Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Wojciech Skowronski Wojciech Skowronski - Gwiazdy Polskiego Big Beatu (2013)

Wojciech Skowronski - Gwiazdy Polskiego Big Beatu (2013)

User Rating: / 0
PoorBest 

Wojciech Skowroński - Gwiazdy Polskiego Big Beatu (2013)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Ja to się cieszę byle czym
2. Lecz głupiego życia żal
3. Miałem sen
4. Rock and Rolla każdy zna
5. Nas trzech
6. Za rok
7. Kominiarz Johny
8. Gdybyś miał dwa życia
9. Alleluja, kocham ją
10. Trochę żal
11. Człowiek bez swojej gwiazdy
12. Do tych dni, kolorowych dni
13. Ludzie coś mi tutaj nie gra
14. Rock and Roll i ja
15. Za jasną rzeką
16. Szósta rano na trasie
17. Poczułem bluesa
18. Wołaj, czekaj, wspomnij mnie
19. Równy gość

 

Pianista, wokalista, aranżer, klarnecista, kompozytor. Ukończył ŚSM w klasie klarnetu, studiował na AM w Poznaniu. W 1962 roku został pianistą dixielandowego STORYVILLE JAZZ BAND. Rok później znalazł się w finale II Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Przez kilka miesięcy współpracował z zespołem CZERWONO CZARNI. W latach 1963-67 występował z poznańskim zespołem BARDOWIE. Zdobył z nim I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Instrumentalnych, Wokalistów i Piosenkarzy. Wystąpił też w imprezach towarzyszących KFPP OPOLE '67 oraz w koncercie Nowe Twarze w Polskim Jazzie na MFMJ Jazz Jamboree '67 w Warszawie. Od stycznia do maja 1968 z Hubertem Szymczyńskim - bg i Jerzym Skowronkiem - dr utworzył trio HUBERTUSY, z którym 8-10 marca wziął udział w V festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu, gdzie zdobył nagrodę publiczności oraz I nagrodę w kategorii wokalistów ex aequo z Marianną Wróblewską. Współpracował z zespołami DRUMLERSI (1968, udział w VI KFPP w Opolu w koncercie "Pieśń i piosenka jazzowa), NOWI POLANIE (jesień 1968, Dana Lerska - voc; Wojciech Skowroński - p, voc; Andrzej Nebeski - dr; Włodzimierz Wander - sax; Andrzej Mikołajczak - org; Zbigniew Karwacki - sax;) oraz GRUPA ABC ANDRZEJA NEBESKIEGO (1969, Wojciech Skowroński; Andrzej Nebeski; Hubert Szymczyński; Andrzej Mikołajczak; Zbigniew Karwacki i Aleksander Michalski - sax). Po odejściu z ABC w maju 1969 roku prowadził własne zespoły: Od 11 sierpnia 1969 TRIO BLUESOWE zwane też BLUES TRIO w składzie: Skowroński - p, voc; Kazimierz Plewiński - bg, h-ca; oraz Andrzej Nackoski - dr; którego w 1970 zastąpił Piotr Janton oraz Maciej Winiewicz, jako Na początku 1972 do grupy dołączył Maciej Dobrzyński, który pełnił funkcję managera, kierownika artystycznego oraz sporadycznie grał na instr. perkusyjnych. W tym składzie zespół włączył do repertuaru utwory rytm and blues i rock, co skłoniło Skowrońskiego do zmiany nazwy na BLUES & ROCK. Pierwsze występy zespołu pod tą nazwą odbyły się na X KFPP w Opolu oraz XV Festiwalu „Jazz Jamboree”.

19-22.10.1972 roku BLUES & ROCK nagrał pierwszą płytę koncertową w historii polskiej muzyki rock and rollowej tzw. „czwórkę”, zarejestrowaną podczas festiwalu „Jazz Jamboree”. Szczyt popularności zespołu przypadł na lata 1973-1974, gdy z grupą występował żeński chórek ROCK & BLUES w składzie: Ewa Górzanka (wł. Góra), Krystyna Stolarska oraz Halina Zielińska, którą zastąpiła później Teresa Głowacka. Wystąpili m. in. w XI KFPP w Opolu, „Poznańskich Muzykaliach”, „Częstochowskich Spotkaniach Jazzowych” (6-8.04.1973), „Dniach Kultury Polskiej” w Berlinie (1973), IV Lubelskich Spotkaniach Wokalistów Jazzowych” (1-3.06.1973) i „Intercopernicaliach” (14-17.09.1973).

W styczniu 1973 BLUES & ROCK zarejestrował pierwszą płytę długogrającą pt. „Blues And Rock” (opis w dyskografii). Grupa wylansowała takie przeboje jak: „Kominiarz Johnny”, „Blues to zawsze blues jest” (nagroda za interpretacje na XI KFPP w Opolu ’73), „Ludzie, coś mi tutaj nie gra”, „Alabama”, „Ja to się cieszę byle czym”… Latem 73 roku, z zespołem nawiązał kontakt gitarzysta Edmund Klaus. Wiosną 1975 roku nastąpiły kolejne zmiany personalne, Przemysława Lisieckiego zastąpił Eryk Kulm - dr, a Andrzeja Iskrę - Eugeniusz Orlicki - bg. Kulm opuścił zespół po niespełna trzy miesięcznej współpracy a jego następcą został Waldemar Majewski.

W roku 1975 Skowroński, wraz z zespołem, nawiązał współpracę z łódzką orkiestrą Karola Nicze, co zaowocowało wspólnymi trasami koncertowymi pt. "Kontrasty i porównania" również w roku następnym. Współpracowali także muzycy Andrzej Ellmann (g) i Zbigniew Karwacki (ts) a solistkami były Halina Frąckowiak, Elżbieta Wojnowska i Grażyna Łobaszewska. W kwietniu 1976 zespół wystąpił na „Międzynarodowej Wiośnie Estradowej”, po czym przygotował kolejny album pt. „Wojciech Skowroński”, który zarejestrowany został w maju 1976 (opis w dyskografii). Po zakończeniu trasy koncertowej w październiku 1976 roku zespół Blues And Rock został rozwiązany, czego następstwem było zawieszenie działalności Wojtka na ponad dwa lata. Wiosną 1978 roku Skowroński z Lisieckim utworzyli kolejny skład o nazwie NEW BLUES & ROCK, w którym znaleźli się basista Marek Wojciechowski i gitarzysta Andrzej Rogal. Był to bardzo trudny okres dla tego gatunku muzycznego, czego konsekwencją były sporadyczne wyjazdy już tylko na trasy krajowe. Warto dodać, że w pamięci Lisieckiego jak i Wojciechowskiego pozostały miłe wspomnienia koncertu w poznańskim klubie "Słońce" zagranego jesienią '78 roku.

Na początku lat 80-tych wyjeżdżał za granicę z zespołem WOYTEK S. BAND oraz WOJTEK S. TRIO, w którym oprócz Skowrońskiego grali Przemysław Lisiecki na perkusji i jego brat Wojciech Lisiecki na gitarze basowej. W dniach 8-10.05.1981 Wojtek wystąpił w „Rock Arenie” w Poznaniu. W 1984 prowadził swój zespół WOJTEK S. BOOGIE MAN w skład którego weszli Tomasz Dziubiński - g, i Przemysław Lisiecki - dr. Rok później zarejestrowany został materiał dla kolejnego albumu pt. „Fortepian i ja”, po nagraniu którego odbyła się trasa promocyjna płyty. Po zakończeniu trasy perkusistę Przemysława Lisieckiego zastąpił Wiesław Lustyk.

Wiosną 1986 roku WOYTEK BAND rozpoczął nagrania utworów do albumu pt. „Jak się bawisz?” w składzie: Skowroński, Dziubiński, Mikołajczak, Lustyk i Basa. Rok 1986 przyniósł historyczne trasy koncertowe, których organizatorem był Franciszek Walicki. 11 i 12 lipca w sopockiej „Operze Leśnej” odbyły się koncerty „OLD ROCK MEETING A.D. 1986”, w których udział brał m.in. Woytek Band. Koncerty te zostały zarejestrowane na pięciopłytowym albumie o tym samym tytule (opis w dyskografii). Skład zespołu tworzyli: Wojciech Skowroński - p, voc; Tomasz Dziubiński - g; Andrzej Mikołajczak - kdbs; Krzysztof Basa - bg; oraz gościnnie Andrzej Nebeski - dr;

13.09.1986 Skowroński z zespołem WOYTEK BAND w składzie: Skowroński, Mikołajczak, Dziubiński, Lustyk i Basa wystąpił na żywo w Studio HI-FI warszawskiej TV. Koncert ten emitowała TV Polska. Jesienią 1986 roku z zespołu odszedł Tomasz Dziubiński (otrzymał zagraniczny kontrakt), którego zastąpił Lech Niedźwiedziński z Leszna. Jesienią zespół z nowym gitarzystą wystąpił na koncercie Musicoramy w Kościanie. Był to także ostatni występ Krzysztofa Basy - jego miejsce zajął Zenon Strzałkowski. Nowy skład dokonał nagrania albumu pt. „Jak się bawisz?” do końca, co miało miejsce w czerwcu 87 roku. Warto dodać, że na album prawie wszystkie teksty napisał znakomity poznański autor Andrzej Sobczak.

W 1988 roku zespół wystąpił w „Domu Muzyki i Tańca” w Zabrzu w programie „Gwiazdy Mocnego Uderzenia”, zagrali Skowroński, Lustyk, Niedźwiedziński, Strzałkowski i nowy członek zespołu Jerzy Grabowski - kbds. Koncert ten był także emitowany przez TV Polską. Przed J. Grabowskim grali także Ryszard Szutta a po nim Zygmunt Szram (w 1987).

Skowroński występował także za granicą, m. in. w NRD, Czechosłowacji, RFN, ZSRR, Holandii, Belgii i Francji. Dokonał licznych nagrań archiwalnych dla PR. solowych oraz z orkiestrą m.in. Alex Band - Aleksandra Maliszewskiego, orkiestrą Jerzego Miliana oraz orkiestrą Andrzeja Trzaskowskiego. Miał w swoim repertuarze standardy muzyki bluesowej, popularne przeboje rockandrollowe i utwory własne. Pod koniec 1990 roku Skowroński poważnie zachorował, czego przykrą konsekwencją było zrezygnowanie z koncertów. Długotrwałe leczenie i rehabilitacja doprowadziła do rozwiązania zespołu WOYTEK BAND, który był ostatnim zespołem Wojtka.

Wojciech Skowroński odszedł 17.01.2002 w Poznaniu po ciężkiej chorobie jaką jest nowotwór krtani i płuc, zostawił żonę Teresę i córkę Grażynę. --- wojciechskowronski.pl

download: uploaded yandex 4shared mediafire solidfiles mega zalivalka filecloudio anonfiles oboom

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 338 guests
Content View Hits : 235550981