Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Buzu Squat Buzu Squat - Dowodcy Milosci (1993)

Buzu Squat - Dowodcy Milosci (1993)

User Rating: / 0
PoorBest 

Buzu Squat - Dowódcy Miłości (1993)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Wow, cool - 2:15
02. Buzu - 3:35
03. Kocie sprawy - (muz. T.Sadowski; sł. M.Ferens, T.Sadowski) - 2:54
04. Powab kusicielki - 2:19
05. Telephone for Corinne - 3:51
06. Babie lato - 4:17
07. Brzydcy - 2:59
08. Całkowita nagość - 4:28 (utwór na podstawie Talking Heads "Totally Nude")
09. Pięć minut - 3:45
10. Siła i moc - 4:17
11. Tuning - 4:19
12. Przebudzenie - 3:44
13. Dowódcy miłości - 2:00
14. Kocie sprawy Simonmegahitmix - 3:01
15. Przebudzenie Sebospacemix - 3:43

Bass [Bas Koncertowy] – Jacek Grymuza
Keyboards [Klawisze] – Szymon Wysocki (tracks: A6, B1)
Vocals [Wokal] – Michał Horodyski (tracks: A4, A5, B1)
Guitar [Gitara], Bass [Bas], Keyboards [Klawisze] – Adam Wasilkowski
Instruments [Trójniak] – Adam Wasilkowski (tracks: B6)
Percussion [Perkusja] – Adam Swędera
Vocals [Wokal] – Marta Ferens (tracks: B3, B5), Monika Piwowarska, Tomek Sadowski

 

Mało kto pamięta dziś o Buzu Squat, jednej z najbardziej wyrazistych grup lat 90., której przeboje "Przebudzenie" i "Kocie sprawy" weszły do kanonu polskiego rocka.

Szóstka przyjaciół spacerujących w hipisowskich strojach po Wilanowie. Charakterystyczny dziecięcy głos dziesięcioletniej wówczas Marty Ferens, który niewinnie instruował: "Słuchać w pełnym słońcu, jak pulsuje ziemia/Uspokoić swoje serce, niczego już nie zmieniać/ I uwierzyć w siebie, porzucając sny, to twój bunt przemija, a nie ty/ I nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic"

- Pojawiliśmy się w ludzkiej świadomości właśnie dzięki tej piosence - wspomina Tomek Sadowski, autor muzyki, tekstów i założyciel Buzu Squat. - Nasze piosenki koncentrowały się wokół człowieka, jego pragnień i słabości. Szybko poczuliśmy, że ludzie są głodni spojrzenia, jakie proponowaliśmy. Nasze słowa trafiały do ich wyobraźni.

Tomek Sadowski i garstka jego przyjaciół Buzu Squat powołali do życia na początku lat 90. W grudniu 1993 roku wydali pierwszą, i jak dotąd jedyną, płytę - "Dowódcy miłości". Mieszanka prostego rocka, reggae i punka, okraszona ciepłymi kobiecymi wokalami szybko zdobyła swoich fanów. Niektórzy aż za nadto utożsamiali się z ich piosenkami.

- Byli tacy, którzy błędnie interpretowali nasze słowa - zauważa Sadowski. - Na któryś z naszych koncertów przybyła liczna ekipa skinheadów. Podpierali ściany aż do momentu, kiedy zagraliśmy pierwsze takty piosenki "Siła i moc". Wtedy zaczęli skakać i salutować. A przecież kiedy śpiewam "W Tobie siła i moc", mam na myśli Boga.

Filozofia Buzu Squat zbudowana została właśnie w oparciu o miłość do Boga, człowieka i przyrody. Proste, często naturalistyczne opisy oddawały skomplikowane relacje między kobietą a mężczyzną. - Wszystko, o czym pisałem, miało swoje odzwierciedlenie w życiu. Jak każdy przeżywałem zawody miłosne, czułem bolesne osamotnienie, a chwilę później ekstazę - mówi lider Buzu Squat.

- W takich chwilach często rozmawia się też z Bogiem. Nie traktuję wiary bezrefleksyjnie. Mam kilka fundamentalnych pytań, które cały czas sobie zadaję.

Po sukcesie artystycznym i komercyjnym albumu "Dowódcy miłości" (sprzedano cały nakład 40 tys. egzemplarzy) Buzu postanowiło nagrać kolejną płytę. Materiał był już gotowy, ale firmy fonograficzne zraziły się do niezależnego punkowego charakteru piosenek Sadowskiego i spółki. W efekcie kilkanaście nowych utworów przeszło do lamusa. Grupa grała też coraz mniej koncertów. --- Maciej Wasielewski, kultura.onet.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 314 guests
Content View Hits : 145132099