Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Zmora Zmora - Czarne otchłanie i martwe cienie (2017)

Zmora - Czarne otchłanie i martwe cienie (2017)

User Rating: / 0
PoorBest 

Zmora - Czarne otchłanie i martwe cienie (2017)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Straszliwych Widm Nawoływanie 	5:03
2 	Tu Cisza Zaległa Głęboka... 	4:35
3 	Bładzę Pośród Umarłych 	3:58
4 	Północnego Wiatru Skowyt 	3:33
5 	Trujący Oddech Podziemi 	5:54
6 	Czarne Całuny Nocy 	6:43
7 	Nienasycenie 	6:33
8 	Pośród Zimna Gwiazd 	5:57
9 	Na Zawsze Śmierć 	1:58

Bloodwhip - guitar, keyboards
Diabolizer - drums, vocals
+
M. - bass

 

Dane mi było recenzować przedostatni album Zmory i pewnie z racji tego, że w sumie to go pochwaliłem, dostałem niedawno trzeci materiał. Może w myśl zasady: raz się udało, spróbujmy kolejny. No to sprawdźmy.

Drugi materiał Zmory był – podług mnie – mocno sezonowy. To znaczy nie nadawał się do słuchania w upalne letni dni. Był zdecydowanie za ciężki (mam na myśli jego klimat). Zbyt duszny. Teraz z kolei mamy dużo więcej mrozu i lasu. I mi to jak najbardziej pasuje. Materiał nie wystaje nawet koniuszkiem pazura poza kanon drugiej fali black metalu. Dosłownie. Odgrywane było to już wiele razy. Z mniejszym lub większym powodzeniem. Zmora ze swoim nowym materiałem znajdzie się w tej drugiej grupie, chociaż oczywiście nie bez zastrzeżeń. Z jednej strony w prostocie siła. To dzięki niej zespół stworzył materiał, który wciąga swoim jednostajnym charakterem. Wiecie o co chodzi. Budowanie utworów wokół tych „paru” dźwięków, które powtarzane w kółko , są nas w stanie zahipnotyzować. Wyłączyć z tego co dzieje się naokoło. I tego, jak i mroźnego klimatu ciężko materiałowi odmówić. Jest tylko jedno „ale”. Sprawdza się to jedynie w przypadku „przyjmowania” nowej płyty Zmory na słuchawkach. W momencie gdy przerzuci się ją na głośniki, mocno ten materiał traci. Ot, staje się zestawem dźwięków, który w pewnym momencie mocno się zlewa, a do tego staje się monotonny. Z grubsza rzecz biorąc może być soundtrackiem do jakiejś zajmującej głowę rzeczy. Takiej przy której skupiamy się działaniu i muzyka jest nieobowiązkowym dodatkiem. Jeśli jednak zarzucicie go na słuchawki, wciągnie z powrotem.

I tutaj nic więcej głupiego, ani tym bardziej mądrego już nie napiszę. Na pewno jak wspomniałem materiał lepszy od poprzedniego. Podoba mi się praca niejakiej Patrycji odpowiedzialnej za grafikę. Dobrze oddaje klimat tego materiału. ---Ef, chaosvault.com

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 152 guests
Content View Hits : 206641379