Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Boguslaw Wyrobek Boguslaw Wyrobek – Mixed 1959 – 1986

Boguslaw Wyrobek – Mixed 1959 – 1986

User Rating: / 2
PoorBest 

Bogusław Wyrobek – Mixed 1959 – 1986

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Mambo Rock
2. Diana
3. Wyjdę w Deszcz
4. Liszt Twist
5. Love Me
6. Two Hounds Dogs
7. First in Line
8. Rock-a-beat in Boogie
9. Oh, Carol
10. Dixieland Rock 
11. Shake Rattle and Rock
12. Czy Nas Jeszcze Pamiętasz ? (Ada Rusowicz, Katarzyna Sobczyk, Helena Majdaniec, 
Bogusław Wyrobek, Wojciech Gąsowski, Wojciech Skowroński, Ryszard Poznakowski, 
Wojciech Korda.)

 

Bogusław Wyrobek urodził się 19 lipca 1937 r. w Gdyni. Absolwent Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie. W styczniu 1958 r. zwyciężył w konkursie dla piosenkarzy amatorów zorganizowanym przez Polskie Radio w Warszawie. W 1958 r. rozpoczął współpracę z zespołem gdańskiej rozgłośni radiowej - Albatros, z zespołem Jana Tomaszewskiego i z Big Bandem Marynarki Wojennej pod dyrekcją Ryszarda Damrosza. Istniejąca w big bandzie sekcja rock and rollowa, prowadzona przez Leszka Bogdanowicza, w 1959 r. przekształciła się w Rhythm And Blues.

24 marca 1959 r. B. Wyrobek otworzył debiutancki koncert zespołu Rhythm And Blues w gdańskim klubie "Rudy Kot" śpiewając "Rock Around The Clock". Dwa miesiące poźniej wystąpił z Rhythm And Blues w I Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Jazzowych i Rozrywkowych w Warszawie, gdzie zespół zdobył I miejsce i nagrodę ZAiKS. Zawieszenie działalności grupy w końcu roku spowodowało, że piosenkarz zaczął szukać własnej drogi artystycznej. Wybrał zespół jazzowy Zygmunta Wicharego (2.09.1928-11.10.1969), gdzie śpiewał obok Katarzyny Bovery i Elisabeth Charles. Zespół tworzyli: Z. Wichary - pianino; Bronisław Gęsikowski - gitara; Mirosław Wójcik - saksofon, klarnet; Bruno Buczek - puzon; Piotr Kott - trąbka; Edward Chronik - kontrabas i Jerzy Kowalski - perkusja. Podczas koncertów formacji wokalista miał swój własny kącik rock and rollowy. W dniach 11-12 lipca 1960 r. B. Wyrobek nagrał z zesp. Z. Wicharego pierwszą w Polsce płytę rock and rollową (EP N-0140). Później współpracował jeszcze z zesp. L. Bogdanowicza i formacją Daltoniści, gdzie wykonywał głównie przeboje z repertuaru Elvisa Presleya i Paula Anki. Wystepował w programach estradowych z Hanka Bielicką, Ireną Santor, Violettą Villas, Ludwikiem Sempolińskim i Jerzym Połomskim oraz w programach TV "Muzyka lekka, łatwa i przyjemna" Lucjana Kydryńskiego. W koncu trafił do grupy Hanny Rek - Hanna Rek Band, z którą pojawiał się w składankach estradowych. Od 1966 r. przebywał regularnie na kontraktach w klubach Skandynawii.

Polskiej publiczności przypomniał sie dopiero podczas imprezy "Old Rock Meeting" w 1986 r. i rok później na koncercie "25 lat Niebiesko-Czarnych". W 1989 r. wystąpił na XXVI KFPP w Opolu, a w 1991 r. w imprezie "Trzy dekady polskiego rocka". Zmarł 30 lipca 1997 r. w Warszawie. Pochowany został na Starym Cmentarzu Powązkowskim. --- polskibigbitinietylko.blogspot.com

download: uploaded anonfiles yandex 4shared solidfiles mediafire mega filecloudio

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 200 guests
Content View Hits : 122141811