Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Cala Gora Barwinkow Cała Góra Barwinków ‎– Beat 2 Meet U (2013)

Cała Góra Barwinków ‎– Beat 2 Meet U (2013)

User Rating: / 0
PoorBest 

Cała Góra Barwinków ‎– Beat 2 Meet U (2013)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Doskonały 	
2 	Agro 	
3 	Strong Coffea 	
4 	Ogień 	
5 	To Nie To 	
6 	Skala 	
7 	Zmień Ton 	
8 	Ćma 	
9 	Różne Powody 	
10 	W Lustrze 	
11 	Czego Możesz Być Pewien

Kuba Kaczmarek – bass, vocals
Maciek Kulej – keyboards
Jakub Syguda – drums
Artur Wilk – guitar
Karol Ryś – trombone
Maciek Mazurek – saxophone
Daniel Michoń – trumpet

 

Najnowsza płyta Całej Góry Barwinków to konkretna propozycja na końcówkę gorącego lata.

Najpierw rzut oka na okładkę: spogląda z niej na nas ośmiu eleganckich, stylowych rudeboyów. To, że szanują tradycję, ale też lubią iść własną drogą, nie tylko widać, ale i słychać bardzo wyraźnie . Na swojej czwartej już płycie, kłobucka załoga pozostaje wierna jamajskim wibracjom. Najwięcej jest tu odniesień do ska, ale słyszymy również bujające reggae czy skoczne rocksteady. Ale na tym nie koniec. Barwinki wypuszczają się również, co na wcześniejszych albumach nie miało miejsca, w inne rejony czarnej muzyki. Otwierający całość „Doskonały” zaczyna się gorącymi rytmami afro, by przejść następnie w dynamiczne ska z refrenem, który do tej pory nie wychodzi spod mojej czaszki. Z kolei singlowy „Agro” to zderzenie funkowej pulsacji z soulowymi wokalami na solidnym, reggae'owym fundamencie.

Olbrzymią większość, z utworów jakie znalazły się na „Beat 2 Meet U” stanowią potencjalne przeboje. I nie są to melodie które wpadają jednym, a wypadają drugim uchem. Kompozycje te bazują na schemacie zwrotka – refren itd., ale nie jest to w tym przypadku zarzut. Czuć w tej muzyce szczerość, spontaniczność. Słychać, że nic nie dzieje się na siłę, a chłopaki dobrze się bawią. Teksty co prawda nie powalają, ale niekiedy można w nich znaleźć bardzo trafne spostrzeżenia. Jak na przykład w piosence „W lustrze” mówiącej o szacunku dla siebie samego: „W lustrze to ten sam gość/ Z którym mierzysz się co noc./ Szanuj go, tylko z nim/ Możesz wciąż być jeszcze kimś.”

Wspomniałem wcześniej o duchu czarnej tradycji. Jest on w zasadzie wyczuwalny od początku do końca płyty. Nie tylko w budowie utworów, ale i w brzmieniu klawiszy, w świetnej grze sekcji dętej czy ogólnie, w tanecznym, imprezowym klimacie lwiej części numerów. To muzyka pełna temperamentu; przyspieszająca puls i powodująca, że nogi same rwą się do tańca. Przykładem niech będzie tu „Skala” zaśpiewana razem z byłą saksofonistką i wokalistką Vespy, Alicją Mirecką. Zresztą gości na „Beat 2 Meet U” jest więcej: muzycy Tabu, Dubska czy Fireinthehole. To wszystko przypomina również o tym, że reggae to w dalszym ciągu muzyka wspólnoty. ---tegoslucham.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bay files

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 340 guests
Content View Hits : 114325140