Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Sanah Sanah - ja na imię niewidzialna mam (2019)

Sanah - ja na imię niewidzialna mam (2019)

User Rating: / 0
PoorBest 

Sanah - ja na imię niewidzialna mam (2019)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


A1 	Cząstka 	4:10
A2 	Siebie Zapytasz 	3:49
A3 	Solo 	2:35
A4 	Idź 	3:47
B1 	Proszę Pana 	2:55
B2 	Koronki 	3:51
B3 	Bez Słów 	3:08

 

Muzyczny minimalizm w dzisiejszych czasach to rzecz pożądana. W natłoku milionów dźwięków i pięknie skrojonych pod radio hitów, które atakują nas każdego dnia, miło znaleźć coś innego, subtelniejszego, stojącego nieco na uboczu. Poznajcie Sanah oraz jej debiutancką EP-kę. Czy Ja na imię niewidzialna mam to prawdziwy powiew świeżości i nowa jakość na polskim rynku, która pozwoli nieco zwolnić w tym pędzącym świecie? Sprawdźmy.

Kiedy wydaję Ci się, że polska muzyka nie ma przed Tobą tajemnic i wszystko, co dobre już nasz, nagle pojawia się ktoś intrygujący, o kim nigdy wcześniej nie słyszałeś. To naprawdę piękne uczucie. Za każdym razem. Czasem warto więc pogrzebać w niezastąpionym Spotify czy sprawdzić rekomendację muzyczną od kogoś z redakcji.

Tak właśnie pojawiła się na mojej playliście Sanah, czyli zaledwie 22-letnia Zuzanna Jurczak. Śpiewająca skrzypaczka z Warszawy, która studiuje na cenionym Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina. Zauważona dzięki swojemu kanałowi w serwisie YouTube powoli wkracza na polski rynek muzyczny. I zachwyca, bo jej spojrzenie na muzykę hipnotyzuje od pierwszych dźwięków. Taki art pop zawsze w cenie.

Sanah zadebiutowała ostatnio EP-ką Ja na imię niewidzialna mam. To siedem utworów mających coś do powiedzenia. Panuje tu melancholijny nastrój, który momentalnie się udziela. Piękne indie-popowe ballady zbudowane przede wszystkim na dźwiękach pianina i skrzypiec. Coś czystego, szlachetnego, magnetycznego. Pełne emocji i wrażliwości Siebie zapytasz, nagie i wzruszające Idź, hipnotyzujące od pierwszych sekund Bez słów czy niesamowicie klimatyczny singiel Cząstka, którym zdążył zachwycić się już sam Dawid Podsiadło.

W świetnie zaaranżowanych melodiach Sanah przebijają się gdzieniegdzie nowocześniejsze brzmienia oraz subtelna elektronika (wyraziste Proszę pana, wpadające w ucho i lekkie Solo czy kapitalnie wyprodukowane Koronki), które na szczęście nie atakują i nie przejmują kontroli nad urzekającymi minimalizmem piosenkami. To po prostu miły dodatek.

Swoim delikatnym i czarującym wokalem Sanah niezwykle umiejętnie buduje świat prezentowany w tych kilku utworach. Nie zawsze piękny oraz łatwy, ale przede wszystkim szczery. Często bardzo słodko-gorzki. Uderzający i nie kryjący się za milionem pełnych patosu metafor. Młoda artystka z Warszawy w prosty sposób opowiada o miłosnych rozterkach, bolesnym odrzuceniu, codziennej niepewności i strachu czy szalonych wyjściach na miasto. Na Ja na imię niewidzialna mam pada wiele mądrych i trafnych słów, które zostają ze słuchaczem na dłużej. Każdy z nas bowiem zmagał się lub zmaga się z takimi emocjami. Na pewno znajdziesz w tych przemyśleniach cząstkę siebie.

Magia Sanah działa. Wystarczyło zaledwie siedem piosenek, aby zaczarować. Proste, ale jednocześnie niezwykle angażujące kompozycje, które trudno wyrzucić z głowy. Rozterki młodej i nieco introwertycznej dziewczyny opakowane przyjemną mieszanką artystycznego popu. W tej 22-latce drzemie ogromny potencjał. Jest szczera, świadoma muzycznie i ma pomysł na swoją twórczość. Ja taką wrażliwość kupuję. Może kupisz i Ty? Przesłuchaj, poznaj, zostań. Bo to dopiero przedsmak talentu Sanah. ---Piotr Krajewski, allaboutmusic.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 396 guests
Content View Hits : 233369132