Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Michaj Burano Michaj Burano – Najwieksze przeboje (1992)

Michaj Burano – Najwieksze przeboje (1992)

User Rating: / 0
PoorBest 

Michaj Burano – Największe przeboje (1992)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Lucille (feat. "Czerwono - Czarni")
02. Sorrento (feat. "Czerwono - Czarni")
03. Let's Twist Again (feat. "Czerwono - Czarni")
04. Wezmę w drogę złoty księżyc (feat. "Czerwono - Czarni")
05. Oczy czarne (feat. "Czerwono - Czarni")
06. Madame, Madame (feat. "Czerwono - Czarni")
07. Pieśń Orfeusza (feat. "Czerwono - Czarni")
08. Syg, Sygedyr (feat. "Niebiesko - Czarni")
09. Patrina (feat. "Niebiesko - Czarni")
10. Ja po tobie nie płaczę (feat. "Niebiesko - Czarni")
11. Sluchajcie, dziewczęta (feat. "Niebiesko - Czarni")
12. Jeden taniec dla mnie (feat. "Niebiesko - Czarni")
13. Nie opuszczaj mnie (feat. "Niebiesko - Czarni")
14. Dom wschodzącego słońca (feat. "Niebiesko - Czarni")
15. Zostały mi tylko twoje listy (feat. "Niebiesko - Czarni")
16. Nuna (feat. "Niebiesko - Czarni")
17. Smutny świat (feat. "Niebiesko - Czarni")
18. Moje sny (feat. "Leske Rom")
19. Całe niebo w ogniu (feat "Leske Rom")
20. Lucille (live)

 

Piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aktor. Pochodzi z cygańskiego szczepu Lowari. W 1952 r. przyjechał do Polski i zamieszkał w Lublinie. Po raz pierwszy wystąpił publicznie w 1952 r. z Zespołem Pieśni i Tańca Cyganów Mołdawskich. W maju 1959 r. – pod pseudonimem Michaj Burano, nadanym mu przez Walicki_Franciszek – zadebiutował jako wokalista pierwszego polskiego zespołu rockandrollowego Rhythm & Blues. W latach 1960–1963 był solistą zespołu Czerwono-Czarni, z którym zyskał ogólnopolską popularność. Międzynarodową karierę rozpoczął w 1963 r. z grupą Niebiesko-Czarni, z którą współpracował do 1966 r.

W 1964 r. nagrał SP w Paryżu dla firmy Decca, a w listopadzie 1966 r. wziął udział w Festival International des Variétés et Music-Halls w Rennes (Francja). Zdobył tam Prix de l’Union de Commerce, L’Oscar du Festival i Prix d’Honneur du Festival. Otrzymał też propozycję nagrań radiowych i występów w TV. Wkrótce, jako Steve Luca, podpisał pięcioletni kontrakt z wytwórnią RCA. Koncertował z gwiazdami francuskiej piosenki, m.in. z Mireille Mathieu i Gilbertem Bécaud.

W 1968 r. powrócił do Polski. Założył pierwszy własny zespół Burano and Leske Rom (Burano i Jego Cyganie), z którym dokonał nagrań archiwalnych dla radiowego Studia Rytm i dał kilka koncertów w kraju. Po kilku miesiącach rozwiązał zespół i wyjechał z Polski. Od tamtej pory mieszka za granicą.

Początkowo przebywał we Francji, potem w USA. Na początku 1969 r., pod pseudonimem John Mike Arlow, podbił francuską publiczność piosenką pt. My Sweet Angel. Następne nagrania i wydawane płyty umocniły jego pozycję na międzynarodowej scenie piosenki. W 1970 r. śpiewał na MIDEM w Cannes. Dwa lata później zdobył II nagrodę na Festiwalu Piosenki w Tokio, wyprzedzając m.in. Julio Iglesiasa i Richarda Springfielda. W 1974 r. utworzył we Włoszech zespół Burano and His Gypsy Caravan, z którym koncertował w Europie.

W 1976 r. osiadł w Los Angeles, gdzie mieszka do dziś. Nawiązał współpracę z tamtejszymi autorami tekstów, m.in. z Patrycją Forrest i Barrym Masonem. Komponował piosenki, muzykę filmową, koncertował w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Afryki i obu Ameryk.

W 1978 r. rozpoczął w Warszawie zdjęcia do filmu biograficznego dla TVP, którego do dziś nie ukończono. Jest bohaterem hasła w telewizyjnej wersji Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej (odcinek 5 w reżyserii Ryszarda Wolańskiego). W 1986 r. wziął udział w Old Rock Meeting w Sopocie, na którym wystąpił ze swoim polsko-szwedzkim zespołem John Mike Arlow Group. Nagrania z tej imprezy ukazały się na LP Old Rock Meeting A.D. 1986, vol. 1-5 oraz LP Czy nas jeszcze pamiętasz, vol. 1-2. W 1992 r. ukazał się CD Michaj Burano: Największe przeboje, przypominający jego repertuar śpiewany z Czerwono-Czarnymi, Niebiesko-Czarnymi oraz zespołami Burano and Leske Rom i John Mike Arlow Group. ---bibliotekapiosenki.pl

download (mp3 @192 kbs):

oboom yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 169 guests
Content View Hits : 114191349