Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Karcer Karcer - Wschód Jest Pełen Słońca (1997)

Karcer - Wschód Jest Pełen Słońca (1997)

User Rating: / 0
PoorBest 

Karcer - Wschód Jest Pełen Słońca (1997)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Robotnicy Nocnej Zmiany
02. Młodość Walcząca
03. Gest Idoli
04. Wschód Jest Pełen Słońca
05. Nowe Lepsze Czasy
06. Wychodzę Na Ulicę
07. Czas Kurtyzan
08. 2000 Lat
09. Mitomania
10. Rozstrzelane Krzesła
11. Szeregowiec
12. Życie Za Hymn
13. Ostatnie Słowo
14. Perfekcyjni
15. Chuj

Krzysiek Żeromski - Guitar, Vocals
Adaś Lao – Bass
Heniek Kubała – Percussion

 

Karcer powstał jesienią 1982 w Słupsku z inicjatywy wokalisty/gitarzysty Krzysztofa "Fermenta" Żeromskiego, basisty Piotra Dudzińskiego oraz perkusisty Jarosława Jodłowskiego. W styczniu 1983 muzycy zadebiutowali w eliminacjach do VII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki (na który nie pojechali, ponieważ lokalny Urząd Kontroli Publikacji i Widowisk zablokował teksty, a członkowie zespołu nie zgodzili się na dokonanie w nich zmian). W tym okresie grupa grała lokalne koncerty m.in. z WC. W kwietniu 1984 na miejsce Dudzińskiego i Jodłowskiego przyszli: basista Adam Lao, perkusista Wojciech Soboń (ex–Zero) oraz wokalistka Małgorzata Belgrau, a muzyka zespołu zaczęła ewoluować z punkrocka w kierunku nowej fali.

Jesienią tego samego roku po odejściu Belgrau i Lao dołączyli: wokalista Dariusz "Czarny" Lewandowski oraz basista Dariusz "Koń" Elwert. Zespół zrezygnował z nowofalowych eksperymentów wracając do korzeni. W tym składzie zagrali na festiwalu w Jarocinie. Fragment występu muzyków (z gościnnym udziałem Pawła "Gumy" Gumoli) – performance o nazwie "Piknik Waltera" (nazwa zaczerpnięta od imienia Chełstowskiego – organizatora festiwalu), który zaszokował publiczność i innych uczestników festiwalu – ukazał się w filmie Fala - Jarocin '85 reżyserii Piotra Łazarkiewicza. Po występie w Jarocinie Karcer zagrał na zaproszenie w wielu miastach Polski (Szczecin, Łódź, Poznań czy Toruń), a także na warszawskim festiwalu "Róbrege". W 1986 muzycy zagrali ponownie w Jarocinie, gdzie znaleźli się w "Złotej Dziesiątce". W tym czasie Klub Płytowy Razem obiecał im nagrania i wydanie płyty, ale nie wywiązał się z tego. W 1987 doszło do zmian w składzie grupy – odeszli: Lewandowski (wyjechał w tym czasie ze Słupska na studia), Elwert oraz Soboń (od 2007 występują w reaktywowanej po 25 latach słupskiej formacji Zero). Obowiązki "Czarnego" przejął Żeromski, na miejsce Elwerta powrócił Lao, a Sobonia zastąpił Paweł Wirkus. W tym czasie nakładem wydawnictwa "Fermentsound" (stworzonego przez muzyków) ukazały się dwie kasety z nagraniami zespołu – obie zatytułowane Karcer.

W 1990 skład Karcera prezentował się następująco: Żeromski, Lao, Przemysław Brosz (gitara) oraz Tomasz Fangart (perkusja). Grupa wzięła udział w kolejnej edycji festiwalu "Róbrege" oraz pojawiła się kolejna taśma Turning to Dust z utworami wykonanymi w języku angielskim. W 1991 Fermentsound wydało kolejną kasetę Blindman, a muzycy przystąpili do nagrań pierwszego oficjalnego albumu w gdyńskim studiu pod okiem producenta Adama Toczko. Płyta zatytułowana po prostu Karcer ukazała się jeszcze w tym samym roku w barwach wytwórni Arston. W tym okresie muzycy wystąpili m.in. w Szwajcarii i w Berlinie (wspólnie z Apteką), by wkrótce zawiesić działalność. W 1992 ukazała się składanka The Best z utworami pochodzącymi z różnego okresu.

W 1994 były wokalista zespołu "Czarny" wraz z trzema muzykami (niezwiązanymi wcześniej z zespołem) wystąpił podczas festiwalu w Jarocinie pod nazwą Karcer 69. W 1997 wytwórnia Rock'n'Roller wydała drugi album grupy Wschód jest pełen słońca z zarejestrowanymi na nowo utworami znanymi z dawniejszych wydawnictw zespołu (szczególnie "Fermentsound"). W nagraniach płyty oprócz Żeromskiego i Lao wziął udział perkusista Hanryk Kubała, którego w 2000 zastąpił Daniel "Czasza" Łukasik. Dwa lata później ukazał się trzecia studyjna płyta Karcera Nic nikomu o niczym. W 2007 na 25-lecie zespołu ukazał się album Anarchiva z nowymi wersjami utworów pochodzących z początkowego okresu działalności zespołu. Obecnie Karcer występuje w składzie: Żeromski, Lao, Łukasik oraz drugi gitarzysta Robert "Broda" Kowalczyk (przed nim przez jakiś czas w zespole był Robert "Robson" Jankowski) i planuje w 2010 wydanie kolejnej płyty.

Utwory grupy znalazły się na płycie zespołu Big Cyc Zadzwońcie po milicję!. --- polskirock.art.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire cloudmailru uplea

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 208 guests
Content View Hits : 235189820