Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Krzysztof Zalewski Krzysztof Zalewski – Zelig (2013)

Krzysztof Zalewski – Zelig (2013)

User Rating: / 0
PoorBest 

Krzysztof Zalewski – Zelig (2013)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Jaśniej 	3:11
2 	Gatunek 	4:18
3 	Spaść 	3:39
4 	Ósemko 	4:04
5 	Folyn 	1:57
6 	Zboża 	4:33
7 	Rzek 	2:27
8 	Zimowy 	3:49
9 	Ry55 	3:44
10 	Her Majesty 	1:08

 

Płyta ukazuje się nakładem Kayax po 9 latach od debiutu ("Pistolet"). Zalef wygrał Idola w 2003, zaraz potem wydał płytę i... "zniknął". Przez ten czas jednak cały czas był obecny na scenie, rozwijał się, szlifował warsztat. Grał m. in. w zespole Nosowska oraz HEY, współtworzy Muchy i Japoto, gra z BRODKĄ, skomponował wraz z Budyniem piosenki do filmu Jeż Jerzy.

"Zelig" zawiera 10 piosenek, które są swego rodzaju pamiętnikiem z ostatniej dekady. Mimo, iż materiał oscyluje wokół tzw. muzyki rockowej, to przez wzgląd na skrajnie różne inspiracje i otwarte głowy twórców-wymyka się szufladom. Tak o płycie i jej autorze mówi Jacek 'Budyń' Szymkiewicz (Pogodno):

"Miałem przyjemność poznać pana Zalewskiego Krzysztofa pierwej jako zacnego kolegę i kompana w przygodach niebezpiecznie szalonych, a dopiero chwile pózniej, jako utalentowanego muzyka i wrazliwego autora i kompozytora. Ilość melodii i pomysłów na aranżacje tychże plus spontaniczny i bezwysiłkowy sposób przejawiania się tych melodii i pomysłów, nasuwały na myśl geniusz. Szczypta problemów osobowościowych i niezwykły życiorys dają mieszankę obok której nie mozna przejść obojętnie. I taka jest tez płyta "Zelig". W stu procentach dziecko pana Zalewskiego Krzysztofa nad ktorym cierpliwie i niecierpliwie pracował kilka lat, teraz trafia do rąk słuchaczy niosąc ze sobą narracje przepełnione miłością tęsknota odwaga nadzieja strachem i całym spektrum młodego serca spragnionego życia w każdej jego nieprzewidywalnej magnetycznej odsłonie."

Tytuł zaczerpnięty został z filmu "Zelig" Woddy'ego Allena gdzie Leonard Zelig (Allen) jest "człowiekiem - kameleonem", ma paranormalne zdolności adaptacyjne. Zelig, w zależności od osoby, w której towarzystwie przebywa, potrafi dostosować do niej swój wygląd i osobowość... Okładkę płyty natomiast stworzył Pan Roslaw Szaybo, autor wielu legendarnych okładek płyt polskich i światowych wykonawców, m. in. Judas Priest ("British Steel"), Simon & Garfunkel czy Krzysztofa Komedy ("Astigmatic") --- megastacja.net

p>download (mp3 @VBR kbs):

yandex mediafire uloz.to gett

 

 

back

Last Updated (Tuesday, 06 February 2018 13:22)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 399 guests
Content View Hits : 235149959