Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Bractwo Kurkowe 1791 Bractwo Kurkowe 1791 - Polskie Dzwony (1973)

Bractwo Kurkowe 1791 - Polskie Dzwony (1973)

User Rating: / 0
PoorBest 

Bractwo Kurkowe 1791 - Polskie Dzwony (1973)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


A1 	Polskie Dzwony (Polish Bells)
A2 	Gospoda "Pod Kogutem" (The Cock Inn)
A3 	Obrazki Sielskie (Country Pictures)
A4 	Chłopcy, Chłopcy Co Robicie (Hey Boys, What You Are Doing?)
A5 	Obraz Zapamiętany (The Well-Remembered Picture)
A6 	Zejdź Na Ziemię (Get Down On The Earth)
B1 	Kominiarz Johnny (Johnny, The Chimney Sweeper)
B2 	Dom Nad Doliną (The House Over The Valley)
B3 	Do Mej Miłej (To My Honey)
B4 	Świątki Ze Smutku (Wooden Saints Of Sorrow)
B5 	Kolej Warszawsko-Wiedeńska (The Warsaw-Vienna Railway)
B6 	Siedem Cór (Seven Daughters)

Piotr Janczerski - vocal;
Ryszard Godyń - banjo, guitar, vocal;
Krzysztof Murek - bass guitar;
Zbigniew Nowak - bongos, cytra, piano, vocal;
Janusz Hryniewicz - flute, guitar, harmonica

 

Zespół wokalno-instrumentalny. Powstał we wrześniu 1971 r. pod patronatem klubu "Pod Witrażem" w Łodzi. Formację założył Piotr Janczerski. Grupa zadebiutowała - jeszcze bez nazwy - 2 kwietnia 1972 r. podczas telewizyjnego programu "Tele-Echo", prezentując piosenki "Gospoda Pod kogutem" i "Obraz zapamiętany". Gośćmi programu byli także członkowie krakowskiego bractwa Kurkowego, co dało pomysł na nazwę zespołu. Debiutanckich nagrań dokonano na dwóch sesjach dla Młodzieżowego Studia "Rytm". Grupę Bractwo Kurkowe 1791 tworzyli: P. Janczerski (wokal), Janusz Hryniewicz (gitara, flet, harmonijka ustna, wokal; eks-zesp. R. Poznakowskiego), Ryszard Godyń (gitara, banjo, wokal), Krzysztof Murek (gitara basowa, wokal; eks-Ametysty), Zbigniew Nowak (fortepian, cytra, bongosy, wokal). Z. Nowak w latach 1969-1971 prowadził grupę Vox Remedium. W 1972 r. Janczerski zaczął tworzyć wraz z bractwem Kurkowym 1791 teatr piosenki związany z łódzkim Teatrem Rozmaitości, kreując swą grupę na głównego wykonawcę tworzonych widowisk. Pierwszy z programów, "Pejzaże polskie", zaprezentowano w 1972 r. m. in. w Starej Prochowni w Warszawie, a później na XII MFP w Sopocie.

Z końcem 1972 r. formacja nagrała debiutancką płytę długogrającą "Polskie dzwony". Następne spektakle to: "Już gwiazdeczka się kolebie" oraz "Życie, miłość, folk". W zespole zmieniał się skład. Powoli grupa P. Janczerskiego zaczęła wyłamywać się z konwencji zespołu tworzącego spektakle muzyczne. Bractwo Kurkowe 1791 uczestniczyło w XI KFPP w Opolu w 1973 r., gdzie nagrodzono utwór "Koleiny"; na VII FPŻ w Kołobrzegu w 1973 r. zespół wywalczył "Srebrny Pierścień" za piosenkę "W wojsku nie jest źle". Ponadto w latach 1973-1974 grupa wystąpiła poza konkursem na XIII MFP w Sopocie, X Światowym Festiwalu Młodzieży i Studentów w Berlinie oraz Festiwalu Mody w Gdańsku. Zespół gościł też trzykrotnie w ZSRR. W grudniu 1974 r. po powrocie z trzeciej trasy koncertowej z grupą rozstał się Z. Nowak, który był kompozytorem jej wielu przebojów. Muzyk założył, ignorowany przez krytyków, Happy End. Na początku 1975 r. nowym perkusistą bractwa Kurkowego 1791 został Henryk Tomala (eks-Test), a D. Kute zastąpił Wojciech Michalczyk (eks-zesp. Stana Borysa). Wypadek samochodowy, kończący kilkutygodniowe tournee bractwa Kurkowego 1791 po Szwecji i Norwegii, spowodował czasowe zawieszenie działalności i kolejną zmianę składu. Jesienią 1975 r. przed wyjazdem do USA i Kanady grupę tworzyli: P. Janczerski (wokal), W. Michalczyk (gitara), Tadeusz Kłoczewiak (gitara basowa; eks-Test), Paweł Dubowicz (fortepian, instrumenty klawiszowe; eks-Fair), Wojciech Meller (perkusja, wokal; eks-Safari), Zbigniew Mrozowski (perkusja; eks-Grupa Bluesowa "Stodoła").

Po koncertach w krajach skandynawskich zespół przedstawił w kraju program "Muzykon na głos ludzki". W czerwcu 1977 r. grupa po raz drugi wyjechała do USA, gdzie występowała w serii koncertów dla Polonii amerykańskiej, prezentując utwory zarówno z dawnego repertuaru No To Co, jak i najnowsze swoje kompozycje. Podczas tego pobytu zespół P. Janczerskiego zmienił nazwę na bractwo. Zespół, działający pod patronatem Stowarzyszenia Muzyków Estradowych, zaprezentował w 1978 r. swój nowy program "Przez ranczo szoł chłop" w Teatrze Rozmaitości. W 1979 r. zespół jeszcze raz zmienił nazwę. Jako Express Band w 1979 r. grupa wystąpiła na XIII FPŻ w Kołobrzegu i wkrótce przestała istnieć. --- folkowa.art.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

Last Updated (Thursday, 03 December 2015 16:44)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 269 guests
Content View Hits : 97742712