Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Pawel Kukiz Paweł Kukiz - Sila i honor (2012)

Paweł Kukiz - Sila i honor (2012)

User Rating: / 0
PoorBest 

Paweł Kukiz - Siła i honor (2012)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Intro 
2. Tu Moja Góra 
3. Heil Sztajnbach 
4. 17 Września 
5. Obława 
6. Ratujcie Nasze Dusze 
7. Boa 
8. Old Punk 
9. Twoje Słowo 
10. Homo Politicus 
11. Krew 
12. Koniec Końców

 

4 września Paweł Kukiz wydał swoją pierwszą solową płytę, niezwykle mocną i niezależną, zatytułowaną „Siła i honor”. Mocna nie tylko ideologicznie – co szybko można uprościć idąc na łatwiznę w ocenie Kukiza, jakiego media pozwoliły nam oglądać/czytać przez ostatnie parę lat, ale – przede wszystkim – muzycznie, o czym niektórzy zdają się zapominać w odniesieniu do tego człowieka. Dawno nie było na polskim rynku płyty, która opiera się wszelkim schematom gatunkowym, czy stylistycznym; która artystyczny wyraz pojedynczej osoby przedkłada ponad wszelkie mody i konwenanse czasu i przestrzeni.

Kukiz podsumowuje: „Mam pięćdziesiąt lat i poczucie, że od trzydziestu lat Polska drepcze w miejscu, zamiast zdrowo i szybko się rozwijać — powiedział artysta. — Marzę o powrocie do naturalnych wartości, przywrócenia hierarchii i najprostszych prawd. Żeby tak-tak, a nie-nie znaczyło. Tymczasem wszystko się zagmatwało i gmatwa coraz bardziej. No ileż można? Zaczynam się martwić, że nie zdążę urządzić moim dzieciom normalnego państwa, gdy dorosną.”

„Siła i honor” to właśnie odzwierciedlenie powyższego marzenia; concept album (oprawa graficzna płyty powstała na podstawie prac Julii Kukiz – córki Artysty), który jest osobistym komentarzem Pawła Kukiza do historii Polski od 1939 r. W repertuarze znalazły się m. in. dwa songi Włodzimierza Wysockiego — „Obława” i „Ratujcie nasze dusze”. Zwraca uwagę różnorodność stylistyczna nagrań, poczynając od motywów ludowych, poprzez marsze, liryczne monologi, na muzycznych thrillerach w stylu Rammstein kończąc. Wiele z nich to wypowiedzi ironiczne bądź szydercze — pastisze, stylizacje. Już niebawem zaprezentujemy pierwszy singel z tej płyty. ---empik.com

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire zalivalka cloudmailru uplea

 

back

Last Updated (Saturday, 12 March 2016 01:05)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 292 guests
Content View Hits : 233238152