Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Broken Fingers Band Broken Fingers Band – Nostalgia (1998)

Broken Fingers Band – Nostalgia (1998)

User Rating: / 0
PoorBest 

Broken Fingers Band – Nostalgia (1998)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Nostalgia 
2. Ballada o wszechżonie 
3. Jak drzewa 
4. Po wodzie pianą 
5. Tawerna pod dorodną flądrą 
6. Ballada o nieznanych lądach 
7. Stary dziadek 
8. Sztorm przy Georgii 
9. Kołysanie 
10. Porty 
11. Morze Sargassowe 
12. Kołysanka 
13. Do Anioła Stróża

Muzycy:
Waldemar Mieczkowski - śpiew, gitara akustyczna, harmonijki ustne
oraz
Mariusz Kamper, Aleksander Repczyński, Jarosław Medyński, Adam Skrzyński

 

Od bluesa do folku zdecydowanie nie jest daleko, co udowadniają nam co jakiś czas artyści bluesowi. Tym razem wzieli się za to specjaliści od bluesa w szantach. Broken Fingers Band to formacja, która powstała by wspierać kapitana Waldemara Mieczkowskiego podczas występów, kiedy sam połamawszy palce nie mógl grać na gitarze. W rezultacie powstała ciekawa grupa, składająca się z Waldka (muzyka m.in. grupy Packet) i czlonków zespołu Słodki Całus od Buby, doświadczonych w miejskim folku i bluesie, z których większość miała za sobą staż w folkowych formacjach (Smugglers, Szela, Krewni i Znajimi Królika i inne). Podstawą repertuaru BFB stały się śpiewane przez Mieczkowskiego piosenki nieżyjacego członka legendarnych Starych Dzwonów - Janusza Sikorskiego. Płytę archiwalną z nagraniami Sikorskiego prezentowałem tu jakiś czas temu, teraz kilka słów o swoistych coverach.

"Nostalgia", "Ballada o wszechżonie", czy "Do Anioła Stróża", to piosenki które większość słuchaczy kojarzy właśnie z Mieczkowskim, gdyż Janusz Sikorski dość rzadko śpiewał je na koncertach. Dzis zasilają repertuar Gdańskiej Formacji Szantowej, w której grają Waldek Mieczkowski i Krzysiek Jurkiewicz (jeden z filarów Broken Fingers).

Z nieco innych piosenek na płytę trafiły dwa stare żeglarskie przeboje - "Tawerna pod dorodną flądrą" i "Ballada o nieznanych lądach". Obie interpretacje BFB są dziś niemal klasyczne, wokal Mieczkowskiego pasuje do nich jak ulał - nic dodać, nic ujać.

Zespół mierzy się też z piosenkami Jerzego Porębskiego - innego Starego Dzwona, autora wielu popularnych żeglarskich przebojów. "Stary dziadek" i "Sztorm przy Georgii" to właśnie jego piosenki. Znacznie lepiej wychodzi ta pierwsza, nic to dziwnego, w końcu melodię zawdzięcza ona jednemu z najbardziej folkowych bluesów w historii - "St. James Infirmary". Blues i folk chodzą w parze, o tym pewnie jeszcze nie raz sie przekonamy. ---Taclem, folkowa.art.pl

download:  uploaded yandex anonfiles mega 4shared mediafire ziddu mixturecloud

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 153 guests
Content View Hits : 111941209