Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Adonis Adonis – Wiosenna Ofensywa Nie Trwa Dłużej Niż Do Letnich Wakacji (2018)

Adonis – Wiosenna Ofensywa Nie Trwa Dłużej Niż Do Letnich Wakacji (2018)

User Rating: / 0
PoorBest 

Adonis – Wiosenna Ofensywa Nie Trwa Dłużej Niż Do Letnich Wakacji (2018)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Czas Zamknąć Oczy Gwiazdom 	03:25
2 	Druga Fala Molly 	03:18
3 	Kończę Wcale Bądź Przedwcześnie 	03:32
4 	Wiosenna Ofensywa Nie Trwa Dłużej Niż Do Letnich Wakacji 	03:16
5 	Blisko Ciebie 	04:00

Adonis:
Błażej Drab, Bartek Tecław, Two Boys Paweł Zawieja

 

Być może wiosenna ofensywa nie, ale piosenki Adonisa z pewnością przetrwają z nami dłużej niż do początku letnich wakacji. Z rąk części kolektywu Panowie wyszedł bowiem zestaw tęskno-wakacyjnych pieśni sensu stricto: idealnych na wieczorne spacery podczas których będziemy rozpamiętywać krótkie romanse i niespełnione miłości oraz nocne, spowite melancholią papierosy w oknie mieszkania. Pomimo erudycyjnej zabawy tropami (od chillwave’u przez dream pop po new romantic) jest to przede wszystkim album przejmująco emocjonalny. Moc wzruszeń w kolorach retro sprawia zaś, że wtulam się w ten ciepły kocyk nostalgii z największą przyjemnością.

Paradoksalnie, zatopione w pogłosach, eteryczne i prawie niesłyszalne teksty Adonisa dodają głosowi emocjonalnej temperatury zamiast jej odbierać. Trudno opisywalna przypadłość tej epki polega na tym, że ze wszystkich instrumentów (głos możemy potraktować jako jeden z nich) sączy się dziwny rodzaj letniego spleenu, połączonego z uczuciem melodyjnej błogości. Smutek łamany na przyjemność. Dobrze obrazuje to utwór „Blisko Ciebie”, który jest przecież pięknym miłosnym wyznaniem (obok „Jesteś Najlepszy” Wczasów zdecydowanie najbardziej wzruszającym w tym roku), niesionym dialektyką gitary i syntezatorów (jak u wczesnego Toro y Moi), które zamieniają się wiodącą rolą w zwrotkach i refrenie. A jednak, wraz z końcem piosenki bliżej mi do melancholii niż zauroczenia. Drugim refleksem chillwave’u, któremu patronuje Washed Out jest utwór otwierający epkę. Dynamiczny, synkopowany bit, któremu wtóruje wwiercający się w głowę motyw syntezatora sytuuje go w roli tanecznego faworyta albumu. Tuż obok kawałka tytułowego, który łączy duchologiczny sznyt z melodyjnością Papa Dance.

Jeśli dodamy do tego bezwstydnie melancholijne dream-popowe, a przy tym energetyczne (znów te sprzeczności!) „Kończę Wcale Bądź Przedwcześnie” oraz dyskretnie kradnące serce delikatną melodią, opartą na nie-pozwalającej-się-zapomnieć linii basu „Druga Fala Molly”, dostajemy intensywny, skondensowany, uzależniający pocisk emocji. Tym oto sposobem Adonis trafia w ME GUSTA z celnością Cristiano Ronaldo i wskakuje na czoło prywatnej listy albumowych oczekiwań z adnotacją: to może być polski album dekady. ---Patryk Weiss, screenagers.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 177 guests
Content View Hits : 207002704