Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Grzegorz Kapolka Grzegorz Kapołka Band - I'm Believing (1996)

Grzegorz Kapołka Band - I'm Believing (1996)

User Rating: / 0
PoorBest 

Grzegorz Kapołka Band - I'm Believing (1996)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 I'm Believing
2 Introduction
3 Genova L. Calda
4 Bear's Blues
5 Bikson & Venter
6 Go Away
7 Oj Marta,Oj Marta
8 D. K. N.
9 Seks Blues
10 Angora Dora
11 O tym nigdy się nie dowiem, o tym nigdy ci nie powiem 

Grzegorz Kapołka - guitar
Dariusz Janus - keyboards
Dariusz Ziółek - bass
Adam Buczek - drums
+
Bronisław Duży - trombone
Jarosław Kędziora - tenor saxophone
Jose Torres - percussion
Irek Dudek - harmonica
Jorgos Skalas - vocals

 

Grzegorz Kapołka - Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Już w okresie studiów brał udział w takich festiwalach jak: "Jazz Juniors", "Jazz nad Odrą".

Od 1985 roku współpracuje z różnymi formacjami Irka Dudka jak: "lrek Dudek Blues Session", "Big Boggie Band" oraz "Shakin' Dudi". W 1988 roku nagrywa pierwszą płytę z Irkiem Dudkiem "Irek Dudek No 1", a potem jeszcze "Nową płytę". Od 1986 roku rozpoczyna współpracę z zespołem "Young Power" realizując z tym zespołem płytę "Young Power" oraz występując w Sali Kongresowej na "Jazz Jamboree'86". Współpracę zamyka ostatni koncert "Young Power" w Berlinie w 1991 roku.

Ze swoim zespołem "Grzegorz Kapołka Band" koncertował w Estonii oraz Niemczech. Z Irkiem Dudkiem grał koncerty w Niemczech, Holandii oraz Luksemburgu. W 1987 roku zrealizował płytę "Brzydcy" z Grażyną Łobaszewską. Współpracował również z Krystyną Prońko w zespole "Super Session". Na stałe współpracuje z takimi formacjami jak: "Mr DJ Jarka Janusa", "Ewa Uryga The Soul of Music", "The Things" - Bronka Dużego, "Skolias Blues Orchestra" oraz z grupą "Wojtek Staroniewicz Elektric Quintet".

Współpracował również z takimi muzykami jak: Tomasz Stańko, Zbigniew Jakubek, Krzysztof Ścierański, Antymos Apostolis, Jerzy Piotrowski i wielu innych. Nagrał również CD "Mr DJ" z dwoma gwiazdami jazzu światowego: amerykańskim gitarzystą Frankiem Gambale w kategorii fusion, od 10 1at gitarzystą Nr 1 na świecie (8 lat współpracy z zespołem Chick'a Corel) oraz Robinem Eubanks'em czołowym puzonistą amerykańskim.

W 1996 roku wydał swoją pierwszą autorską płytę "I'm believing" z uziałem gwiazd polskiego jazzu. W 1999 roku wydaje kolejną płytę autorską ze swoją nową formacją Grzegorz Kapołka Trio. Płyta nosi tytuł "Blue Blues" i dzięki towarzystwu tak znakomitych muzyków jak Darek Ziółek i Irek Głyk zyskuje według czasopisma "Muzyk" najwyższą ocenę spośród wszystkich polskich płyt bluesowych.

Rok 1999 to również udział w nagraniu pierwszej płyty Golec uOrkiestra. Nagrywa też płytę z zespołem Shakin Dudi zatytułowaną "Platynowa Płyta". Na jesieni tego samego roku realizuje kolejną płytę z festiwalu Rawa Blues razem z Shakin' Dudi Orchestra.

W roku 2000 kończy realizację płyty Ewy Urygi "Running for my Life" oraz bierze udział w nagraniu kolejnej płyty Golec uOrkiestra. Płyta "Blue Blues II" jest kolejną pozycją w dyskografii śląskiego gitarzysty Grzegorza Kapołki.

Wydana w 2009 roku płyta Tria "Blue Blues III" otrzymała nominację do Nagrody "Fryderyk" w kategorii "Najlepszy album roku-Blues".

Przez dwa lata Grzegorz Kapołka współpracował również ze znakomitym podhalańskim zespołem "Krywań", bardzo ceniąc sobie tą współpracę - nie tylko ze względów muzycznych :D. W tym samym czasie grał z Martyną Jakubowicz.

W rankingu "Gitarowy Top" (4/2002) Grzegorz Kapołka został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce. Natomiast jego płyta "Blue Blues II" zajęła 1 miejsce w kategorii "Najlepsza płyta gitarowa Blues".

Grzegorz Kapołka w corocznych ankietach fachowych czasopism muzycznych jak Gitarzysta, Top Guitar, Muzyk, Twój Blues, Jazz Forum zajmuje wysokie pozycje w kategoriach najlepszy gitarzysta bluesowy i jazzowy. Wziął udział w nagraniu ponad 50 płyt. Jest członkiem Akademii Fonograficznej. ---rybnik.com.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

Last Updated (Tuesday, 20 August 2019 16:18)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 175 guests
Content View Hits : 207001439