Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Barbara Ksiazkiewicz Barbara Książkiewicz - Jak ja lubię (1987)

Barbara Książkiewicz - Jak ja lubię (1987)

User Rating: / 1
PoorBest 

Barbara Książkiewicz - Jak ja lubię (1987)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


A1 Znów Trzeba Iść
A2 Żegnaj Epoko Dyliżansów
A3 Niekończąca Się Historia
A4 Stewardesa I Marynarz
A5 Zostań Proszę
A6 Gdzie Mam Jechać?

B1 Jak Ja Lubię...
B2 Nic Się Nie Zmieniłeś
B3 Nim Stracisz Głowę
B4 Ja Mam Swój Wielki Wóz
B5 W Śniwżnym Parku
B6 Jesień U Sąsiada
B7 Powracać Czas

Barbara Książkiewicz – śpiew
Zespół Instrumentalny Janusza Kępskiego

 

Pierwsza dama Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Urodzona w Elblągu 14 września 1950 roku, tam też uczyła się gry na gitarze klasycznej, tam również działała amatorsko w Elbląskim Domu Kultury. Zamierzała zostać historykiem sztuki a stała się piosenkarką – niekwestionowaną gwiazdą Festiwalu Piosenki Żołnierskiej.

W 1969 roku uczestniczyła w II Młodzieżowym Festiwalu Muzycznym, tym który wygrały Dżamble, śpiewała wtedy z zespołami Szafiry i Monsuny. Miłą pamiątką z tej imprezy była mini recenzja "Wielki to splendor dla mieszkańców Elbląga, że z ich szeregów wywodzi się być może przyszła sława piosenki". Rok później Barbara Książkiewicz zainteresowała się Festiwalem Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze i zaśpiewała piosenkę zatytułowaną "Ej, uchniem" zdobywając jedną z głównych nagród. Ten moment stał się początkiem zawodowej kariery artystki.

We wrześniu 1971 roku wokalistka podjęła prace w Zespole Estradowym Marynarki Wojennej Flotylla, pod opieką wytrawnych reżyserów Danuty Baduszkowej, Zbigniewa Czeskiego oraz Jerzego Woźniaka. Trzy lata później na festiwalu w Połczynie Zdroju otrzymała nagrodę indywidualną za wykonanie piosenki. "Pośród sosen, pośród brzóz". W Kołobrzeskim zadebiutowała w 1974 roku zdobywając srebrny pierścień za piosenkę "Torpedysta".

Odtąd Barbara Książkiewicz co roku pojawiała się na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w każdym w pozakonkursowych widowisk śpiewając ich najpiękniejsze przeboje między innymi... "Walc dnia pierwszego", "Nie w każdym domu taka radość", "Niepotrzebna nam Wojna".

W roku 1985 artystka otrzymała honorowy Złoty Pierścień za całokształt pracy artystycznej. Każda piosenka to „inna” Barbara Książkiewicz dramatyczna w protest-songu "Nasz świat jest jak łąka", swingująca jak w rumbie "Od jutra będzie inaczej", pastiszowa w numerze kabaretowym "Pan mnie pokochał".

Nagrała cztery płyty długogrające pierwszą w 1979 roku Jak szczęście pomnożyć, najlepszą pod każdym względem! Tak oto pisali o niej recenzenci... "Jej warunki głosowe, świetna, bogato zróżnicowana barwa i znakomita pewnie wycieniowania interpretacja - a więc trafność i swoboda iście aktorska w operowaniu głosem..." Sama artystka tak mówiła o tym krążku, "Dla mnie osobiście to bardzo ważna i dobra płyta! Tytułowa piosenka "Jak szczęście pomnożyć" jest świetnie zaaranżowana i zaśpiewana. Ale najbardziej wartą uwagi piosenką jest piosenka "Tylko nie bądź taki" która klimatem przypomina jazzujące standardy, tą płytę powinien posłuchać każdy kto ceni sobie dobrą polską muzykę rozrywkową". Druga płyta piosenkarki ukazała się w 1987 roku nosiła tytuł Jak ja lubię. Opiekunem artystycznym tej płyty był Janusz Kępski. Płyta w niesamowity sposób oddaje klimaty lat 80'. Pomimo kiczowatych aranżacji i tekstów płytę bardzo dobrze się słucha. Ma jakiś urok który trudno opisać słowami.

Na początku lat 90' piosenkarka zniknęła ze sceny. Pojawiła się dopiero w roku 1997 z płytą Świat jest teatrem, natomiast w 2004 roku wydała płytę Zapach róż. Barbara Ksiązkiewicz w dalszym ciągu koncertuje, i co najważniejsze jej koncerty przyciągają tłumy słuchaczy w różnym wieku. --- rm80.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

Last Updated (Monday, 25 July 2016 16:28)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 267 guests
Content View Hits : 233366163