Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Polska Nostalgia Polska Nostalgia 75+ (2015)

Polska Nostalgia 75+ (2015)

User Rating: / 0
PoorBest 

Polska Nostalgia 75+ (2015)

(Sentymentalne piosenki do tańca dla dorosłych, którzy nie wstydzą się, że je pamiętają)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Marta Mirska – Pierwszy siwy włos
02. Sława Przybylska - Pamiętasz była jesień
03. Rena Rolska - Nie oczekuję dziś nikogo
04. Rena Rolsla - Znów minął lata jeden dzień
05. Hanna Rek - Romeo
06. Zbigniew Kurtycz - Jadę do ciebie tramwajem
07. Ludmiła Jakubczak - Gdy mi ciebie zabraknie
08. Ludmiła Jakubczak - Szeptem
09. Kalina Jędrusik - I wciąż się na coś czeka
10. Kalina Jędrusik - Do ciebie szłam
11. Violetta Villas - Spójrz prosto w oczy
12. Katarzyna Bovery - Daj mi zachować wspomnienia
13. Krystyna Konarska - Jest tyle różnych szczęść
14. Piotr Szczepanik - Kochać
15. Ireana Santor - Każda miłość jest pierwsza
16. Maria Koterbska - Odejdź smutku

 

Polska Nostalgia - jubileuszowa kolekcja płyt z okazji 90-lecia Polskiego Radia. Historia polskiej piosenki, utrwalona w studiach i na taśmach Polskiego Radia. Piosenki które wytrzymały próbę czasu.

POLSKA NOSTALGIA to seria wydawnicza, która odwołuje się do sentymentu dorosłej już publiczności. Do publiczności, która w starych piosenkach ceni coś więcej niż tylko wspomnienie ich chwilowej popularności. Naszym zamysłem nie jest powtarzanie kolejny raz listy największych przebojów. Są tu oczywiście i wielkie przeboje, ale nie dlatego, że kiedyś były wielkie tylko dlatego, że przetrwały próbę czasu, nie zestarzały się i słuchanie ich, wspominanie jest dziś formą estetycznej przyjemności. Będą też piosenki, które nigdy nawet nie otarły się o listy przebojów w swojej epoce, a dzisiaj cieszą nas swoją naturalnością melodii lub poetyckim tekstem. Każda z tych piosenek opowiada historię, każda ma taneczną melodię i aranżacyjne ponadczasowe smaczki.

Adresatem serii jest osoba, która z naszą propozycją wydawniczą będzie związana sentymentem swej młodości, wspomnieniami, którym czas nadał tylko i wyłącznie szlachetności. Ale również młodsi, którzy słuchając zremasterowanych piosenek swoich rodziców odkryją ich urok, romantyzm i dźwięk przystający do ich współczesnych wymagań.

Całość wydana jest w pionierski sposób. POLSKA NOSTALGIA to pierwsze w Polsce takie wydawnictwo, które próbuje opowiedzieć o tamtych czasach nie tylko poprzez muzykę. Na 72 stronach, w dołączonej książeczce, młodsi dowiedzą się prawie wszystkiego o epoce i piosenkach ich rodziców. Jak powstawały, kto je napisał i jaki był status ówczesnych gwiazd estrady. Starsi przypomną sobie, że kiedyś tak było. Dla wszystkich będą to miłe chwile, gdyż wszystkie nagrania zostały cyfrowo zrekonstruowane i brzmią doskonale.

POLSKA NOSTALGIA to cykl płyt z zawsze z dobrymi piosenkami adresowanymi w kolejnych odcinkach - audycjach do publiczności w różnym wieku. POLSKA NOSTALGIA to wydawnictwo, które towarzyszyć będzie nam przez cały 2015 rok uświetniając obchody 90-lecia Polskiego Radia. Dlatego też na płytach POLSKIEJ NOSTALGII słuchać będziemy tylko i wyłącznie nagrań dokonanych w Polskim Radiu i dla Polskiego Radia. Czasem są to wyjątkowe wersje znacznie różniące się od tych na płytach.

Pierwsza płyta, audycja – bo tak nazwaliśmy kolejne części kolekcji, to POLSKA NOSTALGIA z sentymentalnymi piosenkami do tańca dla dorosłych. Wierzymy, że nagrania te - tak jak „mała czarna” Coco Chanel - zawsze będą eleganckie, sexy i nigdy się nie zestarzeją. --- sklep.polskieradio.pl

download (mp3 @320 kbs):

uploaded yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru oboom uplea

 

back

Last Updated (Sunday, 09 August 2015 16:05)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 207 guests
Content View Hits : 105312427