Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Jacek Kleyff Orkiestra Na Zdrowie – Juz (2004)

Orkiestra Na Zdrowie – Juz (2004)

User Rating: / 0
PoorBest 

Orkiestra Na Zdrowie – Już (2004)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Na Początku (4:00)
02. Kołderka (5:25)
03. Ociec (3:54)
04. Nauczycielka (7:33)
05. Już (5:01)
06. Drugi (5:52)
07. Czereśnie (4:50)
08. Cała Miłość (5:00)
09. Przeżroczysty Las (6:12)
10. Płachta Nieba (6:53)
11. Dróżnik (6:20)
12. Nocnoautobusowa (6:22)

 

Orkiestra Na Zdrowie (ONZ) działa mniej więcej od roku 1987. Pierwsze parę lat jej "domem" był Żoliborski Ośrodek Kultury "Na Goldoniego". Później, przez okres około dziesięcioletni występowała w Ośrodku Kultury Ochoty (OKO) prowadząc comiesięczne otwarte próby z czynnym udziałem publiczności.

Przez skład ONZ przewinęło się kilkadziesiąt osób. Niektóre z nich nadal nie tracą z Orkiestrą kontaktu. W bliskich kontaktach z Orkiestrą pozostawali Momadou Diouf i Jacek Ostaszewski, Kuba Sienkiewicz i jamajski rastaman z Bremy, jazzman "Kinior" i pieśniarka Antonina Krzysztoń, oraz Zbigniew Hołdys. Gośćmi współgrającymi była "Orkiestra pod wezwaniem Św. Mikołaja" i Kapela "Tutków Trebuniów", na perkusji grał raz cały koncert "Stopa" z "Armii" i z "Woo Woo". W stałym składzie była perkusjonistka i śpiewaczka Anna Patynek, bębnolub i bębnorób "Słoma", rockowy gitarzysta Grzegorz Jędrzejowski, pianista "Kultu" Janusz Grudziński, śpiewaczka Adela Tarkowska i dźwiękowiec Artur Świtkowski.

W 1995 roku Orkiestra Na Zdrowie otrzymała "Złotego Bączka" – prywatną nagrodę Jerzego Owsiaka – na pierwszym festiwalu "Przystanek Woodstock" w Czymanowie. W tym samym czasie wydała kasetę pt. "Jest Los" w wydawnictwie Folk Time. W 1996 roku pojawił się w 2 Programie TVP godzinny, dwuczęściowy film o ONZ, również zatytułowany "Jest Los" – emitowany kilkakrotnie także w TV Polonia. W 1999 roku ONZ pojawia się na solowej płycie pt. "Jacek Kleyff – piosenki od Salonu Niezależnych do Orkiestry Na Zdrowie" (Altmaster 1999).

Jacek Kleyff i Orkiestra Na Zdrowie, Już CD, 2004 W 2004 roku ONZ wraz z Radiem Białystok nagrała swą ostatnią płytę pt. "Już". Ostatnio, przez rok ONZ współpracowała z warszawskim Teatrem Studio i Ewą Błaszczyk, która parę piosenek ONZ wzięła do swego repertuaru.

Wcześniej na deskach tegoż teatru był wystawiany spektakl "Kinoteatrzyk Jacka Kleyffa i Michała Tarkowskiego" z udziałem Orkiestry. 3 lutego 2007 ONZ zagrała retransmitowany przez 3 Program PR koncert w Studio im. Agnieszki Osieckiej. Poza krajem ONZ występowała w Czechach, Danii i Białorusi. Do połowy 2007 roku Orkiestra egzystowała bez stałego miejsca otwartych prób, choć często koncertowała (w skład Orkiestry poza Jackiem Kleyffem wchodzili: Jacek "Jawa" Warszawa – perkusja, harmonia, Zbigniew Szularz – gitary i Kuba Radomski – gitara basowa. Od ok. połowy 2007 roku całkowicie zmienił się skład zespołu. Obok Jacka Kleyffa – (śpiew, gitara akustyczna, bębny) za perkusją zasiadł znów Jerzy "Słoma" Słomiński, na gitarze basowej i bębnach gra syn "Słomy" – Daniel Słomiński, a na gitarze elektrycznej i przetwornikach Sebastian Pikula.

Stałym "domem" Orkiestry stała się pracownia "Słomy" w Dąbrówce. Na zaproszenie obecnej Dyrektor warszawskiego Ośrodka Kultury Ochoty podjęto rozmowy dotyczące wznowienia cyklu comiesięcznych otwartych prób z Orkiestrą Na Zdrowie w O.K.O. Ekstremalnie dopytującym się o gatunek ich muzyki encyklopedystom Orkiestra Na Zdrowie wyjaśnia: "jest to z bardzo duchowym przekazem słownym kujawiak aborygeński z Jamajki, trochę ruski, a trochę węgierski spod Ostrołęki".

Skład zespołu:

    Jacek Kleyff - śpiew, gitara akustyczna, bębny,
    Jerzy "Słoma" Słomiński - perkusja, bębny,
    Daniel Słomiński - gitara basowa, bębny,
    Sebastian Pikula - gitara elektryczna, przetworniki.

--- ethnopolis.festiwal.warszawa.pl

 

download:   uploaded anonfiles mega 4shared mixturecloud yandex mediafire ziddu

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 103 guests
Content View Hits : 97626562