Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Robert Janson Robert Janson - Trzeci Wymiar (1997)

Robert Janson - Trzeci Wymiar (1997)

User Rating: / 0
PoorBest 

Robert Janson - Trzeci Wymiar (1997)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. "Małe szczęścia" 	4:26
2. "Itaka" 	3:51
3. "Tak mi zimno" 	4:13
4. "Gdzieś poza czasem" 	5:04
5. "Jedno słowo wystarczy" 	4:31
6. "Nowi Adam i Ewa" 	3:31
7. "Nasza mała wojna" 	3:42
8. "Małe szczęścia" (wersja instrumentalna) 	4:26
9. "Siostra łza" 	4:17
10. "Dokąd dojdziemy" 	4:02
11. "Sopot" 	3:00

Muzycy:
  Viola Brzezińska – śpiew (3, 6, 9)
  Kuba Badach – śpiew (1, 5, 7)
  Marek Bałata – śpiew (4, 10)
  Daria Druzgała – wokaliza (2)
  Robert Janson – śpiew (2), aranżacje
  Wojciech Wójcicki – instrumenty klawiszowe
  Grzegorz Skawiński – gitary
  Michał Dąbrówka – perkusja
  Filip Sojka – gitara basowa
  Mariusz Mielczarek – saksofon
  Dima Chaaback – fletnia Pana
  Zbigniew Kozub – fortepian, aranżacja, prowadzenie orkiestry
  Orkiestra Filharmonii Narodowej
  Warszawski Chór Międzyuczelniany

 

Robert Janson znany jest głównie ze swojej działalności w zespole Varius Manx. Jest kompozytorem, wokalistą oraz gitarzystą samoukiem. Urodził się 7 czerwca 1965 roku w Czeladzi. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się od zespołów Haron i Skewer. W tej ostatniej Robert Janson grał z braćmi Michałem i Pawłem Marciniakami.

Szybko zdecydowali się założyć własny zespół i nazwali go Varius Manx. Pierwsza, instrumentalna płyta powstała w 1990 roku, po tym jak do zespołu dołączyli Piotr Sobczak i Tomasz Ziółkiewicz. Rok później szeregi zespołu zasilili Sławek Romanowski i Roberta Amirian i w tym składzie Varius Manx nagrał druga płytę.

Grupa odniosła sukces dopiero po pojawieniu się z składzie Anity Lipnickiej i wydaniu kolejnej płyty, "Emu". Wtedy o Varius Manx usłyszała cała Polska, a Janson dwa lata z rzędu, w 1995 i 1996 roku, dostał Fryderyka dla najlepszego kompozytora. Mimo sukcesów z Varius Manx odeszła wtedy Lipnicka, a jej miejsce zajęła Kasia Stankiewicz. Powstały kolejne płyty i hity, zespół Jansona ugruntował mocną pozycję na polskim rynku muzycznym. Kolejna zmiana wokalistki, na Monikę Kuszyńską nastąpiła w 2001 roku, co także nie miało negatywnego wpływu na popularność grupy. Łącznie do tej pory wydali 11 płyt, otrzymali wiele nagród oraz diamentową płytę za największą sprzedaż płyt w latach 1991-2001. Od sukcesu płyty "Emu" z 1994 roku Robert przez kilka lat niezmiennie stał w tym samym miejscu w kwestii muzyki jaką tworzył. Ale miał rację - po co właściwie zmieniać metodę, skoro się sprawdza? Taśmowo produkowane hity okupowały szczyty list przebojów, a śpiewający je wykonawcy stawali się gwiazdami. Zaczęto już nawet mówić o "jansonizacji muzyki pop".

Robert Janson to jednak nie tylko Varius Manx, wydał także dwie solowe płyty. Pierwsza z nich, "Trzeci Wymiar", wydana w 1997 roku, została zrealizowana przy pomocy gościnnie śpiewających wokalistów - Kuby Badacha, Marka Bałaty i Violi Brzezińskiej. Teksty napisał Andrzej Ignatowski. Hitem tej płyty był niewątpliwie utwór "Małe szczęścia" z wokalem Kuby Badacha i "Itaka", w której śpiewa sam Janson. Kolejny album, "Nowy Świat" ukazał się na rynku w 1999 roku.

Muzyk stoi ponadto za sukcesami wielu polskich artystów. Skomponował utwory na premierową płytę De Su, w tym do wielkiego hitu 1996 roku "Życie cudem jest". Napisał też muzykę na album "Nielegalna" Ewy Sonnet oraz debiut Agnieszki Włodarczyk "Nie dla oka". Skomponował wielki przebój Maryli Rodowicz "Łatwopalni". Przyczynił się do powrotu na scenę wielkiej gwiazdy Opola'72, Bogusława Meca. Stworzył muzykę do jego płyty "Recepta na życie". Początkowo Janson miał skomponować jeden utwór, skończyło się jednak na całym albumie. Sam Mec zmianę koncepcji komentuje tak - Robert zrozumiał mnie, że zależy mi na płycie ,a nie na zbiorze piosenek, dlatego pozostawiliśmy pierwsze propozycje i zaczęliśmy wszystko od początku.

Muzyk stworzył hymn dla polskiej reprezentacji olimpijskiej na Igrzyska Olimpijskie w Sydney w 2000 roku. Jest także autorem muzyki w reklamie wody mineralnej Arctic z 2004 roku, w której można było podziwiać Cindy Crawford.

W 1996 roku na ekrany kin wszedł film "Młode wilki" Jarosława Żamojdy, do którego Robert Janson stworzył muzykę, podobnie jak do "Nocnego graffiti" Macieja Dutkiewicza, który wszedł na ekrany kin w 1997. Ścieżka muzyczna do "Młodych wilków" sprzedała się w nakładzie ponad 100 tysięcy egzemplarzy. Natomiast piosenka "Ruchome piaski" z "Nocnego graffiti" szturmowała listy przebojów. Nie były to jednak pierwsze przygody artysty z muzyką filmową. W 1992 roku stworzył soundtrack do etiudy "Studnia Dusz" Macieja Odolińskiego.

W 2008 roku powstał film opowiadający o życiu papieża Jana Pawła II, "Świadectwo". Robert Janson w duecie ze słynnym Vangelisem skomponował do niego muzykę. --- muzyka.wp.pl

download:  uploaded filecloudio anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega nornar

back

Last Updated (Wednesday, 22 January 2014 16:50)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
 • 321 guests
Content View Hits : 206639062