Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Piersi Piersi - Powrót do raju (1995)

Piersi - Powrót do raju (1995)

User Rating: / 0
PoorBest 

Piersi - Powrót do raju (1995)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Powróć że Komuno 3:18
02. W Tym Kraju Wszystko Może Się Zdarzyć 2:18
03. Bolszewicy Na Mszy, Czyli Pieśń O Cudownym Nawróceniu 2:09
04. Do Warszawy Jadą Pany 1:49
05. Nudzi Mi Się 4:03
06. Różnie Bywa 1:42
07. Będziemy Piwo Pić 3:11
08. Zgubne Skutki Picia Wódki 3:51
09. Maryna 4:00
10. Dnia 15-go Sierpnia 1:59
11. O, Miły Doktorze!!! 1:43
12. Witaj, Dziecię Miłe... 2:05
13. Jestem Ajron Men - Remix 2:27
14. Kurze Móżdżki 2:36
15. Zośka 3:36

Paweł Kukiz - wokal
Marek Kryjom - harmonijka ustna, wokal
Wojciech Cieślak - gitara
Leszek Jakubowski - gitara, wokal wspierający
Zbigniew Moździerski - gitara basowa, wokal wspierający
Krzysztof Wiercigroch – perkusja
+
Renata Gabryjelska – pisk (2)
Rafał Jezierski - gitara (13)

 

W 1984 roku Kukiz ponownie, tym razem z Aya RL, występował w Jarocinie. Podczas pobytu w Jarocińskim Ośrodku Kultury w jego ręce trafiła książeczka wydana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, zatytułowana "Idzie wojsko i śpiewa - piosenki dla dziecięcych zespołów artystycznych o wojsku". Wypełniały ją socrealistyczne teksty Brzechwy, Tuwima i Janczarskiego. Po krótkim zastanowieniu zapadła decyzja - to trzeba zagrać! Skompletowany naprędce zespół pod nazwą Piersi, w którego skład oprócz Kukiza weszli także Rafał "Jezioro" Jezierski, Zbyszek "Dziadek" Możdzierski i Orin, znalazł się wśród laureatów festiwalu. Po imprezie działalność Piersi osłabła, radio i telewizja nie były gotowe na promocję takiego zespołu.

Kukiz wrócił do pracy z Aya RL. W 1989 wydał z zespołem drugą płytę. Była ona jednak zbyt trudna w odbiorze i nie odniosła większego sukcesu. W zespole narastały napięcia, w wyniku których Kukiz rozstał się z kolegami. Okres zmian ustrojowych zmusił muzyka do emigracji z powodu trudnej sytuacji finansowej. Wyjechał do Niemiec, gdzie zajmował się m.in. montowaniem konstrukcji stalowych.

W tym czasie związał się na krótko z zespołem Emigranci, z którym wylansował hit "Na falochronie". Sukces singla skłonił ich do wydania debiutanckiej płyty "Rosja i Ameryka". W demokratycznej już Polsce Kukiz mógł wrócić do grania z Piersiami, wcześniej blokowanymi przez cenzurę. W 1992 roku zespół wydał pierwszą płytę, zatytułowaną po prostu "Piersi". Znalazła się na niej kompozycja "ZChN zbliża się", z prowokacyjnym, satyrycznym tekstem piętnującym niektóre zachowania kleru napisanym do znanej melodii kościelnej. Zespół oskarżano o obrazę uczuć religijnych, odbyło się kilka rozpraw. Kukizowi, jako autorowi tekstu, groziły dwa lata więzienia. Ostatecznie wydano wyrok uniewinniający, a towarzyszące temu zamieszanie tylko pomogło w promocji.

Kolejne płyty to kolejne sukcesy i koncerty w całej Polsce. Zespół bawił się konwencjami, nagrywając prześmiewcze utwory utrzymane w skrajnie odmiennych stylach. Piersi hucznie obchodziły 10-lecie w 1994 roku. W Niemodlinie, gdzie odbywały się próby zespołu, miał miejsce wielki plenerowy koncert stylizowany na wiejskie wesele. Na scenie przy suto zastawionych stołach zasiedli goście, wśród których znaleźli się m.in. Kazik, Kasia Kowalska, zespoły Acid Drinkers i T.Love. Cześć z nich wzięła później udział w nagraniu płyty "60/70", sygnowanej jako Piersi i Przyjaciele, na której znalazły się nowe wersje klasyków polskiej piosenki. Popularność zespołu przestała jednak z czasem odpowiadać Kukizowi, któremu znudziła się rola narodowego błazna. Jesienią 1994 roku Piersi zawiesiły działalność.

Niespodziewanie rok później na półki sklepowe trafiło nowe wydawnictwo Piersi - "Powrót do raju". Album zdominowały teksty komentujące zdobycie władzy w kraju przez obóz postkomunistyczny. --- muzyka.wp.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 288 guests
Content View Hits : 134203283