Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Marlena Drozdowska Marek Kondrat & Marlena Drozdowska - Mydełko Fa (Cycolina) (1991)

Marek Kondrat & Marlena Drozdowska - Mydełko Fa (Cycolina) (1991)

User Rating: / 0
PoorBest 

Marek Kondrat & Marlena Drozdowska - Mydełko Fa (Cycolina) (1991)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Mydełko Fa (Cycolina)
02. Szukam sponsora
03. Kasyno MiO
04. Polka tyrolka
05. Soczek
06. Chcę rzeźbić Twoje ciało
07. W salonie marzeń
08. Przyjacielskie miłe party
09. Wiwat Misio
10. Ewko, Ewko
11. Dolary, Dolary
12. Co zrobić z białymi nocami
13. Bogaty obcy
14. Ruskich nie ma

 

Wyobrażenie było jednoznaczne: brunetka z dużym biustem, jak z reklamy mydełka. Ludzie myśleli, że to jest Marlena Drozdowska, która tylko czeka, by na koncercie zrzucić z siebie ubranie i zacząć biegać w majtkach. - To był czysty pastisz. Miało być śmieszne, fajnie, z przymrużeniem oka - tak "Mydełko Fa", swój duet z aktorem Markiem Kondratem, wspomina piosenkarka Drozdowska. - Ludzie odebrali to jednak serio. Zanim się spostrzegliśmy, sprzedano półtora miliona nielegalnych kaset.

Pomysł na "Mydełko Fa" powstał pod koniec sesji nagraniowej wspólnej płyty Kondrata i Drozdowskiej. - Nagrywałam z Markiem album, między innymi z tekstami Marka Koterskiego, z jednej strony będący pastiszem piosenek chodnikowych, z drugiej - zawierający utwory niekiedy dość mocno ironiczne, a nawet smutne - wspomina piosenkarka. - Bardzo szybko się ze wszystkim uwinęliśmy, więc zostało nam jeszcze w studiu sporo czasu. I wtedy autor muzyki Andrzej Korzyński i jego syn Mikołaj powiedzieli: "Słuchajcie, mamy taką piosenkę, która jest i śmieszna, i fajna. Może ją nagracie, dla kontrastu?". Tak zrobiliśmy.

- Nikt z nas nie przypuszczał, że komukolwiek się ona spodoba, że będzie gdziekolwiek hulała. A tu nagle wszyscy zaczęli śpiewać "Siabada, siabada, Ty i ja, mydełko Fa, Ach, siabada, siabada, Ty i ja, Ty i ja, uu, mydełko Fa"…

Zarówno Drozdowska, jak i Kondrat nigdy się nie dowiedzieli, kto podkradł nagrania. - Prawdopodobnie zrobił to ktoś ze studia - mówi wokalistka. - Sponsor, który wyłożył pieniądze, poszedł przez to z torbami.

Jako że piracki rynek nie podlegał żadnej kontroli, trudno jednoznacznie powiedzieć, ile egzemplarzy się sprzedało. - Są wyliczenia, które pokazują, że biegiem zeszło około półtora miliona tych kaset - przypomina Drozdowska. - Płyta oficjalna sprzedała się w niewielkiej liczbie, gdyż wyszła później. W chwili premiery od dawna wybrzmiewała już na jarmarkach i chodnikach całej Polski. --- muzyka.onet.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 193 guests
Content View Hits : 64729249