Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Perfect Perfect - Muzyka (2016)

Perfect - Muzyka (2016)

User Rating: / 0
PoorBest 

Perfect - Muzyka (2016)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Dobre dni
02. Zgaś papierosa
03. Czy to już
04. Tylko mnie kołysz
05. Ludzie niepowszedni
06. Ta sama krew
07. Dzień jak dziś
08. Kocham się w życiu
09. Za ile kobiet
10. Daję słowo
11. M.U.S.K.K. (instrumental)

Grzegorz Markowski – śpiew
Piotr Urbanek – gitara basowa
Jacek Krzaklewski – gitara
Dariusz Kozakiewicz – gitara
Piotr Szkudelski – perkusja
Andrzej Jagodziński - keyboards
Henryk Miśkiewicz - saksofon
Anita Jadacka, Sebastian Piekarek - chórki

Przedostatnia, wydana dwa lata temu, płyta zespołu Perfect zatytułowana DaDaDam była doprawdy piękna. Wtedy panowie z Warszawy zapowiadali, że jest to ich ostatnie wydawnictwo. Słowa jednak nie dotrzymali, racząc fanów albumem Muzyka, który zachwyca niezwykłymi melodiami i gitarowymi igraszkami.

DaDaDam stanowiła swoiste rozliczenie się z tym, co już za Perfectem. Szczególnie chwytające za serce były teksty piosenek, z Wszystko ma swój czas i Odnawiam dusze na czele. Były to utwory pisane z perspektywy osoby dojrzałej, doświadczonej przez los, która jadła chleb z niejednego pieca, a teraz przyszło jej podsumować swój nie tylko artystyczny, ale przede wszystkim człowieczy żywot. W podobnym tonie utrzymane są wersy piosenek zawartych na Muzyce. Liryki te traktują o sprawach ogólnie znanych każdemu z nas, jednak mają mniejszą wartość emocjonalną. Są ciut bardziej stonowane, opanowane, jakby podmiotem lirycznym nie targały już tak silne emocje. Być może taka jest po prostu obecna sytuacja życiowa twórców, lecz pragnęłabym ciut więcej.

Należy zaznaczyć, że jest to w całości płyta bez prądu. Rzadko praktykowane jest w przemyśle muzycznym, aby nowy materiał był przygotowywany od początku w wersjach akustycznych. Takie albumy unplugged zawsze rządzą się swoimi prawami. Tutaj już nie można nadrobić niedociągnięć po prostu rockowym pazurem, ale akurat w przypadku Muzyki mamy do czynienia z gitarami akustycznymi, które brzmią bardzo ciekawie i stanowią główną zaletę całej płyty. Ten instrument został szalenie interesująco zaaranżowany, malując rozmaite dźwięki, emocje i przejścia. Szczególnie dobrze jest to zaznaczone we wstępie Tylko Mnie Kołysz czy Ludzie Niepowszedni, który to zresztą jest jednym z ładniejszych utworów na krążku – delikatna ballada z intrygującym tekstem. Gitary urzekają też w Dzień Jak Dziś – panowie doprawdy popisują się swoimi instrumentalnymi umiejętnościami, budując odrobinę niepokojący nastrój.

Cudowne, muzyczne pejzaże malują też Kocham Się W Życiu i Daję Słowo, które po prostu płyną, a my, zasłuchani, dajemy się porwać ich prądowi. Jednak wcześniej wspomniane gitary nie są osamotnione, bo w niektórych momentach towarzyszą im m.in. fortepian, saksofon, instrumenty klawiszowe czy trąbka, a takie połączenia z pewnością dodają całości smaku. Chociaż longplay jest zdominowany przez raczej melancholijne piosenki, to w zamykającym ją, instrumentalnym kawałku o frapującym tytule M.U.S.K.K. zetkniemy się ze sporą dawką energii, spotęgowaną przez pulsujące rytmy.

Ogromną zaletą albumu jest oczywiście czysty, mocny i tak charakterystyczny głos Grzegorza Markowskiego, który idealnie zaznacza każdą frazę. Jednak w tym momencie działalności kapeli trąca banałem zachwycanie się możliwościami wokalisty. Oprócz rockowo-bluesowych klimatów Markowski i spółka spróbowali też czegoś, o co bym ich nie podejrzewała, a mianowicie melodii country rodem z Nashville, na której oparli kawałek Ta Sama Krew. Moim zdaniem był to niezbyt trafiony pomysł. Przeszkadzają mi też nieco tandetne kobiece chórki w Czy To Już i Za Ile Kobiet.

Wszyscy fani zespołu Perfect z pewnością nie posiadali się z radości, gdy pojawiła się wiadomość o nowym albumie. Trzeba przyznać, że brak kolejnych, nowych elementów dyskografii akurat tej kapeli poważnie wpłynąłby na nasze rodzime podwórko muzyczne. Płyta ta nie jest pozbawiona wad. Wydaje się, że może gdyby materiał z Muzyki został jeszcze przepracowany i pozwolono by mu okrzepnąć, to brzmiałby jeszcze lepiej. Mimo wszystko ukazuje nieprzeciętny kunszt i wirtuozerię w tworzeniu dźwięków Grzegorza Markowskiego i kolegów. ---Karolina Kozłowska, allaboutmusic.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru uptobox ge.tt

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 127 guests
Content View Hits : 98012512