Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Slums Attack Slums Attack – Reedukacja (2011)

Slums Attack – Reedukacja (2011)

User Rating: / 0
PoorBest 

Slums Attack – Reedukacja (2011)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. RE- Intro
02. Dobry rok
03. Reedukacja
04. Dzieci Gorszego Boga
05. RAP dla kobiet
06. Rolling Stone
07. Chcesz? feat. Paluch
08. REHAB feat. Kali
09. Głos Wielkopolski feat. RY 23, Paluch, Śliwa, Kubiszew, Kobra, Gandi Ganda, Medi Top Glon
10. Kto ma renomę
11. HSMTO
12. Oddalbym feat. O.S.T.R. & Jeru the Damaja
13. Nietakt feat. K8
14. Jeżycka klasyka
15. Dura Sex
16. Życie jest hajem
17. Subliminale (To nie prawda) feat. Flakco, Clasho & 3 Credits
18. PS. (Phil Spector)
19. Piętnastak
20. Poznańczyk

 

"Reedukacja, najpierw Rysiu naucz się liter" Choć słowa Eldoki chodziły mi po głowie jeszcze długo przed premierą szumnie zapowiadanej płyty składu Slums Attack, tak teraz zostawiam daleko w tyle wszystkie dzielące polską scenę hip - hopową spory i postaram się wyrazić swoją opinię na temat "Reedukacji".

Peja i Decks to jedno z najtrwalszych połączeń na linii MC – Dj w polskim rapie. Trudno znaleźć w kraju bardziej przywiązany do siebie duet. Gdyby jednak dodać do tej dwójki hucznie zapowiadanego, solidnego gracza prosto z Brooklynu jakim jest Jeru the Damaja i charyzmatycznego O.S.T.R’a to efekt takiego połączenia nie jest w stanie odbić się bez echa. Wartość przekazu zawartego w kawałku " Oddałbym " to dzieło, któremu należy oddać szacunek, zwłaszcza, że utwór jest hołdem w stronę Magika, Big L’a, Jay Dee, Guru, Jam Master Jay’a i Czesława Niemena. Podkład pod który przyszło im nawinąć to towar z najwyższej półki za który należy się aplauz i owacja na stojąco dla Decksa. Ten perfekcyjnie dopracowany numer jest esencją doświadczenia całej czwórki i pozostaje mi tylko życzyć, aby takie perełki powstawały z nieco większą częstotliwością.

Album w swojej treści jest przepełniony moralizatorstwem. Rychu zna swoje miejsce na scenie i trudno nie przyznać mu racji. Po raz kolejny sprawdził się w roli wujka udzielającego dobre rady, co przyprawione agresywnym tonem daje solidny materiał. Maksymalna szczerość to cecha, którą od zawsze posiadają utwory rapera z Jeżyc i tak jest też na nowej płycie. Z przekroju całej płyty można odnieść wrażenie, że tematem wiodącym jest zbiór wniosków jakie Peja wyciąga z własnych doświadczeń, przestrzegając przy tym w wielu kwestiach swoich odbiorców. Przykładem są takie kawałki jak "Dura Sex" czy "Reedukacja".

Na płycie możemy usłyszeć kilka ciekawych featuringów. Zza oceanu oprócz Jeru pojawili się mało znani w Polsce artyści Flakco, Clasho & 3 Credits, jednak pozostają oni w cieniu połączenia sił raperów reprezentujących Pyrlandię w kawałku "Głos Wielkopolski". Ry 23, Paluch, Śliwa, Kubiszew, Kobra i Gandi Ganda w spółce z Rychem serwują solidne zwrotki, zastrzeżenia można mieć jedynie do topornego wokalu Medi Top Glona z którego ciężko cokolwiek zrozumieć. Wyżej wymieniony Paluch nawinął również w utworze pt. "Chcesz?" i pokazał, że uliczny rap to forma w której sprawdza się bez zarzutu. Kali i K8 to wykonawcy, którzy również wnieśli pozytywny wkład w warstwę liryczną "Reedukacji".

Rap prosto z serca, z prostym przekazem, bez zawiłości i jak zwykle bezkompromisowo – to styl prosto z poznańskich Jeżyc, styl, który trafia do rzeszy fanów w całej Polsce i który zapewne jeszcze nie raz da o sobie znać. "Reedukacja" to pozycja która zapisze się w dyskografii Slums Attack jako przedni materiał, ale przed jej sprawdzeniem spodziewałem się czegoś co powali na kolana i rozdmuchanie wszelkie wątpliwości niedowiarków wątpiących w wydanie albumu na miarę "Na Legalu?". Tak czy inaczej powrót SLU to powrót pionierów i potwierdzenie wysokiej formy. ---Robert Sikorski, rapduma.pl

download (mp3 @320 kbs):

uploaded yandex 4shared mega solidfiles cloudmailru filecloudio oboom clicknupload

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 610 guests
Content View Hits : 207015992