Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Druga Strona Lustra Druga Strona Lustra ‎– Język Żywiołów (2006)

Druga Strona Lustra ‎– Język Żywiołów (2006)

User Rating: / 0
PoorBest 

Druga Strona Lustra ‎– Język Żywiołów (2006)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Ogień - Początek 	
2 	Głos Pokolenia 	
3 	Własną Drogą 	
4 	Duchowa Revolucja 	
5 	Ziemia 	
6 	Fundamental 	
7 	Kiedy Nadejdzie Ten Dzień 	
8 	Propaganda 	
9 	Ile Z Siebie Dasz 	
10 	Powietrze 	
11 	Pierwszy Promień Słońca 	
12 	Dzieciak 	
13 	Siła Jah 	
14 	Zwolnij 	
15 	Woda - Koniec 	

Jarosław "Max" Szklarczyk - wokal, elektronika
Zygmunt "Zigi" Tomala - wokal
Sekcja dęta zespołu Bakshish

 

Polski zespół grający reggae. W skład grupy wchodzą - Jarosław „Maxim” Szklarczyk (wokal) oraz Zygmunt „Zigi” Tomal (wokal). Swoje muzyczne projekty współtworzą wraz z innymi artystami reggae oraz hip-hop.

Korzenie Drugiej Strony Lustra sięgają 1994 roku. W tym okresie Maxim wystepował jako wokalista i kompozytor w post-punkowych grupach Apokalipsa i Propaganda. Zigi pracował jako grafik dla rockowych zespołów Acid Drinkers oraz Flapjack i Bandog.

W roku 1998 Maxim wyszedł z inicjatywą stworzenia projektu muzycznego o nazwie Persona. Do składu dołączył Zigi. Grupa tworzyła muzykę w psychodelicznym, hip-hopowym stylu. Na ich muzycznym koncie do roku 2002 znalazły się dwie płyty - „19 południk-Własnym Torem” oraz „Strefa cieni”.

W 2002 roku grupa zawiesiła swoja działalność i podzieliła się na dwa projekty - Druga Strona Lustra oraz Siła Narasta. W składzie Drugiej Strony Lustra znaleźli się Szklarczyk oraz Tomala.

Z początku zajmowali się dwoma projektami. Stworzyli dwie płyty; hip-hopową „Schizm Nocy Letniej” oraz reggae „Język Żywiołów”. Z czasem stwierdzili, że na takie podzielenie nie starcza im sił i postanowili wrócić do swoich korzeni, czyli do muzyki reggae.

Jako Druga Strona Lustra zadebiutowali na rynku muzycznym singlem „Fundamental / Propaganda” wydanym we wrześniu 2005 roku.

W lutym 2006 roku ukazał się ich debiutancki album „Język żywiołów”. Warstwę instrumentalną płyty wzbogaciła sekcja dęta grupy Bakshish. Jest to składanka piętnastu utworów, mieszających ze sobą gatunki muzyki dancehall, reggae oraz hip-hop. W ramach promocji albumu zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów. W tym okresie występowali też na największych w Polsce festiwalach muzyki reggae.

Utwór „Płonę” w roku 2006 zasilił składankę „Far Away From Jamaica”. Jest to płyta, na którym znaleźli się czołowi polscy artyści muzyki reggae.

W następnym roku artyści postanowili do swojej muzyki włączyć „żywe” instrumenty, w związku z tym powstał Maxim Jammin Band. Jest to grupa muzyków zasilających Druga Stronę Lustra na koncertach.

8 września 2008 odbyła się premiera drugiego albumu grupy. Jego tytuł to „Maxim Jammin” Płyta odbiega nieco stylem od poprzedniej. Spowodowane jest to wprowadzeniem nowego instrumentarium oraz większą aktywnością wokalna Maxim. Na krążku gościnnie występują między innymi Bob One oraz Silesian Sound. W przeciwieństwie do poprzedniego albumu - „Maxim Jammin” jest odbierana przez media w krytyczny sposób, co wpłynęło na słabą promocję płyty, a co za tym idzie jej kiepską popularność. ---rmf.fm

download (mp3 @VBR kbs):

yandex mediafire ulozto cloudmailru gett

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 195 guests
Content View Hits : 235153747