Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Krystyna Konarska Krystyna Konarska – Czworka (1966)

Krystyna Konarska – Czworka (1966)

User Rating: / 0
PoorBest 

Krystyna Konarska – Czworka (1966)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01.Czy ktoś ci powiedział
02.Doliny w kwiatach
03.Już póżno
04.Minęło wczoraj

Towarzyszy Zespół Studia Rytm oraz Tajfuny.

 

Krystyna Konarska (ur.08.03.1941 w Berlinie). Piosenkarka. Uczęszczała do Liceum Pedagogicznego w Opolu. W 1962r. została laureatką konkursu zorganizowanego przez tamtejszą rozgłośnię. Występowała na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (otrzymała wyróżnienie). Odbyła tournee po ZSRR, Węgrzech i Jugosławii. Występowała w paryskiej Olimpii. W NRD prowadzi cykl audycji telewizyjnych pn. Krystyna Konarska przedstawia. Występowała w kilku filmach telewizyjnych w NRD oraz zagrała główną rolę w polskim filmie Pingwin. W 1964r. została uznana za ”Polkę 64”. Na VI KFPP w Opolu zdobyła Nagrodę KRiTV za wykonanie piosenki ‘Jak cię miły zatrzymać.’

W 1967 wyjechała do Paryża, gdzie występowała w ekskluzywnych night-clubach. W Paryżu mieszkała i śpiewała przez dwadzieścia lat.

W 1996 roku zamieszkała w niewielkim miasteczku na północy Niemiec. Żyje tam do dziś, wbrew niektórym plotkom, że przeniosła się do Australii. Od trzech lat jest na emeryturze. Wciąż jednak pracuje. Zajmuje się osobami niepełnosprawnymi.

Pierwszy raz przyjechała do Polski w 1988 roku. Odwiedziła wtedy rodzinę męża w Zakopanem. Pojechała też do Większyc. Poszła na grób dziadków. l popłakała się na widok swojego zrujnowanego domu. - „Zawsze wokół mnie byli Polacy, wiec nie miałam powodów do narzekań. W Paryżu spotkałam Wojtka Młynarskiego. Kiedy będę następnym razem w Polsce, na pewno się spotkamy . Mam jednak wyrzuty sumienia, że nie miałam czasu na kontakt z przyjaciółmi z ojczyzny. Będę ich teraz prosić o wybaczenie...”

download:  uploaded ziddu 4shared divshare gett

back

Last Updated (Wednesday, 02 January 2013 17:15)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 144 guests
Content View Hits : 206715579