Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Antoni Muracki Antoni Muracki ‎– Za Blisko Stoisz (2010)

Antoni Muracki ‎– Za Blisko Stoisz (2010)

User Rating: / 0
PoorBest 

Antoni Muracki ‎– Za Blisko Stoisz (2010)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Nawiedzony Antoni 	
2 	Portret V 	
3 	Za Blisko Stoisz 	
4 	Piosenka O Małym Kraju 	
5 	Pejzaż Z Piosenką 	
6 	Mój Gibalak 	
7 	Całe Życie, Moja Droga 	
8 	W Popękane Wiatrem Żyto 	
9 	A Ja Cię Kocham Tyle Lat 	
10 	Nasze Kobiety 	
11 	Pochwałą Monogamii 	
12 	Kulturka 	
13 	Mój Święty Antoni

Antoni Muracki - guitar, vocals
Krzysztof Jaszczak - piano
Robert Kuśmierski - accordion
Marcin Fidos - bass
Paweł Pietrzak - drums
Paweł Gusman - saxophones
Robert Murakowski - trumpet
Piotr Tutka - guitars, bass, percussion

 

Po liryczno – publicystycznym „Świecie do składania” i, mającym już dziś status platynowej płyty, a wymyślonej, w dużej mierze przetłumaczonej z czeskiego przez siebie i wykonanej wespół z kolegami, prezentacji na polskim rynku muzycznym dorobku czeskiego barda pieśniarza i poety Jaromira Nohavicy (CD „Świat według Nohavicy), mamy nareszcie nową płytę Antoniego Murackiego. Tym razem warszawski artysta zdecydował się, według mnie, nieco zaryzykować emocjonalnie i 13 zamieszczonych tu utworów opatrzył tytułem, swoistym wyzwaniem dla Niego i najbliższych Mu osób. Rzecz nazwał, mianowicie, „Za blisko stoisz”.

Płyta jest, jakoś tam, podobna do dotychczasowych, a równocześnie zupełnie inna. Podobna, bo pisana z tej samej, charakterystycznej dla ludzkiej wrażliwości Murackiego, perspektywy. Podobna, bo sięgająca – od czasu do czasu – po dobrze znane koneserom Jego twórczości klimaty i utwory, takie jak na przykład „Piosenka o małym kraju”. Zupełnie zaś inna, bo odwołująca się do doświadczeń zupełnie już dojrzałego mężczyzny, jak choćby w znakomitym utworze „Już kocham Cię tyle lat”.

„Za blisko stoisz” uderza aktualnością i świeżością także poprzez tekst „Kulturka”. To odważny poetycko – obywatelski komentarz do sytuacji w mediach. Połączona z niebłahym intelektem bezkompromisowość, a jednocześnie ostrość wypowiadanych, przez Antoniego, ocen w tej kwestii, bawi i zarazem porusza. Ponad wszelką wątpliwość zmusza do, często gorzkich, refleksji. A czyni to, niezmiennie, w najlepszym słowno – muzycznym gatunku. Nad całą płytą unosi się poezja w eterycznym duchu Pana A.M.

Ci, którzy znają koncertowy i dyskograficzny dorobek Antoniego Murackiego, będą z pewnością tej płyty pożądać. Ci, którzy, o zgrozo!, nie wiedzą jeszcze o kim i o czym mówię, a mają, choćby najmniejsze, aspiracje do grona wrażliwych intelektualistów, bądź intelektualnych wrażliwców, powinni, czym prędzej, nadrobić zaległości.

Ja osobiście, niezależnie od tego, do której z wymienionych kategorii próbuję siebie zaliczyć, ostatnio słucham tego krążka, w całości, od rana do wieczora. A o piosence, „Nasze kobiety” nie wspomniałam dotąd tylko dlatego, że trochę, ale tylko ciut, nie wypada. Bo – w pewnych aspektach – odbieram ją bardzo prywatnie, również w relacjach z tym konkretnym wykonawcą. ---Ewa Karbowska, muracki.pl

download (mp3 @VBR kbs):

yandex mediafire uloz.to cloudmailru gett

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 175 guests
Content View Hits : 122297446