Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Lech Janerka Lech Janerka - Gwiazdy Polskiej Muzyki Lat 80 (2007)

Lech Janerka - Gwiazdy Polskiej Muzyki Lat 80 (2007)

User Rating: / 0
PoorBest 

Lech Janerka - Gwiazdy Polskiej Muzyki Lat 80 (2007)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Konstytucje
2. Jezu Jak Się Cieszę 
3. Niewole 
4. Ta Zabawa Nie Jest Dla Dziewczynek 
5. Śmielej
6. Ogniowe Strzelby
7. Lola (Chce Zmieniać Świat) 
8. Historia Podwodna 
9. Nad Ranem Śmierć Się Śmieje
10. O Głowie
11. Dla Twojej Głowy Komfort 
12. Tryki Na Start 
13. Reformator 
14. Jest Jak W Niebie 
15. Strzeż Się Tych Miejsc 

 

Lech Janerka - polski muzyk rockowy, kompozytor, basista, autor tekstów. Pochodzi z Wrocławia. Na polskiej scenie rockowej pojawił się pod koniec lat 70.

W 1979 roku założył zespół Klaus Mitffoch. Grupa nagrała słynną płytę "Klaus Mitffoch", przez wielu uznawaną za jedną z najistotniejszych w historii polskiego rocka. Album zwyciężył w ankiecie "Magazynu Muzycznego" na album trzydziestolecia i wśród czytelników "Tylko Rock" na album lat 80. Największym przebojem Klausa Mitffocha był utwór "Jezu jak się cieszę" (1984).

Lech Janerka opuścił zespół w 1984 roku i rozpoczął działalność pod własnym nazwiskiem. W 1985 roku wystąpił na festiwalu w Jarocinie, natomiast w kolejnym roku nagrał solowy album "Historia podwodna". W nagraniach Janerce towarzyszyli między innymi Wojciech Konikiewicz, Janusz Rołt, Jarosław Woszczyna (T.Love), Krzysztof Pociecha oraz wokalistka Lombardu, Małgorzata Ostrowska.

W roku 1987 Janerka nagrał płytę "Piosenki", wydaną ze względu na problemy z cenzurą dopiero po dwóch latach. Kolejny album, zatytułowany "Ur", ukazał się w 1991 roku i jak sam tytuł wskazuje, poświęcony był sumeryjskiemu miastu Ur. W nagraniach Janerce towarzyszył zespół Dinghy, w skład którego weszli żona lidera, gitarzysta Bartosz Straburzyński i klawiszowiec Marek Majewski. Wkrótce do Dinghy dołączył perkusista Dariusz Biłyk (znany później z TSA).

W 1993 roku premierę miała składankowa płyta "Co lepsze kawałki", na której znalazły się wybrane utwory z solowych albumów Janerki i Klausa Mitffocha. A już rok później na rynku pojawił się studyjny album "Bruhaha". Po trzech latach premierę miała płyta "Dobranoc", promowana serią klubowych koncertów.

Lech Janerka jest również twórcą muzyki do filmów "Chce mi się wyć" Jacka Skalskiego, "Obcy musi fruwać" Wiesława Saniewskiego i "Czyż nie dobija się konia?" Macieja Żurawskiego. Jesienią 1996 wziął udział w nagraniu albumu "Flota zjednoczonych sił" Voo Voo, z którym to zespołem często wspólnie występował w Jarocinie (1985, 1988, 1991). Na przełomie 1999 i 2000 roku Janerka uczestniczył w zdjęciach do filmu "Głośniej od bomb" Przemysława Wojcieszka, gdzie wcielił się w rolę księdza.

W roku 2001 wrócił do pomysłów muzycznych i niebawem ukazała się płyta zatytułowana "Fiu Fiu". Za sprawą Rafała Paradowskiego powstały teledyski do wszystkich piosenek z albumu, stanowiące spójną całość i będące dość pionierskim rozwiązaniem w krajowej produkcji.

W marcu 2005 roku do sklepów trafił kolejny album Lecha Janerki. Na płycie zatytułowanej "Plagiaty" znalazły się utwory, które muzyk skomponował jeszcze w czasach licealnych. Płytę pilotował utwór "Rower", który został nagrodzony Fryderykiem 2005. ---rmf.fm

download: uploaded 4shared mediafire ziddu divshare gett

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 167 guests
Content View Hits : 226501291