Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Scianka Ścianka ‎– Dni Wiatru (2001)

Ścianka ‎– Dni Wiatru (2001)

User Rating: / 0
PoorBest 

Ścianka ‎– Dni Wiatru (2001)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Dni Wiatru 	9:08
2 	Latający Pies 	3:07
3 	Piotrek 	11:04
4 	19 XI 	7:28
5 	Spychacz 	7:19
6 	The Iris Sleeps Under The Snow 	3:4
7 	Czarny Autobus 	11:49
8 	***		11:42
9 	Oceans Fall Down 	4:04

Bass – Andrzej Koczan, Wojciech Michałowski (8)
Drums – Arkady Kowalczyk
Guitar, Vocals – Maciej Cieślak
Keyboards, Vocals – Jacek Lachowicz
Trombone – Glennskii, Marek Rogulus Rogulski
Voice [Train Announcement, Laughter] – Justyna Kuszewska

 

„Dni wiatru” to druga płyta sopockiej Ścianki ,jednego z ciekawszych zespołów polskiej sceny alternatywnej. Po sukcesie „Statku Kosmicznego”, który okrzyknięty został przez „Tylko rock” debiutem roku panowie Cieślak, Lachowicz, Kowalczyk i Koczan (ten ostatni zastąpił na basie Wietnamczyka Tran Chi) nagrali album niezwykle trudny w odbiorze, który trudno zakwalifikować do jakiegokolwiek muzycznego stylu.

Materiał na tej płycie trudno nawet nazwać muzyką, jest to raczej słuchowisko utrzymane w klimacie zimy i psychodelii. Nie usłyszymy tu ani gitarowych riffów, ani perkusji, są za to szumy, trzaski i najróżniejsze odgłosy (np. pociąg w „Czarnym autobusie”). Nie da się więc tego słuchać z kolegami przy piwie, czy na imprezach. Aby zrozumieć artystyczną wrażliwość, jaką oferuje nam Ścianka trzeba się skupić na tej muzyce, a przede wszystkim mieć otwartą głowę, lubić eksperymenty. Gitara akustyczna pojawia się tylko w dwóch utworach: „Latający pies” i „The Iris sleeps under the snow”. Cała reszta przepełniona jest ambientem, czy wręcz non-music, monologami, szeptami, elektroniką. „The Iris..” jest zdecydowanie najlepszym punktem albumu, genialnie zaśpiewanym przez Maćka Cieślaka. Tak naprawdę to jedyny stricte rockowy numer na płycie, będący odskocznią od klimatu mroku i tajemniczości. Utwór ten znalazł się na EPce pt. „…Only your bus doesn’t stop here” gdzie znajdują się trzy wykonania tej piosenki: Ścianki, Myslowitz i Kasi Nosowskiej.

„Dni wiatru” są płytą dojrzałego zespołu, który nie boi się muzycznych poszukiwań, a przy tym nagrywając album w zupełnie innej stylistyce wystawia fanów na ciężką próbę. Warto jednak wsłuchać się w tą muzykę, spróbować zinterpretować ją według własnej woli a wtedy możliwe, że zostanie w głowie i nie opuści jej już nigdy. ---Maciej Bartosik, artrock.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 164 guests
Content View Hits : 112192633