Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Mikromusic Mikromusic ‎– Tak Mi Się Nie Chce (2017)

Mikromusic ‎– Tak Mi Się Nie Chce (2017)

User Rating: / 0
PoorBest 

Mikromusic ‎– Tak Mi Się Nie Chce (2017)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Synu 	3:02
2 	Leć Uciekaj 	4:30
3 	Tak Mi Się Nie Chce 	3:28
4 	Koniec Zimy 	4:12
5 	Na Krzywy Ryj 	6:29
6 	Tak Tęsknię 	5:27
7 	Syrena Pieśń Żeglarzy 	3:49
8 	O Kolorach 	5:04
9 	Pieśń Panny IV 	6:10
10 	Mgła Nad Stawem 	3:17

Natalia Grosiak – vocals
Dawid Korbaczyński – guitar
Robert Szydło – bass
Adam Lepka – trumpet
Robert Jarmużek – keyboards
Łukasz Sobolak – drums

 

Instrumentalna maestria i charyzmatyczny głos Natalii Grosiak to dwa filary grupy Mikromusic, które sprawiają, że od kilku lat zespół gości w czołówce najciekawszych polskich projektów. Krążkiem pt. „Tak mi się nie chce” udowadniają, że zasłużyli sobie na tę pozycję jak mało kto.

Historia grupy Mikromusic sięga 2002 r., kiedy to została zawiązana przez Natalię Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego. Dwa lata później zespół mógł już pochwalić się pierwszymi sukcesami – m.in. wygraną w konkursie opolskich Debiutów i podbiciem serc prezenterów radiowej Trójki, co zaowocowało obecnością ich utworów w eterze i patronatem tej rozgłośni nad pierwszą płytą wrocławskiej formacji. Prawdziwy przełom przyniósł rok 2013 z płytą „Piękny koniec” i promującym ją singlem pt. „Takiego chłopaka” - o sukcesie tego utworu może zaświadczyć liczba jego odsłuchań w serwisie YouTube sięgająca 16 milionów.

Szósty studyjny album Mikromusic pod kokieteryjnym tytułem „Tak mi się nie chce” udowadnia, że nie bez kozery zespół jest uważany za jeden z najciekawszych muzycznych projektów w Polsce. Mocną stroną Mikormusic, oprócz świetnej warstwy muzycznej (trip hop z elementami jazzu) i charakterystyczną barwą głosu Natalii Grosiak, od zawsze były teksty – pozbawione patosu, lekkie w formie (nie zawsze w treści) i pełne finezji. „Godzę się na życie z tobą/wieczną pracę syzyfową” - słyszymy na przykład w przewrotnym utworze „Na krzywy ryj”, w którym wokalistka wyraża swoją wdzięczność za miłość, którą dostała od życia w gratisie.

I chyba na tym polega siła nowego krążka – mnóstwo w nim zwiewności, ulotności i niewymuszonej prostoty, które składają się na całość szczególnie miłą w odbiorze. Oprócz lirycznego singla, na płycie znalazły się utwory bardziej energetyczne jak „Synu” czy znakomita inspirowana dziełem Kochanowskiego „Pieśń panny IV”. Podsumowując – jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na mikołajkowy prezent , nowa płyta Mikromusic powinna zadowolić każdego, kto ceni wyrafinowane brzmienia. ---niezalezna.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 336 guests
Content View Hits : 133975675