Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Grupa Furmana Grupa Furmana - Niemartfka (2008)

Grupa Furmana - Niemartfka (2008)

User Rating: / 0
PoorBest 

Grupa Furmana - Niemartfka (2008)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Niemartfka
2. Jest już późno
3. Wino
4. Syrena (jak w Wilkowicach straż zakładano)
5. Tu, tu
6. Rododendron
7. Nie umiem wygnać cię z mojego łba
8. Ho! Ho!
9. Ryzatka
10. Highway home
11. 110 in shade
12. Jeden ślad - jedna Miłość
13. O pociągu i niewidzialnym panu
14. Z całego serca

 

Polski zespół grający połączenie folkowego rocka z country. W obecnym składzie grupy grają - Andrzej Trojak (harmonijka, wokal),Dominika Jurczuk (skrzypce, wokal, chórki), Rafał Gondek (banjo, dobro, chórki), Jerzy Hodurek (gitara akustyczna), Wojciech Golec (akordeon), Artur Kudlacik (gitara basowa) oraz Damian Drzymała (perkusja).

 

Grupa Furmana powstała w 1997 roku w Bielsko-Białej. Styl i charakter artystów określa się jako „root’s rock”. To jedyna polska grupa, która łączy ze sobą country, bluegrass, reggae oraz punk rock.

 

W marcu roku 1999 Grupa Furmana weszła do studia, aby nagrać materiał na pierwszą płytę. Powstał on w przeciągu siedmiu dni. I tak o to jeszcze tego samego roku na rynku muzycznym pojawił się debiutancki album zespołu zatytułowany „W drodze”.

 

Dwa lata później premierę miała druga płyta formacji – „Kredki”. W większości składa się z autorskich kompozycji. W trakcie jej tworzenia muzycy inspirowali się nie tylko folkiem, country czy też bluegrassem, ale także amerykańskim punkiem.

 

W 2004 roku ukazały się dwie płyty. Pierwsza została nagrana podczas koncertu. Jej tytuł to „Koncert w Stalarni”. Druga jest studyjnym albumem. Jest to wydawnictwo z okazji Bożego Narodzenia. Jej tytuł to „Pastorałki z furmanki”. Wszystkie kolędy zostały nagrane w tradycyjnym dla grupy rockowo- countrowym charakterze.

 

Na następną płytę fani musieli poczekać dwa lata. W między czasie grupa bardzo dużo koncertowała.

 

Do studia nagrań weszli w roku 2006 i w tym samym roku wydali swój czwarty album „Na Twojej drodze”. W roku 2008 wydali swoją piątą i jak na razie ostatnią płytę „Niemartfka”.

 

Brzmienie zespołu opiera się głównie na instrumentach akustycznych, ale tak naprawdę ich styl oscyluje wokół ostrego rocka. Również mocną stroną twórczości formacji są satyryczne teksty. Każdy ich koncert to niezapomniane widowisko. Artyści obsługują dwanaście różnych instrumentów. Nie tylko te klasyczne, tradycyjne, ale także te rzadko spotykane, między innymi dobro marimba. Muzycy bardzo często podkreślają, że o wiele bardziej wolą się skupiać na koncertach, niż na pracy w studiu nagrań. Na dzień dzisiejszy na ich muzycznym koncie znajduje się pięć płyt, w tym jedna koncertowa. ---rmf.fm

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 201 guests
Content View Hits : 206788725