Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Iwona Niedzielska Iwona Niedzielska - Twoja Laleczka (1989)

Iwona Niedzielska - Twoja Laleczka (1989)

User Rating: / 0
PoorBest 

Iwona Niedzielska - Twoja Laleczka (1989)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.Tańcz Kochany 	2:55
2.Uśmiechnij Się Jeszcze Raz 	3:00
3.Wędrowcy Co Przyjdą Tu Po Nas 	3:20
4.Dla Siebie 	3:30
5.Twoja Laleczka 	4:00
6.Chcesz To Wiesz 	2:25
7.Przepis Na Życie 	3:25
8.Zła Opinia 	2:20
9.Niełatwe To Czasy Dla Dziewcząt 	2:35
10.Na Życzenie 	3:30
11.Piąta Myśl 	3:40
12.Wakacje Nad Morzem 	3:50

Vocals - Iwona Niedzielska
Bass Guitar – Arkadiusz Żak
Guitar – Ireneusz Szyszka, Marek Bliziński
Keyboards – Paweł Perliński, Wojciech Gogolewski
Percussion – Wojciech Kowalewski
Saxophone – Zbigniew Jaremko (tracks: B2)
Wind – Dariusz Macio, Jacek Brzózka, Józef Mizera, Miłosz Kosiarski, Stanisław Kowalczyk, Włodzimierz Warząchowski
Orkiestra Pod Dyr. Janusza Kępskiego

 

O Niedzielskiej można powiedzieć, że była pechową gwiazdą. Pochodzi z Kielc, zaczęła śpiewać w 1976 roku w Mazowszu, mezzosopranem. Trafiła tam po liceum ekonomicznym, przygotowania muzycznego nie miała. Ale śpiewała od dzieciństwa. W Mazowszu szybko jej się znudziło, bo trudno jej było dłużej ustać w rzędzie z tą samą miną. Postawiła na estradową karierę, w zespole Arianie.

- Porównywali mnie wtedy do Beaty Kozidrak z Bajmu, ale dla dwóch Beat na scenie było za ciasno - tłumaczy decyzję o odejściu z zespołu i postawieniu na solową karierę.

Miała wszelkie atuty, by zostać gwiazdą: mocny melodyjny głos i urodę. Choć do dzisiaj nie nauczyła się nut, ma doskonałą pamięć muzyczną. W 1982 roku zadebiutowała na festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Podbiła serca publiczności przebojem "A gdzie to miasto", który przyniósł jej Srebrny Pierścień. Potem były kolejne nagrody, a muzykę i teksty zaczęli pisać dla niej najwięksi: Osiecka, Gertner, Gaszyński, Kondratowicz. Stała się ulubienicą festiwalu, ludzie nucili jej kolejne przeboje, np. Złoty deszcz. Popularność zaowocowała nagraniami z Henrykiem Debichem i Jerzym Milianem. Współpracowała z telewizją Katowice, a z Orkiestrą Polskiego Radia nagrała ponad 30 recitali dla telewizji. Jej okres świetności przypadł jednak na lata 80., trudne w Polsce. A większość przebojów wyśpiewała właśnie na festiwalach w Kołobrzegu, który niebawem zaważył na jej dalszej karierze. Kiedy nastąpił lityczny przełom, zniknęła z wielkiej sceny, z radia, z telewizji. Co się takiego stało? Iwona Niedzielska mówi wprost:

-Festiwal piosenki w Kołobrzegu zamknął mi drogę do kariery na początku lat 90. Znałam ludzi z branży, chodziłam do telewizji w Warszawie, do radia, a wszyscy mówili, no nie możemy nic z tobą nagrać. No rozumiesz, czasy się zmieniły, przeszkadza ten twój Kołobrzeg...

Gdzie teraz występuje Niedzielska? Bywa różnie, głównie na dożynkach, festynach, na koncertach organizowanych przez władze miast. Słowem, na małych scenach, w amfiteatrach. Publiczność przychodzi, bo wstęp jest wolny. W Pile też w ubiegłym roku występowała: w Stajni na Andrzejkach, na Sylwestra, podobnie w Tarczy. Coż, każde zlecenie jest cenne, nawet śpiewanie do kotleta... Wystąpiła też w domu kultury na Dzień Matki, ale cierpiała z powodu słabego nagłośnienia. Kończy się natomiast nadmorskie eldorado, bo na plażach zaczynają dominować koncerty pod patronatem Radia ZET, RMF, Dwójki, a Niedzielskiej i Mality na nie zapraszają. Ale na ten rok, dzięki znajomym z branży, którzy do niej dzwonią, ma już zaplanowanych kilka letnich koncertów, głównie w małych miejscowościach, także daleko od Piły. Nie wybrzydza... --- pila.naszemiasto.pl

download (mp3 @256 kbs):

yandex 4shared mega mediafire cloudmailru uplea ge.tt

 

back

 

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 360 guests
Content View Hits : 122694848