Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Kruk Kruk - Beyond Live (2015)

Kruk - Beyond Live (2015)

User Rating: / 0
PoorBest 

Kruk - Beyond Live (2015)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.Intro
2.My Morning Star
3.Once
4.Rzeczywistość
5.Rising Anger
6.It Will Not Come Back
7.When A Blind Man Cries
8.Cień
9.Memento Z Banalnym Tryptykiem
10.Now When You Cry

Piotr Brzychcy - guitar;
Roman Kańtoch - vocal;
Michał Kuryś - keyboards;
Dariusz Nawara - drums;
Krzysztof Nowak - bass guitar
+
Józef Skrzek - vocal (9), keyboards (9);
Grzegorz Kupczyk - vocal (07);
Piotr Luczyk - guitar;
Ewa Toczkowska-Brzychcy - vocal.

 

‘’Beyond live’’ zawiera zapis ponad dwu i pół godzinnego(!) koncertu, który odbył się 18 kwietnia bieżącego roku w studio Radia Katowice. Zespół wykonał kompozycje z najnowszej płyty ‘’Be4ore’’ oraz wcześniejszych wydawnictw. Dodatkową atrakcją ‘’Beyond live’’ są zaproszeni na występ goście: Grzegorz Kupczyk, Piotr Luczyk i Józef Skrzek. W kilku kompozycjach możemy też usłyszeć delikatny głos Ewy Brzychcy.

Już od pierwszych dźwięków ‘’My morning star’’ słychać, że Kruk jest w doskonałej formie. Brzmienie jest potężne i selektywne, a Roman Kańtoch świetnie zaaklimatyzował się w zespole. Śpiewa z dużą swobodą i radością, a skala jego głosu jest naprawdę imponująca. Kompozycje Kruka w wersji koncertowej stały się jeszcze bardziej rozbudowane o improwizacje i efektowne solówki.

Koncert nie ma słabych punktów- każdy utwór jest wykonany z wielką pasją i artystycznym kunsztem. Piotr Brzychcy gra jak natchniony i po raz kolejny potwierdza, że jest stylowym i wrażliwym gitarzystą. W odróżnieniu od innych współczesnych ‘’shredderów’’ nie epatuje przesadnie swą techniką. Podoba mi się też sama praca kamer dzięki której występ Kruka nabiera jeszcze większej dynamiki. Dodatkowo, na zamieszczonym z tyłu sceny ekranie, cały czas są wyświetlane nastrojowe impresje filmowe – na przykład zdjęcia dzieci w ‘’Wings of dreams.’’

Na koncercie odnajdziemy wiele magicznych chwil – pierwszyą z nich jest piękna, progresywna ballada ‘’Rzeczywistość’’, z delikatnym tłem klawiszy i emocjonalnym śpiewem Romana. Świetnie słucha się mocnego, niemal metalowego ‘’Rising anger’’ opartego na galopującym rytmie perkusji. Porywa też koncertowa wersja ‘’Heaven and hell’’ – muzyczny hołd dla wybitnego wokalisty, DIO. Heavy metalowy styl dominuje też w kompozycji ‘’Cień.’’

Niespodzianką jest kilku utworowy akustyczny set w środkowej części koncertu. Okazuje się, że elektryczne kompozycje Kruka świetnie się sprawdzają w nowych aranżacjach. Szczególnie podoba mi się natchnione wykonanie ‘’It will not come back.’’ Może niebawem doczekamy się całego występu Kruka unplugged?

Kolejną, elektryzującą częścią koncertu są kompozycje wykonane z udziałem zaproszonych gości. Pierwszym z nich jest Grzegorz Kupczyk wspierający wokalnie zespół podczas ‘’In reverie.’’ Grzegorz również brawurowo i z dużym feelingiem wykonuje balladę Deep Purple ‘’When a blindman cries.’’ Na scenie pojawia się też Piotr Luczyki grający melancholijną, blackmoore’owską solówkę.

Nieco mroczny nastrój zapada gdy Kruk i Piotr Luczyk wykonują wspólnie ‘’My sinners.’’ Szczególnie porusza spokojna, środkowa część utworu, z wokalnym udziałem Ewy Brzychcy. Jej głos wprowadza błogość i anielskość. W tej kompozycji aż roi się od efektownych solówek wszystkich muzyków.

Wraz z pojawieniem się na scenie Józefa Skrzeka koncert nabiera wręcz mistycznego charakteru. Potężna i majestatyczna klawiszowa introdukcja zapowiada klasyczną suitę SBB - ‘’Memento z banalnym tryptykiem.’’ Gdy do Józefa dołącza Kruk to już robi się naprawdę magicznie.

Gorące owacje publiczności zachęcają zespół do zagrania jeszcze dwóch piosenek: ‘’Now when you cry’’ i rockowej petardy w postaci ‘’Burn’’ Deep Purple. Roman i Grzegorz tworzą razem znakomity wokalny duet. Barwa głosu Romana w tym nagraniu jest momentami bardzo podobna do Glena Hughesa!

Podsumowując – kapitalny, energetyczny koncert potwierdzający klasę zespołu. Wszyscy muzycy mają okazję, aby pokazać swój kunszt. Pozycja obowiązkowa nie tylko dla zagorzałych fanów Kruka, ale też dla wszystkich miłośników klasycznego hard rocka. Do DVD jest dodana płyta audio cd zawierająca wybrane fragmenty występu. ---muzol.com.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 407 guests
Content View Hits : 122558710