Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Dumplings The Dumplings ‎– Raj (2018)

The Dumplings ‎– Raj (2018)

User Rating: / 0
PoorBest 

The Dumplings ‎– Raj (2018)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Kino 	5:50
2 	Raj 	3:38
3 	Deszcz 	3:41
4 	Uciekam 	3:41
5 	Przykro mi 	4:02
6 	Nieszczęśliwa 	4:24
7 	Frank 	3:16
8 	Tam gdzie jest nudno, ale gdzie będziemy szczęśliwi 	4:21
9 	Jestem kobietą	3:41
10 	Ach nie mnie jednej	(feat. Mary Komasa)	5:35

Justyna Święs, Kuba Karaś - lyrics, music, performers

 

Szeroko rozumiany elektropop daje bardzo duże możliwości. Wiele zależy od umiejętności korzystania z dobrodziejstw techniki i sposobne układanie się w interesującą formę. Do tego liczy się oryginalność, która nie pozwoli na szybkie zapomnienie w konfrontacji z podobnymi produkcjami z tego gatunku.

Na trzeciej płycie zespołu The Dumplings pt. “Raj” udało się to wszystko zebrać i jeszcze wyraźniej zarysować kształt swoich piosenek. Więcej tu energetycznego, czasem mocno tnącego bitu, który zapada w pamięci. Jednocześnie produkcja jest na tak wysokim poziomie i na tyle charakterystyczna, że żadna z premierowych propozycji nie pozwala o sobie zapomnieć.

Niezwykle przebojowo wyłania się singlowy “Raj”, ale przecież całkiem dobrze skonstruowany, nieustępujący innym kompozycjom jest także “Uciekam”. Jakaś większa charyzmatyczna głębia spowija niezwykle udany kawałek “Przykro mi”. Tnie on naleciałościami lat 80, ale w dzisiejszej rzeczywistości prezentuje się całkiem dostojnie.

Kuba Karaś nabrał tyle doświadczenia i takiej wprawy, że te kompozycje nie mogły się nie udać. Całość brzmi bardzo dobrze. Nawet śmiało można stwierdzić, że najlepiej jeśli chodzi o ich dokonania. Może przez to, że żaden utwór nie rozmywa się w rozmarzonym klimacie, a raczej staje się energetyczną częścią czegoś ważniejszego.

Zdecydowanie można przy tych kompozycjach potańczyć i nie będzie to tania tancbuda (“Frank”, “Nieszczęśliwa”). Płyta “Raj” to światowy poziom i rozrywka na najwyższym poziomie. I nie tylko dzięki polskim tekstom staje się bardzo czytelna. Można słuchać w nieskończoność. ---Łukasz Dębowski, polskaplyta-polskamuzyka.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 269 guests
Content View Hits : 134300051