Parada gwiazd
  8. Nie będziesz sam
  9. Zatrzymamy
  10. Nie znasz mnie
Bonus Track:
  11. Opowiedz
  12. Nie stało się nic
Wersje akustyczne:
  13. Przyjdzie taki dzień
  14. Tlen
  15. Daleko

CD 2:
  1. Zostań
  2. Prawda
  3. Graj
  4. Kolory Nocy
  5. Everytime
  6. Happy Days
  7. Lecę Tam (Mandee Remix) 

Acoustic Guitar – Kasia Popowska, Marcin Kindla, Tomek Konfederak
Backing Vocals, Lyrics By, Vocals – Kasia Popowska
Bass Guitar, Chorus, Keyboards, Programmed By – Marcin Kindla
Percussion – Chris Aiken
Piano – Łukasz Drozd
Electric Guitar – Sławek Berdowski
Guitalele, Ukulele – Ferid Lakhdar
Keyboards – Adam Drywa, Łukasz Drozd
Melodica – Ferid Lakhdar
Ukulele – Marcin Praski
Violin – Robert Haas, Filip Siejka
Vocals – Kasia Popowska

 

Wakacyjna edycja debiutanckiej płyty Kasi Popowskiej, która za sprawą singli Przyjdzie taki dzień, Tlen czy Lecę tam wspinała się na szczyt list przebojów największych rozgłośni radiowych w Polsce.

Nowe wydawnictwo, wzbogacone zostało o 4 premierowe utwory, angielskie wersje hitów Przyjdzie taki dzień oraz Lecę tam, a także remix utworu Lecę tam, który bardzo szybko zyskał uznanie fanów i dziennikarzy muzycznych. ---universalmusic.pl

 

Już pierwszy rzut oka na reedycję ubiegłorocznej płyty młodej wokalistki wskazuje, że dzisiaj to już trochę inna dziewczyna niż kiedyś. Przede wszystkim na zdjęciu z okładki nie ma gitary – instrumentu, który sprawił, że krytycy obwołali ją "nową Marylą Rodowicz". To ważna wskazówka, bo mówi nam, że Kasia się zmienia, rozwija i poszukuje. Jak to przekłada się na muzykę?

Pierwszy krążek z zestawu przynosi ten sam materiał, co pierwsza edycja "Tlenu". Czyli – powtarzamy sobie lekkie i zwiewne piosenki o akustycznym brzmieniu, które idealnie pasowały do fal polskiego eteru zeszłego lata, jak również idealnie pasują dzisiaj. Popowska ma dobry głos, lekką rękę do chwytliwych melodii, ujmujący urok osobisty, więc przebojów z "Tlenu" było sporo.

Jako bonus dostajemy tu dwa nagrania z tamtej sesji – "Opowiedz" i "Nie stało się nic" – oraz akustyczne wersje trzech utworów – "Przyjedzie taki dzień", "Tlen" i "Daleko". Słucha się tego przyjemnie – szczególnie tego drugiego zestawu, bo utwory w takich prostych i naturalnych wersjach wypadają jeszcze bardziej bezpretensjonalnie.

Drugi krążek zawiera więcej nowinek. To przede wszystkim cztery premierowe nagrania. "Zostań" zaskakuje pulsującym rytmem reggae, "Prawda" przypomina młodzieżowy pop rodem z Wysp Brytyjskich z połowy lat 70., "Graj" uwodzi wdzięcznym tonem walczyka, a "Kolor nocy" idealnie oddaje nastrój ciepłych, wakacyjnych wieczorów.

Potem pojawiają się dwie piosenki zaśpiewane po angielsku. I trzeba przyznać, że "Everytime" i "Happy Days" zostały wykonane więcej niż poprawnie – ze świetnym akcentem i intonacją. To dobrze wróży Kasi na przyszłość – jej angielski na pewno nie będzie raził w - powiedzmy - brytyjskim radiu. No i na koniec największa niespodzianka – taneczny remiks piosenki "Lecę tam" w wykonaniu Mandee.

Lato to jej pora roku. Ciepła, szczera, emocjonalna. Taka jest Kasia Popowska. I takie są jej piosenki. Dostaliśmy właśnie reedycję jej debiutanckiej płyty, uzupełnioną o nowe nagrania. Dlatego porozmawialiśmy z Kasią o premierowych utworach, dojrzewaniu w show-biznesie, życiu w trasie koncertowej, imprezowaniu po występach i... ofertach matrymonialnych od fanów

Jeśli zestaw nagrań z drugiej płyty ma wskazywać drogi rozwoju młodej wokalistki, możemy być spokojni o jej przyszłość. Na pewno drugi album Kasi z premierowymi utworami przyniesie nieco inną muzykę niż "Tlen". Będą to jednak bez wątpienia dobre piosenki, które zanucimy już po pierwszym przesłuchaniu. To znaczy – czekamy! ---kultura.onet.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
 • 151 guests
Content View Hits : 112191925