Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Rubens Band Rubens Band - W Krainie Bayou (2003)

Rubens Band - W Krainie Bayou (2003)

User Rating: / 2
PoorBest 

Rubens Band - W Krainie Bayou (2003)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Dzień jak dzień
2. Tysiące dróg
3. Bara, bara
4. Walc
5. Na trasie
6. Koło fortuny
7. W krainie Bayou
8. Spokojny szept
9. Barchany
10. Czarodziejka
11. Tam gdzie blady wstaje świt
12. Delirium
13. To opowieść
14. Czego ty ciągle chcesz
15. Blues Maryna
16. Lady Madonna
17. Wszystko jedno mi
18. Dziewczyna ze snów
19. Ballada

Muzycy:
Mirosław Grabowski "Rubens" - śpiew, akordeon
Franciszek Piróg - gitary elektryczne
Adam Szydłowski - perkusja
Paweł Górnioczek - gitara basowa, gitary elektryczne, dobro, chórki

 

W zasadzie nie powinienem się dziwić, ze przy obecnej organizacji obiegu informacji w środowisku polskiej muzyki country, w nominacjach do plebiscytu Dyliżanse 2003 nie znalazł się album Rudaśląskiego Rubens Bandu. Niektórzy, stali bywalcy pikniku w Mrągowie, pamiętają zapewne występ grupy w roku 2002 gdzie znaleźli się jako laureaci „Przepustki do Mrągowa”. Kłopot z Rubens Bandem polega na tym, że nie można tej formacji wtłoczyć w jednoznaczne ramy gatunkowe. Bluesfanom może ich muzyka wydać się zbyt country, a contryowcom nieco za bardzo bluesowa. Jednakże album przynosi nam dziewiętnaście utworów łatwej do rozróżnienia luiziańskiej melodyki i harmonii.

Te dziewiętnaście utworów to: ballady, bluesy, walce (tak ulubione przez cajunów metrum) oraz rockandrolle. Niejednokrotnie po usłyszeniu wstępnych taktów utworów mam wrażenie, że zaraz usłyszę kreolski śpiew, a tu nic, polskie słowa w oprawione z zydecko/cajuńską melodykę.

To co przedstawił nam Rubens Band jest świetnym materiałem do słuchania i tańczenia. Zresztą obie luiziańskie odmiany muzyki popularnej mają charakter wybitnie zabawowo-taneczny. Nie ma tu tary ani skrzypiec, ale akordeon 'Rubensa' z powodzeniem oprawia muzykę w charakterystyczne, akadyjskie brzmienia.

O wysokim poziomie nagrań może świadczyć wykonanie utworu "Bara bara", którego discopolowy rodowód jest aż nadto widoczny, jednakże grupie udaje się uniknąć kiczowatej interpretacji dzięki czemu otrzymujemy całkiem udany pastisz stylu. Podobnie ciekawa jest próba zmierzenia się z Lady Madonną Lennona i McCartneya będącą jedynym coverem na płycie (z polskim tekstem). I choć wiele nagrań brzmi znajomo, to tak naprawdę w zasadzie brzmią znajomo wszystkie utwory tego gatunku.

"W krainie Bayou" jest pozycja tym cenniejszą, że po zamilknięciu T-Bandu jest to jedyny polski zespół czerpiący z tradycji głębokiego południa. Z płytą roku "Live In Lodz" Georga Hamiltona V i Colorado Band wg tygodnika Dyliżans łączy album Brubens Bandu to, że w zasadzie oba tytuły nie są dostepne w sklepach... Ale posłuchać warto... O czym zapewnia ---Zygmunt Tequila, polcountry.medianet.pl

download: yandex 4shared mediafire

back

Last Updated (Tuesday, 14 October 2014 10:38)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 210 guests
Content View Hits : 229508785