Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Lilith Lilith – Pierwsza Ewa (2002)

Lilith – Pierwsza Ewa (2002)

User Rating: / 0
PoorBest 

Lilith – Pierwsza Ewa (2002)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Ewit...
2. Pierwsza Ewa
3. Przemijanie
4. Metamorfoza...
5. Magiczny krzg
6. Lilith
7. Dom z kamieni
8. Twierdza
9. Zmierzch...
10. Gwiazdy i ezy
11. W moim domu...
12. Noc

Agnieszka Stanisz - wokal
Aleksander elMuz Kubacki - instrumenty klawiszowe, programowanie 
Przemysław Paterski - gitara, gitara basowa 
Krzysztof Havoc Krupecki - gitara 

 

Zespół Lilith należy do ścisłej czołówki polskich zespołów prog-gotyckich. Formacja powstała na początku 1998 roku w Poznaniu. Dorobkiem ponad 13 lat istnienia zespołu jest pięć albumów o szerokim spektrum muzycznym: od elektronicznych ilustracji po ciężkie gitarowe riffy. Z czasem muzyka Lilith nabiera coraz bardziej progresywnego charakteru.

Swoją popularność zespół zawdzięcza takim utworom jak Noc, Ostatnie łzy, czy Pierwsza Ewa, które do dziś w strefie mp3 Wirtualnej Polski osiągnęły poziom sięgający połowy miliona ściągnięć i uczyniły Lilith topowym zespołem gatunku Metal. Także najnowsze utwory cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Przełomowym momentem w historii zespołu było zdobycie 1. miejsca na Mayday Rock Festival, gdzie - konkurując z 89 zespołami z całej Polski - Lilith udowodniło swoją nieprzeciętność. Kolejnym nobilitującym wydarzeniem był udział w festiwalu Scena Music Store, po którym zespół otrzymał propozycję podpisania kontraktu z wytwórnią Universal Music Polska. Wielkim wyróżnieniem dla zespołu była także wspólna trasa koncertowa z Chrisem Mayem - gitarzystą The Sisters Of Mercy - przybyłym do Polski w 2006 r. ze swoim solowym projektem Robochrist.

Aktywność Lilith objawia się w różnorodnych formach działalności, m.in. swoim występem zespół wsparł Pomarańczową Rewolucję dając na schodach poznańskiego Ratusza koncert, który był transmitowany na żywo przez TVP. Ponadto zaistniał w wielu rozgłośniach radiowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych, a także zgromadził poprzez własny serwis internetowy lilith.pl kilkutysięczny fanklub.

Ostatnią płytą zespołu jest wydany w 2007 roku nakładem firmy Oskar album Underworld. Album dystrybuowany jest zarówno w kraju, jak i za granicą, a jego promocja poparta była licznymi koncertami. --- lilith.pl

download: uploaded filecloudio yandex 4shared mediafire solidfiles mega nornar ziddu

back

Last Updated (Thursday, 27 February 2014 16:41)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 316 guests
Content View Hits : 233363992