Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Eleonora Niemen Eleonora Niemen - Eleonora Niemen (2002)

Eleonora Niemen - Eleonora Niemen (2002)

User Rating: / 2
PoorBest 

Eleonora Niemen - Eleonora Niemen (2002)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Słowa 	
2. Ksieżyc 	
3. Kochać będę 	
4. Gdy cisza dookoła 	
5. Zobaczyłam 	
6. Do szcześcia 	
7. Uśmiechnij się 	
8. Trwać 	
9. Jesteś i ja jestem 	
10. Przeprowadzisz przez czas 	
11. Światłem moim jesteś 	
12. Od Ciebie Panie

 

Debiutancka płyta ELEONORY NIEMEN ukazała się 11 maja 2002. Jest to pierwsze solowe przedsięwzięcie wokalistki, która uczestniczyła już w wielu projektach innych muzyków. Zaczęło się od warszawskiego, funkowego zespołu, ÓSMESMAKE. Potem były nagrania chórków na płytach 'Światło' i 'Puls' NATALII KUKULSKIEJ i trasy koncertowe.

Na płycie 'Piasek' ANDRZEJA PIASECZNEGO oprócz chórków ELEONORA zaśpiewała duet z wokalistą. Na płycie 'Lodołamacz' - PILICH UND FUNK WOJCIECHA PILICHOWSKIEGO wykonała piosenkę zespołu THE POLICE 'Message in A Bottle', brała też udział w trasie promującej płytę. Została zaproszona do nagrań albumu 'Hosanna' gospelowego chóru TGD (TRZECIA GODZINA DNIA) w tym piosenek solowych 'Nikodem' i 'Czekam chwili'.

Brała udział w nagraniach płyty 'Czy to nie ty?' zespołu MISSIO MUSICA. Wykonała tam również dwie solowe piosenki 'Przyjdźcie do mnie' i 'Jeśli ktoś'. Nową przygodą dla ELEONORY był udział w nagraniu płyty PIOTRA SZCZEPANIKA 'Guziki' - poezja ZBIGNIEWA HERBERTA, OSIPA MANDELSZTAMA, JANA LECHONIA i LEOPOLDA STAFFA. Na płycie 'Bilet do raju', (autorski projekt) PIOTRA NAZARUKA, dyrygenta TGD oprócz chórków, wykonała z nim duet 'Czekaj na wiatr'. Na najnowszej płycie TOMKA ŻÓŁTKO 'Nienasycenia' ELEONORA zaśpiewała 'Dziewczęcą balladę'. Ma również na swoim koncie muzykę do filmu pt. 'Obce ciało' JASIA HOLOUBKA, studenta łódzkiej szkoły filmowej.

Na płycie znajdą się teksty, które przez długi czas pisała do szuflady. Jest twórczynią większości kompozycji, a co najmniej współkompozytorką z RAFAŁEM GORĄCZKOWSKIM. Wspólnie z RAFAŁEM, który zajął się produkcją muzyczną, pracę nad charakterem płyty zaczęli ponad dwa lata temu. Album można zaliczyć do nurtu muzyki elektronicznej. Sama wokalistka używa określenia elektro-pop, ponieważ piosenki mają przeważnie klasyczne formy w syntetycznej, nowoczesnej oprawie. Oprócz głosu ELEONORY, żywym elementem na płycie będą gitary, które nagrał BOLO PIETRASZKIEWICZ. --- muzyka.wp.pl

download (mp3 @320 kbs):

uploaded yandex 4shared mediafire mega solidfiles zalivalka cloudmailru filecloudio oboom

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 118 guests
Content View Hits : 98022240