Maciej Kossowski - Od piosenki do piosenki (2006)
Maciej Kossowski - Od piosenki do piosenki (2006)
1. Dwudziestolatki 2. Nie zawsze musi być pochmurny dzień 3. Agatko pocałuj 4. Szkolny bal 5. Nie mów mi sentymentalnych słów 6. Wakacje z blondynką 7. Z Cyganami w świat 8. To ty Mario 9. Saga o cygance Darii 10. Wiatr od Klimczoka 11. Taka mgła 12. Ballada o nocnym Expressie 13. Nie mówię żegnaj 14. Za co kochasz mnie 15. Gdy sam zostaniesz
Maciej Kossowski - wokalista, trębacz i kompozytor. Urodził się 11 lutego 1937 r. w Grudziądzu. Studiował na Wydziale Filologii Polskiej UMK w Toruniu. Gry na trąbce nauczył się w Toruniu grając w zespole jazoowym "Combo 7" pod dyrekcja Andrzeja Mroczynskiego(*). Jako wokalista zadebiutował w Gdańsku w tamtejszych klubach muzycznych. W 1963 r. trafił do zespołu Czerwono-Czarni, gdzie przez trzy lata pełnił funkcje wokalisty i trębacza. Wiosną 1964 r. wylansował z zespołem swe pierwsze przeboje - "Agatko pocałuj" i "Dwudziestolatki". Z Czerwono-Czarnymi koncertował w NRD, Czechosłowacji, Szwecji, Belgii, USA i Kanadzie. Rozstanie z grupą nastąpiło z końcem 1966 r. Wówczas artysta rozpoczął współpracę z Tajfunami, z którymi gościł m. in. w ZSRR. Z grupą nagrałał wiele piosenek, m. in. "Wiatr od Klimczoka; "Taka mgła" i "Gdzie odnajdę swoje szczęście".
W 1968 r. M. Kossowski rozpoczął samodzielną pracę, przypominając się publiczności przebojem "Wakacje z blondynką". Wspólpracował z grupami instrumentalnymi Juliusza Loranca, Adama Wiernika i Studia Rytm. Na przełomie 1968 i 1969 r. wokalista zarejestrował dla Programu III PR kilkanaście klasycznych bluesów, w większości z repertuaru legendarnego Huddie Ledbettera. Przedsięwzięciu patronowali Maciej Zembaty i Janusz Bogacki.
Polski repertuar M. Kossowskiego składał się, w dużej mierze, z własnych kompozycji ("To ty Mario"; "Domowe strachy"; "Z Cyganami w świat"). Jego utwory śpiewali też inni wykonawcy (Wiślanie '69, Heliosi, Filipinki, Jacek Lech). Latem 1969 r. M. Kossowski występował z zespołem jazzowym Janusza Muniaka i Tomasza Stańki w "Interklubie" ZSP w Warszawie, w końcu stanął na czele własnej grupy. Artysta wziął udział w filmie telewizyjnym "Koncert na 707 ulic" (reż. Ryszard Pluciński; prem. 1969 r.), wykonując utwór "Kto mi to da", a także w programie telewizyjnym "Wariacje na pięć kamer". Później wraz z żoną wyjechał na stałe do USA.
W Stanach Zjednoczonych doskonalił swe umiejętności muzyczne, założył własną grupę instrumentalną, występującą w manhattańskim klubie "Lorelei". W 1978 r. zaangażował się jako trębacz w inscenizacji rock-opery "Jesus Christ Superstar", później związał się z "Jimmy Sturr Orchestra". Przez cały czas utrzymywał kontakt z polskimi muzykami przebywającymi za oceanem. W 1980 r. jego gościem w nowojorskim klubie "Zodiac" był Janusz Popławski z zespołem Flash. Obecnie M. Kossowski nie zajmuje się zawodowo muzyką. --- polskibigbitinietylko.blogspot.com
download: uploaded anonfiles 4shared mega yandex gett mixturecloud mediafire ziddu