Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Anna Przybyl Anna Przybył - Pragnienia (2017)

Anna Przybył - Pragnienia (2017)

User Rating: / 0
PoorBest 

Anna Przybył - Pragnienia (2017)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Całkiem sprytnie
02. Czas niedokończony
03. Fragile
04. Kiedy umrę kochanie
05. Lipcowa sukienka
06. Nienawiść
07. Niepokój
08. Płacz dziewczęcej tęsknoty
09. Pragnienia
10. W nas jest nasze ocalenie
11. W twoich doskonałych palcach

 

Czy w świecie pełnym oczekiwań i samotności, pędu za sukcesem i bezradności można żyć w zgodzie z samym sobą? Anna Przybył udowadnia, że tak. „Pragnienia” to próba dotarcia do zakamarków ludzkiej wrażliwości – zapis podróży po meandrach kobiecości, która staje się uniwersalną opowieścią o człowieku.

Debiutancki krążek Anny Przybył to wzruszająca, zrealizowana z rozmachem historia o chwilach euforii i osamotnienia, następującym po sobie spełnieniu i odrzuceniu, to narracja o miłości, przyjaźni i związkach z bliskimi, opowiedziana poetycko. Intymna, dojrzała aranżacyjnie i pełna niedopowiedzeń płyta nie daje gotowych odpowiedzi, lecz skłania do refleksji i poszukiwania wartości. ---annaprzybyl.pl

 

Anna Przybył to piosenkarka, poetka i kompozytorka mieszkająca w Poznaniu, która w swojej pracy twórczej łączy warsztat aktorski z poezją, ambitnymi tekstami i muzyką. Swoje umiejętności rozwijała pod okiem Jadwigi Gałęskiej-Tritt w Studium Sztuki Wokalnej „Vocalart” oraz Ewy Nawrot z „Art of voice studio” w Poznaniu, jednak jej historia nabrała rozpędu po występach w Filharmonii Kaliskiej oraz Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach. Gdy pojawiła się propozycja nagrania płyty – postanowiła zgromadzić najlepsze utwory i stworzyć album bliski temu, co ją ukształtowało.

Słuchając jedenastu utworów z płyty „Pragnienia” trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to materiał z popowym potencjałem, któremu daleko do masowej pretensjonalności. Album powstał na kanwie zainteresowania nieco zapomnianym dziś nurtem poezji śpiewanej, w którym poetycki tekst miesza się z muzyką. Poezja, a jest jej tu naprawdę sporo odgrywa ważną rolę w tej przejmującej podróży po ludzkiej wrażliwości. Teksty autorskie oraz interpretacje Anny czerpią z jej osobistych doświadczeń, opowiadają o miłości i związanymi z nią nadziejami, wątpliwościami czy wręcz tęsknotami, co w połączeniu z jej nietypowym, niskim głosem narzuca melancholijny i liryczny ton całej płycie. Słuchacz nie podąża tutaj śladem wokalistki, lecz stawia się go w roli obserwatora, który w poszczególnych utworach sam ma odnaleźć sens tej podróży. Nieoczywistość ta zdecydowanie nobilituje płytę jako spójną całość. Zdecydowanie przypadnie ona do gustu osobom o dużej wrażliwości, miłośnikom muzyki spod znaku “krainy łagodności” (nurt muzyczny skupiający muzyków piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej, piosenki autorskiej itp. przyp. red.). Wyjątkowość tej płyty polega jednak na tym, że w równym stopniu podoba się miłośnikom popu, a nawet jazzu.

“Pragnienia” to płyta kobieca, intymna i osobista, a jednocześnie czysta, wolna od niepotrzebnych słów i dźwięków. Nagrania odbyły się w studiu S4 Polskiego Radia, a udział w nich wzięli doświadczeni muzycy sesyjni, w tym Piotr Aleksandrowicz i kwartet smyczkowy The Strings oraz młode talenty z otoczenia artystki ---wybieramkulture.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to gett

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 154 guests
Content View Hits : 111949235