Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni - Flesz Back (2011)

Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni - Flesz Back (2011)

User Rating: / 0
PoorBest 

Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni - Flesz Back (2011)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Fanki pisk 	 	03:45 	
2. Ruda 		05:21 	
3. Tandemy dwa 	 	05:05 		
4. Kochana Moniko 	 	02:28 		
5. Pół wiosny 	 	05:58 		
6. Jadę pod kołdrę 	 	05:19 		
7. Rebeka Sztajn 	 	04:52 		
8. To prawda 	 	01:01 		
9. Kość i porcelana 	 	06:17 		
10. Kontener trosk 	 	04:52 	
11. Spłyń po mnie 	 	07:52 		
12. Wiersz księżycowy (B. Leśmian) 	 	07:01 

Sebastian Maliszewski – vocals
Michał Pałka-Keff – bass
Wojciech Trusewicz – guitar
Łukasz Owsianko - guitar
Jacek Prokopowicz – keyboards
Amadeusz Krebs – drums
Rafał Gańko - trumpet
Karol Gołowacz - saxophone
Adam Kłosiński - trombone

 

O Kochankach zrobiło się głośno po wydaniu debiutanckiej płyty "Fanki Pisk" w 2005 roku. Później przyszły koncerty na scenie Woodstocku, najpierw na Scenie Folkowej, później już na głównej. Kochankowie wciąż działali, wciąż objeżdżali kraj ze swoim spejs-show. Jednak kazali swoim fanom czekać aż sześć lat na nową płytę.

A płyta była już prawie gotowa, już szykowano wielką premierę, kiedy drogi Kochanków się rozeszły. Doszło do sporych roszad w składzie oraz jego ograniczenia, bo wcześniej liczył bagatela, dziesięciu muzyków. "Nędzny liderzyna" czyli wokalista Sebek Maliszewski wraz z grupą zdecydowali się od nowa nagrać gotowy już materiał. Mało tego, postanowili zrobić to "na setkę", bez sztucznego dopieszczania utworów, pozostawiając na płycie wszystkie smaczki grania na żywo, oraz potknięcia, które także się do nich zaliczają. To jaki jest ten "Flasz Back"?

Kochankowie to wciąż luźna fuzja wielu gatunków, od funku, ska, reggae, przez ragga, pop, po jazz i noise'owe wariacje. Przy tym to nadal szalona zabawa, teksty z przymrużeniem oka i "jajem". Może już nie tak pokręcone jak na debiucie, ale jak mówi Seba "pisać grubo po 30-tce o kinie w Elblągu, to już nie to..."

Płytę otwiera nawiązanie do poprzedniej płyty czyli pulsujący funkiem kawałek "Fanki Pisk", opowiadający o przygodach z fankami, z którymi śpiewający "chętnie by sobie coś tam". No tak, nazwa zespołu zobowiązuje... Również kawałek "Tandemy dwa" to kontynuacja opowieści z pierwszego krążka, z charakterystycznym reggae rytmem oraz dęciakami. Tym razem więcej jest pogłosu, gitarowej solówy oraz nawijki ragga.

Są też trzy utwory, które można było usłyszeć przed wydaniem płyty, czyli skoczny "Kontener trosk", reggae'ująca "Rebeka Sztajn" oraz przebojowy "Jadę pod kołdrę". Zagrane oczywiście inaczej, w nowych wersjach.

Kochankowie pokazują też, że potrafią romantycznie pobujać w utworze "Spłyń po mnie", który jest spontaniczną improwizacją, przerwaną do tego przezabawną awanturą - szczegółów nie będziemy zdradzać. Również "Kochana Moniko", to wyważony kawałek, będący wstępem do galopującego "Pół wiosny". To eksplozja energii, którą znamy z hitów zespołu jak "Aeorobik" i "Pani Henia". Pojawiają się sample, na myśl przywodzące dokonania Denata z Lao Che, z którymi Kochankom zdarzało się występować na jednej scenie, a nawet mieszać składy. Równie szalona jest interpretacja wiersza Leśmiana "Księżycowa noc", w której Kochankowie swobodnie przechodzą od wariacji, do funku i reggae. Jest też nastrojowy utwór "Kość i porcelana" opowiadający o trudnych przejściach z sadystką-dentystką. ---tegoslucham.pl

download (mp3 @256 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 194 guests
Content View Hits : 145135348