Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Edward Hulewicz Edward Hulewicz – Za zdrowie pań (The Best) (2007)

Edward Hulewicz – Za zdrowie pań (The Best) (2007)

User Rating: / 1
PoorBest 

Edward Hulewicz – Za zdrowie pań (The Best) (2007)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Za zdrowie pań
2. Bo życie jedno mam
3. Hej baby, baby
4. Klucze szczęścia
5. Paskuda
6. Mój zwykły dzień
7. Dwa złote warkocze
8. Ludzie są...
9. Za krokiem krok
10. Siała baba mak
11. Spełnione obietnice
12. To już przyszło lato
13. Rock Cafe
14. Serdeczne życzenia
15. Obietnice
16. Rozdarte serce moje

 

Edward Hulewicz (ur. 22 listopada 1937 w Bereźnem na Wołyniu) – polski piosenkarz estradowy, kompozytor, autor tekstów, dziennikarz muzyczny. Studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku. W trakcie studiów udzielał się w Klubie Studentów Wybrzeża "Żak" i klubie jazzowym "Rudy Kot". Koncertował przez rok w Czechosłowacji.

W 1965 roku założył zespół Tarpany. Największym przebojem zespołu stała się piosenka Siała Baba Mak, do której muzykę i tekst napisał Edward Hulewicz. Piosenka ta kilkakrotnie zwyciężyła w popularnej audycji Telewizyjna Giełda Piosenki. Grupa wystąpiła w kilku programach telewizyjnych i posiadała swoją własną audycję w Polskim Radiu. Zespół chwilowo dorównywał popularnością Czerwonym Gitarom i Trubadurom. Zespół rozpadł się w roku 1968.

Edward Hulewicz przeszedł do zespołu Heliosi. Zespół stał się szybko popularny. Do jego najbardziej znanych przebojów należą Obietnice, Zaczekaj, aż opadnie mgła, Dwa złote warkocze.

Po rozpadzie zespołu Heliosi (1969) rozpoczął współpracę z big bandem Janusza Sławińskiego Kanon Rytm. Do znanych utworów tego zespołu należą: "Gdy przyjdziesz dzisiaj wieczorem", "Nie pytaj już", "Za zdrowie pań", "Różowe miasto", "W takim wielkim mieszkasz mieście", "Może to ty". Po odejściu z "Kanon Rytm" w 1971 roku Edward Hulewicz rozpoczął samodzielną działalność artystyczną. Nawiązał współpracę z kilkoma znanymi kompozytorami i autorami tekstów, dokonując szeregu nagrań, z których część stała się przebojami. Oprócz tego z Jarosławem Kukulskim współpracował stale przez kilka lat, jeżdżąc z koncertami z udziałem Anny Jantar.

W połowie lat 80. wyjechał do USA, gdzie występował głównie w klubach polonijnych. W latach 80. i 90., co jakiś czas przyjeżdżał do Polski, by nagrać dwie płyty długogrające dla Polskich Nagrań, kilka tzw."czwórek", parę singli, 4 płyty kompaktowe, z których dwie osiągnęły status "Złotej Płyty", a jedna "Platynowej", co zostało uhonorowane wręczeniem mu tego trofeum na specjalnych uroczystych koncertach (pierwsza w Teatrze Polskim we Wrocławiu w 2001 r., druga na Festiwalu "Złote Przeboje" w Tarnowie). ---hulewicz.art.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to mega 4shared cloudmailru gett

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 233 guests
Content View Hits : 180628210