Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Kawalerowie Kawalerowie - Gwiazdy polskiego big beatu (2014)

Kawalerowie - Gwiazdy polskiego big beatu (2014)

User Rating: / 0
PoorBest 

Kawalerowie - Gwiazdy polskiego big beatu (2014)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Nigdy już nie wołaj mnie
02. Małgorzato, jeśli chcesz
03. Uderzaj w mig
04. Kiedy dziewczyna mówi nie
05. To ty w moim mieście
06. Ej stary
07. Piosenka o dziewczynach
08. Od dzisiaj znów zaczniemy marzyć
09. Nie wiem gdzie cię szukac
10. Palcie tylko sporty
11. Gwiazdy
12. Czemu chodzisz z głową w niebie
13. Jeszcze nie wiem nic o tobie
14. Dwudziesty pierwszy raz
15. Kochaj mnie
16. Ja wiem co to znaczy
17. Nie mam nikogo
18. Słońce w dłoni

Sława Czerkan  - vocals (4)	
Wiesław Czerwiński  - vocals ( 3, 4)
Dana Lerska  - voc als (17)	
Jerzy Szczęśniak  - voc als (1, 6 - 9, 12 - 16, 18)	
Marek Zarzycki  - vocals (1, 2, 5 - 12, 14)

 

Zespół Kawalerowie powstał w Warszawie w pierwszej połowie lat 60., z inicjatywy dwóch muzyków: Jerzego Szczęśniaka i Marka Zarzyckiego. Repertuar zespołu – to głównie zachodnie przeboje, wówczas modne i popularne. Początkowo grali do tańca, m.in. w działającym na warszawskim Mokotowie klubie „Sezam”; również na zabawach szkolnych, studniówkach, studenckich imprezach. Za debiut sceniczny grupy uważa się występ w klubie młodzieżowym Uniwersytetu Warszawskiego „Celton” - latem 1964 roku. Wystąpili tam razem z Pesymistami. Ówczesny skład zespołu to: Jerzy Szczęśniak – w jednej osobie wokalista i gitarzysta, Piotr Raczew - gitarzysta, Marek Zarzycki – wokalista i gitarzysta basowy oraz Marek Rosiński grający na perkusji. W 1965 roku do Kawalerów dołączył Wiesław Czerwiński i w ten sposób grupa wzbogaciła swe brzmienie o instrumenty klawiszowe, dokonując też w tym składzie pierwszych nagrań dla Polskiego Radia. W listopadzie 1965 roku Polskie Nagrania wydały ich debiutancką “czwórkę”.

Kawalerowie grali dość ostro jak na tamte lata, wzorując się z pewnością na rhythm and bluesowych zespołach brytyjskich, tak bardzo popularnych w połowie lat 60. (The Rolling Stones, The Kinks, The Yardbirds). Można to rozpoznać w ówczesnym repertuarze Kawalerów, żeby wspomnieć takie piosenki jak: Kochaj mnie (najpierw – w 1957 r. wylansowaną przez murzyńskiego wykonawcę Nappy Browna, a w 1964 – znaną z debiutanckiego albumu The Animals); dalej, Palcie tylko sporty czyli High Heel Sneakers, i np. piosenkę Ej, stary, kompozycję Calvina Caltera wykonywaną przez zespół The Yardbirds, do której polski tekst dopisał gitarzysta basowy Kawalerów.

Piosenki własne zespołu tworzył głównie Jerzy Szczęśniak do tekstów Janusza Kondratowicza i Marka Zarzyckiego. Były to m.in.: Małgorzato, jeśli chcesz, Nigdy już nie wołaj mnie, Nie wiem gdzie cię szukać, Ja wiem co to znaczy, Piosenka o dziewczynach, Dwudziesty pierwszy raz. Z zespołem nagrywały również panie: Dana Lerska i Sława Czerkan (czyli Bożysława Kapica), a z wokalistów: Wiesław Czerwiński i Michał Hochman. Kawalerowie koncertowali w całym kraju, jeżdżąc w trasy często z innymi zespołami (np. z Czerwonymi Gitarami).

W 1966 roku z zespołu odszedł Marek Zarzycki. Nowym gitarzystą basowym został Robert Świercz, którego niebawem zastąpił Andrzej Wroński. W tym składzie Kawalerowie dotrwali do 1967 roku. Gdy odszedł Jerzy Szczęśniak, do nowo powstałego zespołu Izomorf 67, Kawalerowie praktycznie przestali istnieć. Byli jedną z ciekawszych i cieszącą się niemałą popularnością grup młodzieżowych połowy lat 60. Stąd też monograficzna płyta Kawalerów, jako kolejna pozycja w prestiżowej serii Polskich Nagrań „Gwiazdy Polskiego Big Beatu”. --- empik.com

download (mp3 @320 kbs):

uploaded yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru oboom uplea

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 242 guests
Content View Hits : 233419578