Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Poerox Poerox ‎– Systemy (1989)

Poerox ‎– Systemy (1989)

User Rating: / 0
PoorBest 

Poerox ‎– Systemy (1989)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


A1 	Systemy 	3:54
A2 	W Naszym Teatrze 	2:59
A3 	Ta Sama Płyta 	2:55
A4 	No Parking 	2:47
A5 	Stół 	2:41
A6 	Daleko Do Gwiazd 	4:23
B1 	Kocham Tak, Że Ach 	2:07
B2 	Pudełko 	4:35
B3 	Byłem Żołnierzem 	3:00
B4 	Be 	3:45
B5 	Wyspy Migdałowe 	4:00

Marek Błaszczyk - guitar
Jarosław Borek - drums
Krzysztof Kraus - keyboards
Jacek Telus - guitar, vocals
Włodzimierz Wiński - tenor saxophone

 

Zaczęli w końcówce lat 70. od występu na festiwalu ZHP. Lider grupy pojawił się na scenie w poszarpanym mundurze harcerskim, na którym napisał "Sex Pistols". W kolejnej dekadzie wylansowali swój największy przebój - "Wyspy migdałowe". Dziś dawni buntownicy powracają z nową płytą.

- Nazwa wywodzi się od piewszego, punkowego zespołu, który nazywał się Powerocks. Później do grupy dołączył, siedzący tu koło mnie, mój przyjaciel Jacek i zmieniliśmy nieco nazwę, przy okazji zmieniając nurt muzyki. Okazało się, że trochę jednak umiemy grać na gitarach i porzucliśmy "punkowanie" - opowiadał w "Muzycznej Jedynce" Waldemar "Ace" Mleczko.

To właśnie on wywołał pamiętny skandal na harcerskim festiwalu. - Od razu chciałem zaprezentować swój bunt i pomyślałem, że dobrze byłoby coś zmienić w swoim wyglądzie. Podarłem rękawy munduru i napisałem na nim "Sex Pistols". Wprawiłem przy tym w zakłopotanie jury, ponieważ oni oczywiście natychmiast oddelegowali mnie ze Związku Harcerstwa Polskiego, ale mieli problem, bo dostaliśmy nagrodę publiczności - wspominał muzyk.

Zespół Poerox swój pierwszy studyjny materiał skończył nagrywać w noc poprzedzającą ogłoszenie stanu wojennego. - Ten materiał nam zaginął, ale później się odnalazł, oczywiście po drodze obaj z Jackiem robiliśmy inne muzyczne rzeczy. Postanowiliśmy wydać go jako pamiątkę, ale okazało się, że nawet drugie i trzecie pokolenie o nas wie, słyszało i chciałoby czegoś więcej. ---polskieradio.pl

 

W dzisiejszych czasach słowo „ legendarny „ jest nader często nadużywane, ale w przypadku zespołu POEROX jest słowem w pełni uzasadnionym, jako że formacja ta założona w roku 1981 przez dwóch Wrocławskich muzyków Waldemara ACE Mleczko oraz Jacka Telusa, zostawiła trwały i bardzo wyraźny ślad w pamięci fanów i historii Polskiej muzyki rockowej lat 80. W tych że latach POEROX błyskawicznie opanował rynek rockowy, zyskując równie szybko status gwiazdy. Dość przypomnieć że teledyski z utworami „ Córka badylarza ” oraz „ Wyspy migdałowe” utrzymywały się miesiącami na czołowych miejscach w ówczesnych programach muzycznych TVP ( klip do Wysp migdałowych w wersji anglojęzycznej był z powodzeniem wystawiany na słynnych targach muzycznych MIDEM ). To samo dotyczyło wszelkich możliwych list przebojów w najważniejszych stacjach radiowych.Powyższy fakt, skutkował całą serią tras koncertowych do momentu kiedy to różnice zdań przy nagrywaniu płyty długogrającej, rozdzieliły obu panów na długie lata.Przez ten okres obaj muzycy budowali swoją legendę grając w różnych formacjach mniej lub bardziej znanych. Dla przykładu Waldemar ACE Mleczko zasilał takie kapele jak OBSTAWA PREZYDENTA, HAK, WANDA I BANDA, VINCENT, ACE BAND, BIG CYC, ŁZY, ANDRZEJ CIERNIEWSKI BAND czy równie legendarna undergroundowa PRAWDA. Natomiast Jacek Telus JACQES DE LOUSSE, RADIO TELUS, KOZIDRAK BAND, ANDRZEJ CIERNIEWSKI BAND oraz wszelkie formy poetycko muzyczne z wydaniem tomików własnych wierszy włącznie. W dobie wszechobecnego Internetu, okazało się że pamięć fanów oraz młodego pokolenia o zespole nie zanikła ( ogromne ilości informacji o kapeli ) w związku z czym zespół POEROX został oficjalnie reaktywowany w roku ubiegłym. ---band.pl

download (mp3 @VBR kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 218 guests
Content View Hits : 162227351