Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Jakub Zak Jakub Zak - White Crocodile (2007)

Jakub Zak - White Crocodile (2007)

User Rating: / 0
PoorBest 

Jakub Żak - White Crocodile (2007)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Cave Cartoons (03:18)
02. White Crocodile (03:31)
03. Floating Stone (04:57)
04. Raga Parakeet (03:28)
05. Crossroads (04:37)
06. River Child Tune (05:15)
07. Antiphony (06:41)
08. Morrigan's Forge (03:43)
09. Sunken Waves (07:48)
10. Rain Dance (05:41)
11. Silk Avenue (03:47)

 

Pseudonimem Jakub Żak (prawdziwe nazwisko: Ciupiński) artysta posługuje się działając w obszarze muzyki rozrywkowej. Swoim prawdziwym nazwiskiem podpisuje utwory należące do gatunku współczesnej muzyki poważnej, które poza Polską wykonywane były m.in. we Włoszech, Anglii, Szkocji, Czechach, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie (rocznik 2006) gdzie studiował orkiestrację i współczesne techniki kompozytorskie u Krzysztofa Pendereckiego. Jego nauczycielem był także prof. Zbigniew Bujarski. W latach 2004-2005 studiował kompozycję w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem dwóch znaczących kompozytorów: Edwina Roxburgh i Joe Cutlera. Tam również napisał muzykę do filmu Deana Hubbinsa "Unter the Influence". Od jesieni 2006 rozpoczął studia na prestiżowej Julliard School Of Music w Nowym Yorku, którą to szkolę ukończył w 2008 roku.

W 1999 r. w wieku 18 lat podpisał kontrakt z Sony Music Polska i nagrał swój debiutancki album "Abomej". Promocję płyty artysta rozpoczął od występu na koncercie Muzyka Świata na festiwalu w Sopocie, a utwór "Droga do Abomej" był często odtwarzany w wielu polskich rozgłośniach radiowych.

Nad materiałem na drugą płytę "White Crocodile" (premiera luty 2008) pracował w swoim studiu nagraniowym przez ponad 3 lata. Album ten jest połączeniem elektronicznych brzmień i muzyki etnicznej z różnych stron świata. Promował ją utwór tytułowy, do którego klip samodzielnie zrealizował Jakub. Wykorzystał w nim materiał filmowy nakręcony podczas pobytu w Indonezji oraz Malezji. W lipcu 2007 Jakub wyjechał na kilka tygodni do Indii z zamiarem nakręcenia materiału do następnego klipu. W efekcie powstał nowy utwór "Raga Parakeet" i klip.

Jego wiodącym instrumentem jest fortepian, jednak artysta gra także na fletni pana, quenachos, whistle, flecie prostym, okarynie, bodhranie, shakuhachi, erhu, łuku brazylijskim, akordeonie, klarnecie i saksofonie. Posiada różnorodne zainteresowania muzyczne. Szczególnie śledzi poczynania takich artystów jak Bjork, Massive Attack czy Aphex Twin.

Od chwili ukończenia Julliard School Of Music Jakub większość czasu spędza w Nowym Yorku. Nie zapomina jednak o polskich słuchaczach. Poproszony przez rapera Gorzkiego skomponował utwór na jego płytę. Efektem jego krótkiej współpracy z Markiem Torzewskim są dwa utwory zamieszczone na ostatnim albumie tego wokalisty. Przede wszystkim jednak Jakub pracował nad materiałem na własną, trzecią już płytę. Album "Dezyderata" ukazała się 23 maja 2011 roku. Kilka dni później Jakub Żak wyruszył w trasę po Polsce (Warszawa, Poznań, Wrocław, Zabrze) aby rozpoczynać koncerty Katie Melua. --- mjmmusic.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 358 guests
Content View Hits : 134094436