Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Iga Cembrzynska Iga Cembrzynska - Portret Muzyczny Po Co Udawać (2002)

Iga Cembrzynska - Portret Muzyczny Po Co Udawać (2002)

User Rating: / 0
PoorBest 

Iga Cembrzynska - Portret Muzyczny: Po Co Udawać (2002)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Intymny świat 3:47
2. Ballada o upiorach 4:01
3. Szczeście, gdzie Ty jesteś (A w szulerni jak w świątyni) 4:01
4. Piosenka wesoła 3:32
5. Szkoła tańców salonowych 4:46
6. Po co udawać 2:10
7. Modlitwa 4:58
8. Listopadowy Albinioni 4:21
9. Słowa 3:58
10. Zyjemy sobie we troje 3:34
11. Gdy odejdziesz stąd 2:31
12. Mowiłam żartem 4:21.82]
13. Co będzie za zelazną bramą 2:11
14. Peruwianka 2:47
15. W sina dal 2:03
16. Tico - Tico 2:57
17. Noc i dzień 2:50
18. Człowiek, którego kocham 4:35
19. Dialog z sumieniem 1:56
20. Muzykalny Dobosz 1:33
21. Jutro będzie futro 2:05
22. Jutro odpłyne białym okrętem 4:06
23. W białej ciszy zapomnienia 3:47

 

Intymny świat, Mówiłam żartem, W siną dal - to utwory, które przeszły do historii polskiej sztuki estradowej dzięki niezapomnianej interpretacji Igi Cembrzyńskiej. Iga Cembrzyńska - aktorka, piosenkarka, producentka filmowa. Fascynująca odtwórczyni ról dramatycznych i komediowych, obdarzona oryginalnym głosem i olbrzymim wachlarzem możliwości wokalnych. Młodsze pokolenie zna Ją przede wszystkim z filmów Andrzeja Kondratiuka, ale wielbiciele talentu Igi Cembrzyńskiej pamiętają o Jej niezapomnianych rolach w TV, na scenie teatralnej i kabaretowej. Zanim wystąpiła w filmie i na scenie teatralnej, uczyła się śpiewu i gry na fortepianie w radomskiej szkole muzycznej.

Kiedy za namową A. Bardiniego przeniosła się z Wydziału Filozofii Uniwersytetu Toruńskiego na warszawską PWST, kontynuowała naukę śpiewu pod kierownictwem prof. M. Mokrzyckiej, K. Rudzkiego, L. Sempolińskiego i A. Bardiniego. Podczas występu dyplomowego w śpiewogrze „Czuła struna” usłyszała Ją Agnieszka Osiecka i wkrótce zaproponowała wykonanie piosenki Intymny świat. Po festiwalu w Opolu był to przebój całej Polski. Z tym utworem została zaproszona do wzięcia udziału w Dniu Płytowym Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Sopot’66, gdzie odniosła ogromny sukces. Od tej chwili mnożyły się propozycje recitali, włącznie z występem w paryskiej Olimpii. Iga Cembrzyńska śpiewała też w kabarecie J. Przybory i J. Wasowskiego („Kabaret Starszych Panów”, „Divertimento”, sztuce muzycznej „Jedzcie Stokrotki”) i Olgi Lipińskiej („Z kobieta w tytule”,„Gallux Show”).

Zawsze proponowała niebanalne interpretacje utworów, które starannie wybierała lub sama pisała. Ale dla Igi Cembrzyńskiej ważny był też teatr i film. W Teatrze Powszechnym debiutowała w spektaklu „Dla miłego grosza”, który grano ponad 200 razy, a potem w Teatrze Ateneum (w którym była 15 lat) zagrała m.in. w „Apetycie na czereśnie” -wydarzeniu muzycznym tamtych lat, wystawianym ponad 400 razy - oraz „Operze za trzy grosze” i „Prywatnym życiu Piotrusia Pana”. Jednocześnie grała w filmach, m.in.: w „Pamiętniku znalezionym w Saragossie”, „Witkacym”, „Jowicie”, „Skorpionie, Pannie i Łuczniku”, telewizyjnej „Hydrozagadce”, „Pełni”, „Krzyku” i wreszcie w filmach realizowanych wspólnie z mężem Andrzejem Kondratiukiem: „Gwiezdny pył”, „Mleczna droga”, „Cztery pory roku”, „Wrzeciono czasu”, „Słoneczny zegar” i „Córa marnotrawna”. „Gwiezdny pył” rozpoczynał autorskie kino A. Kondratiuka i przyniósł aktorce nagrodę „Złotego Ekranu”. Tutaj zaprezentowała swoje wszechstronne możliwości aktorskie, zaskoczyła krytykę i odbiorców wspaniałą kreacją. Tak zaczęła się wspólna opowieść o miłości, domu, starości i przemijaniu.

Ale Iga Cembrzyńska nigdy nie zapomniała o piosence. Kiedy wspólnie z mężem kupili Gzowo i zajęli się produkcja filmową, wymyśliła „Dialog z sumieniem” - muzyczny spektakl do wierszy Mariny Cwietajewej, które śpiewała we frazach free jazzu w wykonaniu zespołu „Sesja 72”. Razem z zespołem stworzyli misterium, które elektryzowało i burzyło cały dotychczasowy muzyczny image artystki. Spektakl został zaprezentowany podczas XVI Jazz Jamboree, gdzie został entuzjastycznie przyjęty. Po tym wydarzeniu „Dialog” wydała na płycie brytyjska firma Apollo-Sound.

Iga Cembrzyńska wciąż poszukiwała nowych rozwiązań i pomysłów muzycznych. Po jej recitalach podczas Dni Kultury Polskiej w Essen, gdzie wykonała m.in.: ballady Heinego i songi Brechta prasa niemiecka pisała: „gwiazda wielkiego formatu”, „śpiewa namiętnie, agresywnie, ale i subtelnie”. To właściwie można odnieść do całej jej twórczości aktorskiej i muzycznej. To odnajdziecie też Państwo na tej płycie. --- Barbara Górak – Czerska, velvetundergroundforum.com

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

Last Updated (Monday, 22 February 2016 17:24)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 863 guests
Content View Hits : 249806601