Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Breakout Breakout – Kamienie (1974)

Breakout – Kamienie (1974)

User Rating: / 0
PoorBest 

Breakout – Kamienie (1974/2005)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Czy zgadniesz
2. Czulosc niose tobie
3. Spiekota
4. Modlitwa
5. Badz sloncem
6. Pojde prosto
7. Kolo mego okna
8. Kamienie
9. Tobie ta piesn
Tadeusz Nalepa – gitara, harmonijka ustna, śpiew Wojciech Morawski – perkusja Winicjusz Chróst – gitara Zdzisław Zawadzki – gitara basowa

 

Tadeusz Nalepa twierdził, że ma na punkcie tej płyty kompleks. Uważa, że ,,położył’’ swój najlepszy materiał bluesowy. Bo nagrywano go w amatorskich warunkach, niemal na żywo, bo sam sięgnął po harmonijkę, której nie może ścierpieć, bo nie rozumiał się z zespołem, do którego zaangażował zupełnie nowych muzyków: Winicjusza Chrósta (gitara), Zdzisława Zawadzkiego (bas) i Wojciecha Morawskiego (perkusja).

Doszło nawet do tego, że po ukazaniu się płyty oznajmił publicznie, że nie będzie więcej grał bluesa. Jakby na przekór opinii Nalepy, nagrany w 1974 r. album spotkał się z dużym uznaniem u miłośników Breakoutu. Na ,,Kamieniach’’ bodaj najbliżej zespołowi do stylistyki Claptona z początku lat 70. Krótko mówiąc dużo tu gitarowego grania, osnutego wokół szeroko pojętej bluesowo-rockowej konwencji (Koło mego okna; Kamienie; Czułość niosę tobie). Jest tu też miejsce dla bluesa o surowszej formie, zaśpiewanego jedynie z akompaniamentem gitary (Tobie ta pieśń), dynamicznego gitarowego boogie (Pójdę prosto) czy piosenek nieco bliższych estetyce rocka (Bądź słońcem; Czy zgadniesz).

Przede wszystkim jednak o ważności ,,Kamieni’’ decyduje Modlitwa – najwspanialsza miłosna pieśń, czy raczej najbardziej przejmujące miłosne błaganie, jakie powstało w polskim rocku. Nic dziwnego, że do dziś ten jedyny w swoim rodzaju song stanowi kulminację nalepowych koncertów.

Dla fonograficznych dokumentalistów dodatkowa informacja: w wersji kompaktowej piosenki Modlitwa, Koło mego okna i Tobie ta pieśń nie są wyciszane, jak miało to miejsce w przypadku płyty analogowej, a wybrzmiewają do końca. Ważne to szczególnie w przypadku Modlitwy. ---Mariusz Szalbierz

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

Last Updated (Wednesday, 25 May 2016 10:42)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 220 guests
Content View Hits : 134967243