Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Maciej Kossowski Maciej Kossowski - Od piosenki do piosenki (2006)

Maciej Kossowski - Od piosenki do piosenki (2006)

User Rating: / 0
PoorBest 

Maciej Kossowski - Od piosenki do piosenki (2006)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Dwudziestolatki
2. Nie zawsze musi być pochmurny dzień
3. Agatko pocałuj
4. Szkolny bal
5. Nie mów mi sentymentalnych słów
6. Wakacje z blondynką
7. Z Cyganami w świat
8. To ty Mario
9. Saga o cygance Darii
10. Wiatr od Klimczoka
11. Taka mgła
12. Ballada o nocnym Expressie
13. Nie mówię żegnaj
14. Za co kochasz mnie
15. Gdy sam zostaniesz

 

Maciej Kossowski - wokalista, trębacz i kompozytor. Urodził się 11 lutego 1937 r. w Grudziądzu. Studiował na Wydziale Filologii Polskiej UMK w Toruniu. Gry na trąbce nauczył się w Toruniu grając w zespole jazoowym "Combo 7" pod dyrekcja Andrzeja Mroczynskiego(*). Jako wokalista zadebiutował w Gdańsku w tamtejszych klubach muzycznych. W 1963 r. trafił do zespołu Czerwono-Czarni, gdzie przez trzy lata pełnił funkcje wokalisty i trębacza. Wiosną 1964 r. wylansował z zespołem swe pierwsze przeboje - "Agatko pocałuj" i "Dwudziestolatki". Z Czerwono-Czarnymi koncertował w NRD, Czechosłowacji, Szwecji, Belgii, USA i Kanadzie. Rozstanie z grupą nastąpiło z końcem 1966 r. Wówczas artysta rozpoczął współpracę z Tajfunami, z którymi gościł m. in. w ZSRR. Z grupą nagrałał wiele piosenek, m. in. "Wiatr od Klimczoka; "Taka mgła" i "Gdzie odnajdę swoje szczęście".

W 1968 r. M. Kossowski rozpoczął samodzielną pracę, przypominając się publiczności przebojem "Wakacje z blondynką". Wspólpracował z grupami instrumentalnymi Juliusza Loranca, Adama Wiernika i Studia Rytm. Na przełomie 1968 i 1969 r. wokalista zarejestrował dla Programu III PR kilkanaście klasycznych bluesów, w większości z repertuaru legendarnego Huddie Ledbettera. Przedsięwzięciu patronowali Maciej Zembaty i Janusz Bogacki.

Polski repertuar M. Kossowskiego składał się, w dużej mierze, z własnych kompozycji ("To ty Mario"; "Domowe strachy"; "Z Cyganami w świat"). Jego utwory śpiewali też inni wykonawcy (Wiślanie '69, Heliosi, Filipinki, Jacek Lech). Latem 1969 r. M. Kossowski występował z zespołem jazzowym Janusza Muniaka i Tomasza Stańki w "Interklubie" ZSP w Warszawie, w końcu stanął na czele własnej grupy. Artysta wziął udział w filmie telewizyjnym "Koncert na 707 ulic" (reż. Ryszard Pluciński; prem. 1969 r.), wykonując utwór "Kto mi to da", a także w programie telewizyjnym "Wariacje na pięć kamer". Później wraz z żoną wyjechał na stałe do USA.

W Stanach Zjednoczonych doskonalił swe umiejętności muzyczne, założył własną grupę instrumentalną, występującą w manhattańskim klubie "Lorelei". W 1978 r. zaangażował się jako trębacz w inscenizacji rock-opery "Jesus Christ Superstar", później związał się z "Jimmy Sturr Orchestra". Przez cały czas utrzymywał kontakt z polskimi muzykami przebywającymi za oceanem. W 1980 r. jego gościem w nowojorskim klubie "Zodiac" był Janusz Popławski z zespołem Flash. Obecnie M. Kossowski nie zajmuje się zawodowo muzyką. --- polskibigbitinietylko.blogspot.com

download:   uploaded anonfiles 4shared mega yandex gett mixturecloud mediafire ziddu

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 188 guests
Content View Hits : 119277116