Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Fatum Fatum – Demon (1993)

Fatum – Demon (1993)

User Rating: / 0
PoorBest 

Fatum – Demon (1993)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Demon Cz.1 	4:22
2 	Moja Modlitwa 	4:47
3 	Mania Szybkości '93 	3:38
4 	Krew 	4:01
5 	Zamknięta W Moim Sercu 	4:58
6 	Deszczowa Piosenka 	3:35
7 	Krzyczę! 	3:37
8 	E - 77 	4:20
9 	Wszystkim Na Złość 	3:39
10 	Jesień 	5:00
11 	Siedemnastka 	4:27
12 	Chodź Z Nami 	4:00
13 	Demon Cz.1 i 2 	9:16

  Piotr Bajus – guitar
  Krzysztof Ostasiuk – vocals
  Marek Makowski – keyboards
  Aleksander Żyłkowski –bass
  Andrzej Sikora – drums, percussion

 

Przedstawiana płyta utrzymana jest w klimacie ostrego, melodyjnego rocka i heavy metalu. Po pierwszym przesłuchaniu może budzić skojarzenia z twórczością zespołu Europe. I rzeczywiście, solówki gitarowe oraz partie grane na instrumentach klawiszowych są trochę podobne, jednak na tym można zakończyć porównywanie obydwu grup. Już otwierający płytę utwór tytułowy zapowiada ucztę dla uszu. Łagodna solówka gitarowa, która niespodziewanie przechodzi w mocne uderzenie, wspaniale się łączy z czystą i wysoką barwą głosu wokalisty.

Kolejne utwory potwierdzają wysoki poziom umiejętności muzyków, a z każdym następnym płyty słucha się coraz przyjemniej. Każdy jeden dźwięk sprawia wrażenie dokładnie przemyślanego przed połączeniem go z pozostałymi. Warto wsłuchać się w teksty, opowiadające głównie o miłości, tęsknocie i potrzebie poczucia wolności. Skłaniają one do refleksji i można nawet się zastanawiać, czy nie są wynikiem przeżyć osobistych autora.

Na płycie znajduje się jeden utwór nieco spokojniejszy od innych. Jest to klimatyczna ballada „Zamknięta w moim sercu”, do której nakręcony został również wideoklip, i w swoim czasie prezentowany był w telewizji, między innymi w programie „Muzyczna Jedynka”. Utwór ten nie zyskał jednak większej popularności i w mediach przeszedł prawie bez echa. Być może ze względu na to, iż nie był to odpowiedni czas na taką muzykę. Większą sławą cieszyły się wówczas takie zespoły jak Houk czy Illusion, charakteryzujące się mniej melodyjnym i bardziej surowym stylem gry.

Reedycja nagranej ponad 20 lat temu płyty może zainteresować młodych fanów rockowo-metalowego grania, jak również wyjadaczy, którzy do tej pory nie mieli okazji nabyć tego albumu w wersji kompaktowej. Warto ją zakupić, zanim cały nakład zostanie wyczerpany i znowu stanie się nieosiągalna. ---Grzegorz Łamacz, muzol.com.pl

download (mp3 @128 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru oboom uplea

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
 • 151 guests
Content View Hits : 116775186