Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Mieczyslaw Wojnicki Mieczysław Wojnicki – Jabluszko pelne snu (Kolekcja gwiazd) (2008)

Mieczysław Wojnicki – Jabluszko pelne snu (Kolekcja gwiazd) (2008)

User Rating: / 1
PoorBest 

Mieczysław Wojnicki – Jabłuszko pełne snu (Kolekcja gwiazd) (2008)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Jabłuszko pełne snu
02. Kaczuszka i mak
03. Zakochani są wsród nas
04. W maleńkiej kawiarence
05. Każdemu wolno kochać
06. Chciałbym wrócić do tych dni
07. Tadeuszek
08. Jak w serenadzie
09. Izolda
10. Najlepsza piosenka
11. Carina
12. Piosenka z przedmieścia
13. Ty i moja gitara
14. Lucia
15. Mezzanotte
16. Zakochany złodziej

 

Aktor, śpiewak operetkowy i operowy, piosenkarz, także autor tekstów piosenek. Studiował prawo na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie. W tamtejszym konserwatorium uczył się gry na skrzypcach i śpiewu. Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Uczeń Ady Sari. Debiutował w 1944 r. w Królu włóczęgów w Teatrze Polskim w Wilnie. Rok później repatriował się do Polski. Zamieszkał w Białymstoku.

W latach 1946–1949 współpracował z Teatrem Wielkim i Operetką w Poznaniu oraz gościnnie ze scenami muzycznymi w Łodzi. Od 1949 r. mieszkał w Warszawie. W latach 1950–1952 związany był jako aktor dramatyczny z Teatrem Nowym, w latach 1952–1997 był solistą Operetki Warszawskiej. Współpracował z kabaretem Wagabunda i audycją radiową Podwieczorek przy mikrofonie.

Kreował ponad 60 ról w operach, operetkach i komediach muzycznych: Domek trzech dziewcząt, Swobodny wiatr, Zemsta nietoperza, Krakowiacy i Górale, Straszny dwór, Student żebrak, Życie paryskie, Wesoła wdówka, Piękna Helena, Orfeusz w piekle, Tam-tam, Jadzia wdowa, Dzień bez kłamstwa, Słomkowy kapelusz, Moja siostra i ja, Kraina uśmiechu, Zamek na Czorsztynie, Miss Polonia, Baron cygański i My chcemy tańczyć. Zagrał epizodyczne role w filmach Miasto nieujarzmione (1950 r.) i Młodość Chopina (1951 r.).

Występował w teatrach operetkowych w Moskwie, Bukareszcie, Pradze, Braszowie, Mediolanie, Londynie i Paryżu. Z recitalami piosenkarskimi odwiedził ZSRR, NRD, RFN, Włochy, Czechosłowację, Węgry, Szwajcarię i Austrię oraz ośrodki polonijne USA, Kanady i Australii. Jego karierze poświęcony jest i program telewizyjny Gwiazdy tamtych lat – Mieczysław Wojnicki oraz hasło w telewizyjnej wersji Leksykonu Polskiej Muzyki Rozrywkowej (odcinek 196 w reżyserii Ryszarda Wolańskiego). W 1999 r. został laureatem nagrody Związku Artystów Scen Polskich za całokształt pracy artystycznej. --- bibliotekapiosenki.pl

download (mp3 @320 kbs):

oboom yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 319 guests
Content View Hits : 134293345